ABC, sezon ortasında bizleri yeni bir kahkaha efektsiz komedi dizisi ile buluşturdu: Splitting Up Together.

2016 yapımı Danimarka dizisinden uyarlanan dizinin mutfağında Emily KapnekEllen DeGeneres, Jeff KleemanHella JoofMette Heeno ve Mia Andreasen (orijinal dizinin yapımcıları) yer alıyor. Yayın hayatına 27 Mart’ta başlayan dizinin ilk sezonu 8 bölüm sürecek ve 22 Mayıs tarihinde ilk sezonunu noktalayacak.

Dizi, Salı akşamları kanalın reyting rekoru kıran dizisi Roseanne ile birlikte yayınlanıyor ve ilk üç bölümüyle 1.6 reyting, 5.36 milyon izleyici ortalaması tutturdu. Böyle devam ederse yeni sezon onayı yakında gelecektir.

KONU

Lena ve Martin, birbirine aşık ve gözde bir çifttir. Çift aşklarını önce evlilikle süslendirmişler; ardından gelen üç çocukla devam etmişler. Bu sırada çocuk sahibi oldukça ikilinin ilişkisi değişmiş. Artık o eski aşık çift yerini birbirinden şikayet eden, birbiriyle ilgilenmeyen ve sadece çocuk odaklı bir çifte bırakmıştır. En sonunda artık böyle gitmeyeceğine karar verip ayrılmaya karar verirler. Fakat bu ayrılığın çocukları etkilememesi için farklı bir yöntem inşa ederler. Bu yönteme göre aynı evde yaşayacaklardır ve her hafta birisi çocuklara bakıp, evle ilgilenecek; diğeri ise evin garajında bekar hayatı sürüp, istediği şeyleri yapacaktır. Sıra bir hafta Martin, bir hafta Lena olmak üzere değişimli olarak gidecektir. Bizler de bu sırada onların ve çocuklarının yaşadıklarını izleyeceğiz.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Lena (Jenna Fischer)

Lena, evliliklerinin sonlarına doğru Martin’in kendisiyle ilgilenmemesinden şikayet etmektedir ve bu durumun onu ittiği yalnızlıktan kurtulmaya çalışmaktadır. Şimdi bekar bir anne olduğu için kendisine yeni bir hayat kurmaya çalışacaktır; fakat artık ilişkiler onun eskiden yaşadığı gibi değildir ve uyum sağlaması belli bir süre alacaktır. Bir yandan da eski kocasıyla ilgili hissettikleri vardır.

Oyuncuyu You, Me and the Apocalypse ve The Office dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Martin (Oliver Hudson)

Martin’in boşandıktan sonra aklı başına gelmiş ve evliliğinin neden bittiğine dair geriye dönerek düşünmeye başlamıştır. Tekrardan Lena’yı kazanmak için değişmeye çalışıyor. Çocuklara tek başına bakmaya alışık olmadığı için bu konuda zorlanmakta.

Oyuncuyu Scream Queens, Nashville ve Rules of Engagement dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Mason (Van Crosby)

Ailenin en büyük çocuğudur. Ergenlik döneminde olduğu için annesi ve babasının uğraşması gereken bir takım ergenlik problemleri var.

Mae (Olivia Keville)

Ailenin tek kız çocuğu. Feminist bir çocuk; bu yüzden bazen babası ve kardeşleriyle anlaşmakta sorun yaşar.

Milo (Sander Thomas)

Ailenin en küçük çocuğu. Afacan, sevimli bir çocuk.

Maya (Diane Farr)

Lena’nın kız kardeşi. Kardeşine yeni düzenini kurmasında yardımcı oluyor. Aynı zamanda evlenmemiş ve bir ilişki yaşamadığı için bazı sorunlarını Lena’nın yardımıyla aşmaya çalışıyor.

Oyuncuyu Chance ve Californication dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Camille (Lindsay Price)

Arthur’un eşidir. Lena’nın yakın arkadaşı ve onunla Martin’in yeniden birleşmesini istiyor.

Oyuncuyu Castle, Black-ish ve Major Crimes gibi dizilerde konuk oyuncu olarak izlemiştik.

Arthur (Bobby Lee)

Camille’in eşidir. Martin’in yakın arkadaşıdır. Martin’i Lena ile birleşmesi için teşvik ediyordur; çünkü onlar bile bu dünyada ayrılırsa o ve Camille de ayrılabilecektir. Kendi eşinin de böyle söylemleri yüzünden Martin ve Lena’nın birleşmesini her şeyden çok istiyordur.

Oyuncuyu Love dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Aynı zamanda dizide Kelsey Asbille de yer alıyor.

SON SÖZ

Geçtiğimiz sezon ABC yeni dizilerini açıkladığından beri bu diziyi merakla bekliyordum. İlk geldiğinde de o heyecanla başına oturdum ve beklediğim gibi çok sevdim. Kahkaha efektsiz, tatlı, çıtır bir aile komedisi. Bölümler geçtikçe daha da seviyorum diziyi. Hatta sezonunun kısa olmasından dolayı üzülüyorum; umarım ABC yeni sezon onayı verir ve sezonlarca izleriz bu diziyi. Böyle devam ederse bu sezonun yeni dizilerinden en sevdiklerim arasına rahatlıkla koyabilirim kendisini.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.

TANITIM FRAGMANI