Power Wallpaper

Spartacus, Black Sails, Outlander ve Da Vinci’s Demons gibi yapımları ekranlara getirmiş olan Starz‘ın 7 Haziran 2014’te bizlerle tanıştırdığı diziyi sizlere tanıtmaya çalışacağım: Power.

Dizinin yapımcıları Courtney Kemp Agboh (The Good Wife, Happy Town, Beauty and the Beast, Hawaii Five-O) ve Curtis “50 Cent” Jackson. Senaryo kısmında ise Courtney Kemp Agboh, Vladimir Cvetko (Kingdom) ve Safia Dirie (Grey’s Anatomy) var.

Power 2014

KONUSU:

Dizimiz Ghost (Hayalet) lakabıyla bilinen James St. Patrick isimli kişinin hayatını merkezine koyuyor. Bir çamaşırhane ve gece kulübü sahibi olan Ghost, dışarıdan herkese başarılı bir iş adamı profili gösteriyor. Bilinmeyen ise Ghost’un, en iyi arkadaşı ve ortağı olan Tommy ile birlikte New York’un uyuşturucu dağıtım şebekesinin başı olduğu. Gece kulübü ve çamaşırhane önceleri para aklamak için kullanılan bir mekan iken Ghost kulübü ileride dağıtım işini bıraktığında işletebileceği bir yer olarak görmektedir. Tabii bu dağıtımdan çıkma planları etrafındakilerin tepkisini çekmektedir.

KARAKTERLER:

Ghost     James “Ghost” St. Patrick:

Dizinin merkezindeki kişi. Ortağıyla beraber New York uyuşturucu dağıtım şebekesinin başında. İşleri hallederken hemen kaba kuvvete başvurmaktansa her zaman mantığını dinlemeyi seçen biri. Ayrıca gerektiğinde elini pisliğe sokmaktan çekinmeyen biri.

Ghost rolünde daha önce Being Mary Jane, Dark Blue ve Saved gibi dizilerde rol almış Omari Hardwick karşımıza çıkıyor.

 


Tommy     Tommy Egan:

Ghost’un en yakın arkadaşı ve ortağı. Birlikte büyüdüler. Ghost’un uyuşturucu işinden çok kulüpte takılmasını hiç sevmiyor. Mantığını kullanmaktansa kaba kuvveti tercih ediyor. Dizinin en küfürbaz karakteri.

Tommy rolünde Banshee, True Detective, Boardwalk Empire, The Good Wife gibi dizilerde konuk oyuncu olarak karşımıza çıkan Joseph Sikora‘yı izliyoruz. Dizideki lakabı olan Eminem‘e oldukça benziyor.


Tasha     Tasha St. Patrick:

Ghost’un eşi. Yaptığı tüm işleri biliyor ve hatta bazen Ghost’a akıl veriyor. Ayrıca hesap kitap işlerinden de baya anlıyor.

Tasha rolünü The Client List ve The Playboy Club dizilerinde karşımıza çıkan güzel oyuncu Naturi Naughton canlandırıyor.

 


Angela     Angela Valdes:

Ghost’un çocukluk aşkı. Lise yıllarında sevgili iken Angela’nın üniversitede hukuk bölümünü kazanıp taşınma kararı almasıyla ayrılırlar. Kaderin cilvesi bu ya, günün birinde kulüpte karşılaşırlar. Bakalım aralarında neler olacak.

Angela rolünde Gang Related ve H+ dizilerinde rol almış olan Lela Loren‘i seyrediyoruz.

 

 


Holly     Holly:

Truth’ta (Ghost’un sahibi olduğu kulüp) çalışan garson kızlardan biri. Erkekleri etkilemek için fiziksel görünüşünü kullanmaktan çekinmeyen bir kadın. Tabii ki hemen Tommy’nin radarına yakalanıyor :)

Holly rolünde Rizzoli and Isles, The Good Wife gibi dizilerde konuk oyuncu olmuş olan Lucy Walters var.

 


Kanan     Kanan:

Ghost ve Tommy’e babalık yapıp onları uyuşturucu işine sokup işi öğreten kişi. Kendisi dizinin başında hapiste. Sebebi ilerleyen bölümlerde ortaya çıkıyor. Kanan hapse düşünce Ghost Kanan‘ın oğlu Shawn‘ı yanına şoför olarak alıyor.

Kanan rolünde karşımıza ünlü rap şarkıcısı 50 Cent çıkıyor.

 


Tüm kadroya buradan ulaşabilirsiniz.

SON SÖZ:

Dizinin müzikleri 50 Cent’e ait. Özellikle orijinal soundtrack’i “Big Rich Town” dizi daha başlamadan seyircilerin beğenisine sunuldu. Dizi, geçtiğimiz günlerde yüksek reytingle ikinci sezon finalini yaptı. 3.sezon onayını da almış bulunmakta. Power diğer Starz yapımlarından aşina olunacağı gibi cinsellik ve küfrü bolca kullanmakta. Bir adamın tek hayatına çift yaşamı sığdırmaya çalıştığı, yaşadığı duygusal çalkantıları ve verdiği kararları mükemmel bir şekilde bize sunan bu yapımı kaçırmamanızı tavsiye ediyorum. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler.

Tanıtım Fragmanı: