Apple TV+’ta 1 Mayıs 2020 tarihinde Trying isimli yeni bir komedi dizisi başladı. Platformun İngiliz yapımı ilk orijinal dizisi olma özelliği taşıyan Trying‘in ilk sezonu yarımşar saatlik 8 bölümden oluşmakta. İlişki komedisi türündeki dizinin 2. sezonunun olup olmayacağı ise henüz belli değil.

Senaryosunu Andy Wolton‘un kaleme aldığı dizinin yönetmenliğini Jim O’Hanlon üstlenmiş. BBC Studios’un yapımcılığında hazırlanan dizinin yapımcı kadrosunda Emma Lawson ve Chris Sussman gibi isimler bulunmakta.

Dizinin başrollerini Cuckoo dizisinden tanıdığımız Esther Smith ile The War of the Worlds, Desperate Romantics ve Roadies gibi dizilerden anımsanabilecek Rafe Spall paylaşıyor. İkili, Jason ve Nikki isimli evli bir çifte hayat veriyorlar.

Jason ve Nikki, birbirleriyle iyi anlaşan, uyumlu ve biraz da deli dolu bir çift. Bu hayattaki en büyük istekleri ise bir çocuk sahibi olmak. Lakin ne yazık ki çocukları olmuyor. Onlar da evlat edinme gibi başka yollar düşünmeye başlıyorlar.

Nikki, ebeveyn olma konusunu Jason’a oranla çok daha fazla kafaya takmış durumda. Bundan başka bir şey düşünemez olmuş diyebiliriz hatta. Jason, olaya daha normal yaklaşıyor ama eşine destek olmayı da ihmal etmiyor.

Jason, yabancılara İngilizce öğretmenliği yapıyor. Nikki ise bir araç kiralama firmasında çalışmakta.

*Hooten & the Lady, Titanic: Blood and Steel ve Elementary gibi dizilerden aşina olduğumuz Ophelia Lovibond ile Motherland, Breathless ve Green Wing gibi dizilerden anımsanabilecek Oliver Chris, Jason ve Nikki’nin çift arkadaşları Erica ve Freddy karakterlerine hayat veriyorlar. Evli çiftimiz, 2. çocuklarının doğumunu beklemekteler.

*Robyn Cara, Nikki’nin iş arkadaşı Jen karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Good Omens, Doctor Foster ve The Terror gibi dizilerden anımsayabileceğiniz Sian Brooke‘u Nikki’nin ablası Karen rolünde izliyoruz. Karen, kötü bir ilişkinin içerisinde kendini kandırmaya çalışan bir kadın.

*Spy, Fortitude ve Stan Lee’s Lucky Man gibi dizilerden tanıdığımız Darren Boyd, Karen’ın erkek arkadaşı Scott karakterini canlandırıyor.

*Rus aktris Diana Pozharskaya‘yı Jason’ın ders verdiği sınıftaki Doğu Avrupalı güzel ve sempatik bir öğrenci rolünde izliyoruz.

*Konuk oyuncu havuzunda Imelda Staunton (Flesh and Blood, A Confession), Phil Davis (Poldark, Riviera), Paula Wilcox (Living the Dream, Upstart Crow), Sarah Niles (Catastrophe), Bruce Mackinnon (Episodes, You, Me and the Apocalypse) ve Cush Jumbo (Deadwater Fell, The Good Wife, Lip Service) gibi isimler de yer alıyor.

Dizinin henüz ilk 3 bölümünü izlemiş bulunuyorum ve fena bulmadığımı söyleyebilirim. Bu 3 bölüm arasında 2. bölümü başarılı buldum özellikle.

Başrol ikiliyi daha önce başka dizilerde izlemişliğim var. Severim ikisini de. Buradaki rollerine de yakışmışlar diyebilirim. Yan karakterlerde de tanıdık birçok sima olması avantaj ayrıca.

Bu ayarda devam ettiği sürece sezonu tamamlarım diye düşünüyorum. İzleyecek olanlara iyi seyirler diliyorum.

Bu da dizinin fragmanı: