2 bölümlük mini dizi Bag of Bones, Stephen King’in 1998 yılında yayınlanan gerilim ve gizem dolu çok satan Bag of Bones romanından uyarlamadır. Başrolünde ünlü James Bond’lardan Pierce Brosnan’ın oynadığı yapım, aslında bir film projesi olarak ortaya çıkmıştı. Ancak vergi problemleri dolayısıyla proje iptal edilmiş, daha sonra ise A&E kanalı, projenin dizi film yapılacağını açıklamıştı.

Dizinin yönetmeni Mick Garris aynı zamanda başka bir Stephen King başyapıtından uyarlama olan, benim çok beğendiğim ve yakında onun da tanıtımını yapmak istediğim The Stand’in de yönetmenliğini yapmıştır. Bag of Bones, Amerikan A&E Network kanalında 11-12 Aralık tarihlerinde yayınlandı ve ilk bölümü 1,1’lik, 2. bölümü ise 0,9’luk bir reyting oranı yakaladı.

Dizinin konusu ise şöyle: Ünlü yazar Mike Noonan, eşinin ve doğmamış çocuklarının ani ölümlerinin üzüntüsünü üzerinden atamamaktadır. Gördüğü kabuslar ve eşinin ölümüyle ilgili şüpheler onu göl kenarında bulunan yazlık evlerine sürükler. Kasabada genç ve çekici dul Mattie ve onun kızı Kyra ile yakınlık kurar. Mattie ve kayın babası Max arasında şiddetli bir velayet savaşı vardır ve zamanla yazarımız da bu mücadeleye dahil olur.

Yazlık eve dönüşüyle artan kabuslarla birlikte Mike’in yazarlık yetenekleri de hızla geri döner. Bu arada yazar, yeni evinde sürekli olarak caz şarkıcısı Sarah Tidwell’in hayaleti tarafından ziyaret edilmektedir. Hayalet şarkıcının ziyaretleri ve gördüğü kabuslar, Mike’ın kendisi ve kasaba hakkındaki gerçekleri öğrenmesine yardımcı olacaktır.

Dizideki başlıca karakterler ise şöyle:

Mike Noonan (Pierce Brosnan)

Mike, kitapları çok satanlar listesinde olan ünlü bir yazardır. Karısının ani ölümü ve ardında bıraktığı sırlarla ilgili cevaplar aramak için göl kenarındaki yazlık evlerinde inzivaya çekilmiştir. Karısının ölümünden önce niçin sürekli göl evine gittiğini merak etmektedir ve eşinin kendisiyle iletişime geçmeye çalıştığını düşünmektedir.

 

 

Mattie Devore(Melissa George)

Çok güzel genç bir dul bayandır. Dark Score gölünde yaşamaktadır. Kızının varlıklı büyük babası Max Devore ile velayet savaşı vermektedir. Geçmişte Kızı Kyra’nın yaşamını kurtarmak için düşünülemezi yapmak zorunda kaldı. Max onu affedebilecek mi?

 

Jo Noonan (Annabeth Gish)

Resim sanatçısı ve Mike Noonan’ın eşi. Yakın zamanda geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetmiştir. Ölümünden önceki aylarda vaktinin uzunca bir süresini göl evini yenilemekle geçirdi. Ölmeden önce hangi sırrı açığa çıkarmıştı?

 

Sara Tidwell (Anika Noni Rose)

Sara, başarılı bir caz şarkıcısıdır. Kızı Kisha ile birlikte 1930’lu yıllarda fuarlarda gezerek şarkıcılık yapmıştır.

Kyra Devore (Caitlin Carmichael)

Mattie ve Lance Devore’un kızıdır. Annesi ve Büyük babası arasındaki velayet mücadelesinin arasında kalmıştır.

Max Devore (William Schallert)

Dark Score’da çok varlıklı bir kişiliktir. Kyra’nın büyük babasıdır ve onun velayetini almadan rahat etmeyecektir. Kyra için en iyi olanı mı düşüyor?

Rogette Whitmore (Deborah Grover)

Max’in sadık ve aşırı koruyucu asistanıdır. Fakat aslında neyi koruyor?

… ve dizinin tanıtım filmi :

http://www.youtube.com/watch?v=UQ6bsUmFxyE