The CW, DC’nin yakasını bırakmıyor. Kanal, DC çizgi romanlarına dayanan canlı aksiyon süper kahraman dizisi Gotham Knights’ı geliştirmeye başladı.

Proje, üç Batwoman yazarı Natalie Abrams, James Stoteraux ve Chad Fiveash‘ten geliyor.  Stoteraux ve Fiveash, yönetici yapımcı, Abrams, ortak yapımcı olarak görev alıyor. Berlanti Productions’tan Greg Berlanti, Sarah Schechter ve David Madden dizinin yönetici yapımcıları. Gotham Knights, Warner Bros. Television ile birlikte Berlanti Productions tarafından üretilecek.

“Gotham Knights”, Bob Kane ve Bill Finger tarafından DC için yaratılan karakterlere dayanmaktadır. Dizi, Batwoman’ın bir uzantısı değil ve yaklaşmakta olan “Gotham Knights” video oyunuyla bağlantılı değil.

Bruce Wayne’in öldürülmesinin ardından onun asi evlatlık oğlu, Batman’in düşmanlarının çocukları Caped Crusader’ı öldürmekle suçlandıklarında, onlarla beklenmedik bir ittifak kurar.  Ve şehrin en çok aranan suçluları olarak, bu dönek uyumsuzlar çetesinin isimlerini temize çıkarmak için savaşması gerekiyor. Ancak kendisini koruyacak Kara Şövalyesi olmayan bir Gotham, şimdiye kadarki en tehlikeli haline gelir. Ancak, umut en beklenmedik yerlerden geliyor. Bu uyumsuz kaçaklardan oluşan ekip, Gotham Knights olarak bilinen yeni nesil kurtarıcıları olacak.

Fiveash ve Stoteraux, The Vampire Diaries ve Batwoman’da yazar/yönetici yapımcı, Gotham’da ortak yönetici yapımcı/yazar olarak görev aldılar. Abrams, eski Entertainment Weekly yazarı. Batwoman, Supergirl ve All American dizilerinde yazar olarak görev aldı.

Kaynak