Living Wallpaper

Geçtiğimiz Haziran ayında bizlerle buluşan yeni İngiliz dizimiz The Living and the Dead tanıtımına hoşgeldiniz. Dizi doğaüstü temalı bir dönem dizisi-draması. İlk sezonu 6 bölüm sürecek olan dizinin mutfağında Ashley Pharoah, Simon Tyrrell, Peter McKenna ve Robert Murphy var. Yönetmen koltuğunda ise Samuel Donovan ve Alice Troughton oturuyor. Gelin bu diziyi biraz daha yakından tanıyalım.

Living1

KONUSU:

1894 yılının İngiltere‘sindeyiz. Appleby çiftine eski mi eski bir ev ve arazi miras kalır. Bu genç çiftimiz de kendileri için yeni bir başlangıç yapmak ve biraz olsun huzur bulabilmek için miras kalan bu eve taşınmaya karar verirler. Taşındıktan sonra da arazilerinde tarım işi yapmaya başlarlar. Ancak bir türlü huzur bulamazlar. Çünkü kasabada doğaüstü güçler baş göstermeye başlar.

Nathan, Londra‘da psikoloji okumuştur ve her şeyin bilimsel bir açıklaması olduğuna inanmaktadır. Psikologluk yapmayacağına dair kendisine söz vermiş olsa da kasabada olanlar dolayısıyla başı dertte olanlara yardım etmeye çalışır. Ancak bu olaylar oldukça sarsıcı, tehlikeli ve garip bir hal alıyor ve genç çiftimizin evliliğini de yıpratmaya başlar. Bu genç ve parlak çiftimiz huzuru bulabilecek mi?

Living2

KARAKTERLER:

Nathan     Nathan Appleby:

Kendisi Londra‘da psikoloji okumuş ve psikologluk yapmıştır. Ancak oğlunun ve eşinin ölümü kendisini çok derinden etkilemiştir. Bu olaydan sonra işini bırakmıştır. Şimdi Charlotte ile evlenmiştir. Kendilerine miras kalan bu ev ile birlikte yeni bir hayata, tertemiz bir sayfa açarak başlamak istemektedirler. Ancak burada da doğaüstü güçler tarafından rahatsız edilmektedirler.

Nathan Appleby karakterini, hepimizin Merlin dizisinden hatırladığı Colin Morgan canlandırıyor. Merlin‘deki çelimsiz halinden hiç eser olmadığı aşikar.


Charlotte     Charlotte Appleby:

Nathan‘ın güzeller güzeli ikinci eşi. Zor zamanlarında hep Nathan‘ın yanına duruyor. Arazideki ekip biçme işlerinde tüm çalışanlarına yardım ediyor ve bu işi çok seviyor. Yeni başlangıca en çok sevinen kişi diyebiliriz.

Charlotte Applyby rolünde, kalbimi ilk olarak Stonemouth dizisiyle çalan Charlotte Spencer‘ı görüyoruz. Oyuncu ayrıca, Glue dizisi ve Les Miserables filminde de rol almıştı.


Harriet Matthew
Harriet Denning (Tallulah Rose Haddon): Kendisi rahibin kızı ve ilk bölümle birlikte başı birazcık belaya giriyor. Nathan kendisine yardım etmeye çalışıyor. Matthew Denning (Nicholas Woodeson): Kasabanın rahibi. Hayaletlere inanmıyor ancak rahip olduğu için şeytan ele geçirmelerine inanıyor. Hatta birkaç kez şeytan çıkarma yapmış.
Gwen Gideon
Gwen Pearce (Kerrie Hayes): Appleby çiftinin evinde çalışan hizmetçi. Charlotte ile çok iyi anlaşıyorlar. Aralarından su sızmıyor. Charlotte‘un ne zaman başı sıkışsa hemen yardıma koşuyor. Gideon Langtree (Malcolm Storry): Appleby çiftliğinde çalışanlardan birisi. O da Charlotte ile iyi anlaşıyor. Tarım işlerinde Charlotte‘a yardımcı olup ona hafiften işleri öğretiyor.

Tüm kadroya buradan ulaşabilirsiniz.

Living3

SON SÖZ:

Öncelikle belirtmeliyim ki dizi öyle ahım şahım bir yapım değil. Herkese tavsiye ederim de diyemeyeceğim. Çünkü çoğu kişiye hitap etmeyecektir. Ancak buram buram dram kokan dizileri seviyorsanız en azından ilk bölümüne göz atın derim. Beğenirseniz dizinin tamamını izleyebilirsiniz. Çünkü hep aynı seviyede gidiyor dizi.

Birazcık oyunculuklara değinecek olursam; Colin Morgan ve Charlotte Spencer iyi iş çıkarmışlar bence. Öyle göze batan şeyler olmadı. Diğer karakterler de yan rol olmanın gerekliliklerini yerine getirmiş.

Sezon finalini ele alacak olursak, tam ne güzel her şey kapalı bitti ve herkes mutlu mesut takılıyor derken son sahne ile ikinci sezon için bir yol yaptılar. Tabii ikinci sezon olacak mı şu an bir fikrim yok. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Tanıtım Fragmanı:

 

Living Ending