Quibi‘de 6 Nisan 2020 tarihinde izleyiciyle buluşan gerilim dizisi Survive‘ın tanıtımıyla karşınızdayız.

Alex Morel‘in aynı isimli romanından uyarlanan dizinin senaryosu, Richard Abate ve Jeremy Ungar tarafından kaleme alınmış. Yönetmenliğini Mark Pellington üstlenmiş. Yapımcı kadrosunda ise Michael Sammaciccia, Barry Barclay, Igor Pronin, Yulia Zayceva, Floris Bauer ve Van Toffler gibi isimler yer alıyor.

2. sezonunun olup olmayacağı henüz belli olmayan dizinin ilk sezonu 12 bölümden oluşuyor. Bölüm süreleri ise 7-10 dakika aralığında değişiyor.

Ücra bir yerde, karla kaplı bir dağın tepesine uçağı düşen Jane isimli bir kadını merkezine alıyor dizi. Uçak kazasından Paul isimli bir adam daha sağ çıkıyor. İkili, kendilerini enkazdan kurtarıp hayatta kalmak için mücadele etmeye başlıyorlar. Acımasız hava koşulları ve vahşi doğa gibi engellere karşı büyük bir maceranın içerisine giriyorlar.  Jane’in kişisel travmaları ve taşıdığı yüklerle birlikte oldukça zorlu ve yürek parçalayıcı bir yolculuk başlamış oluyor.

Jane karakterine Game of Thrones dizisinden tanıdığımız Sophie Turner hayat veriyor.

Jane, çeşitli rahatsızlıkları olan 14-22 yaş aralığındaki hastaların kaldığı bir rehabilitasyon merkezinden yeni çıkan yirmili yaşlarının başındaki bir kadın. Rahatsızlığı, depresyon ve intihara meyilli biri oluşu. Ailesinde de benzer vakalar görülmüş geçmişte. Henüz iyileşmeden taburcu ettiriyor kendini rehabilitasyon merkezinden iyileşmiş rolü yaparak. Ölmek isteyen birinin hayatta kalma mücadelesini izleme fırsatı yakalayacağız yani Jane’in perspektifinden.

Paul karakterine ise 24: Legacy dizisinden anımsanabilecek Corey Hawkins hayat veriyor.

Bu ikili dışında başka kadrolu oyuncu bulunmuyor dizide. Konuk oyuncu listesine ise şuradan göz gezdirebilirsiniz.

Dizinin ilk 2 bölümü Jane’i ve ruh halini özümseme süreci olarak geçiyor. İlk 1.5-2 bölümlük sürecin beni çok çektiğini söyleyemeyeceğim. Corey Hawkins’i kullanmaya başlamalarıyla yani 3. bölümle birlikte başladı benim için dizi ve sonrası daha keyifli bir şekilde akmaya başladı. An itibarıyla 5. bölümü izleyip bitirmiş bulunuyorum bu arada.

Hikayeden ziyade işin görsellik boyutuna odaklanmışlar gibi görünüyor dizide. İki başrolü de izlemesi keyifli diyebilirim ayrıca. Bu ayarda devam ederse yeterli benim için.

İlk 2 bölüme karşı sabırlı olunması gerektiğini tekrar hatırlatıyor ve izleyecek olanlara iyi seyirler diliyorum. Bu da dizinin fragmanı: