The Baby, İngiliz yapımı bir dizi. HBO ve Sky’ın ortak yapımı olan dizi, HBO ve HBO Max’te 24 Nisan’da başladı ve haftalık olarak yayınlanmaya devam ediyor. Sky Atlantic’te 7 Temmuz‘dan itibaren yayınlanmaya başlayacak. Sezon, 8 bölümden oluşacak. Ben bu satırları kaleme aldığım sırada hali hazırda yayınlanmış olan 2 bölümünün süreleri 31 ve 27 dakika uzunluğunda.

Sian Robins-Grace ve Lucy Gaymer, korku, gerilim, gizem ve komedi türlerini harmanlayan limitli dizinin yaratıcıları konumundalar. Bu ikiliye yazar masasında Sophie Goodhart, Anchuli Felicia King ve Susan Soon He Stanton gibi isimler eşlik etmişler. Katie Carpenter, Naomi De Pear, Jane Featherstone ve Carolyn Strauss ise söz konusu ikiliye yapımcı kadrosunda eşlik etmiş olan isimler.

Hikayemizin merkezinde şirin görünümlü bir bebek (Albie HillsArthur Hills) yer alıyor. Lakin gerçekte şirin olmakla uzaktan yakından alakası yok. Tam bir ölüm kasırgası mübarek!

Bebek, bir takım doğaüstü güçlere sahip olan oldukça gizemli bir yaratık konumunda. Kendisine sürekli olarak yeni anneler buluyor ve hayatı bu şekilde devam ediyor.

Bebeğin kendisine seçtiği yeni anne ise Natasha.

Bebek, Natasha‘nın (Michelle de Swarte) kucağına adeta gökten süzülüveriyor. İkilinin buluşmalarının ardından Natasha bebekten kurtulmaya çalışsa da bebeğin ondan ayrılmak gibi bir niyeti yok.

38 yaşında bir kadın Natasha. Durum şöyle ki ‘bebek’ kavramının varlığından nefret ettiği bir dönemden geçmekte Natasha. En yakın 2 dostundan biri kısa bir süre önce doğum yapmış. Diğerinin ise 3 aylık hamile olduğunu öğreniyor. Dostlarının ve eski hayatının kendisini birer birer terk ettiğini düşünüp mutsuzluğa kapılıyor ve 1-2 gün kafasını dinlemek maksadıyla şehirden uzakta bir yerdeki bir motele atıyor kendisini. Bebekle de burada bir araya geliyorlar.

Atsan atılmaz, satsan satılmaz. Bırakmaya kalksan bumerang misali geri dönüyor. Aldı başına büyük bir bela Natasha. Kendisini sinirleri laçka eden bir gerilim hikayesinin içerisinde bulan Natasha’nın ağlanacak haline gülmekten başka bir seçeneği yok şu noktada kısacası.

*Isy Suttie ve Shvorne Marks, Natasha’nın yukarıda sözünü ettiğimiz iki dostuna hayat veriyorlar. Suttie’yi Rita (Hamile olan) karakteriyle, Marks’ı Mags (Kısa bir süre önce doğum yapmış olan) karakteriyle izliyoruz.

*Amira Ghazalla, bebekle ilgili bilgi sahibi gibi görünen gizemli bir yaşlı kadın olan Mrs. Eaves karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Amber Grappy‘yi Natasha’nın kız kardeşi Bobbi karakteriyle izleyeceğiz. Sinéad Cusack ve Patrice Naiambana ise Natasha’nın ebeveynleri Barbara ve Lyle rolleriyle karşımıza çıkacaklar.

*Seyan Sarvan, Genesis Lynea, Sophie Reid, Tanya Reynolds, Karl Davies ve Bhav Joshi ise kadroda tekrar eden rollerle boy göstermiş diğer isimler arasındalar.

Dizinin ilk 2 bölümünü izledim ve beğendim. Anlatım kafası tam benlik olmuş kesinlikle. Gerilimi de komedisi de tadında. Başroldeki Michelle de Swarte’yi izlemesi de keyifli. Düşük IMDB puanını anlamlandırabildiğimi söyleyemeyeceğim. Kesinlikle bir şansı hak ediyor bana göre.