Spectrum, Robert King ve Michelle King (The Good Wife, The Good Fight, Evil) draması The Second Wave için 6 bölümlük dizi onayı verdi. Audra McDonald (The Good Fight), Taylor Schilling (OITNB) ve Steven Pasquale (The Comey Rule), dizinin başrol oyuncuları olacaklar.

Robert ve Michelle King tarafından yaratılan ve yazılan dizi, New York’ta koronavirüs salgınının beklenmedik, ölümcül ikinci dalgasını takip ediyor. New York’ta karantinada yaşamlarını sürdüren iki komşunun, Rachel (McDonald) ve Lily’nin (Schilling) hayatlarını izleyeceğiz. Rachel, bir yandan teletıp müşterilerinin diğer yandan sallantıda, tutkusuz evliliğin arasında denge kurmaya çalışırken, Lily üst katta, Wall Street’teki müşterilerini, onun özel yeteneklerinin videoda da şahsen olduğu kadar değerli olduğuna ikna etmeye çalışıyor. Virüsün ikinci dalgası vurduğunda, iki kadın kariyerlerini, sevdiklerini ve (muhtemelen) dünyanın sonunu idare etmeye çalışırken eşi benzeri görülmemiş zamanlarla yüzleşmek zorundadır.

Pasquale, Rachel’ın kocası, bildiği tıp ile ona dayatılan siyaset arasında sıkışıp kalan CDC’de üst düzey bir yetkili olan Dr. Zach’i canlandıracak.

Kaynak