Türk televizyonlarında yakında başlayacağı bilinen, hazırlıkları son sürat devam eden en az 12 dizi bulunuyor. Şöyle ki:

 • Azize:

Yayın Tarihi: 19 Kasım Salı, Kanal D

Yapımcı: Süreç Film

Yönetmen: Volkan Kocatürk

Senaryo: Emre Özdür, Başar Başaran, Meryem Gültabak

Kadro: Buğra Gülsoy, Hande Erçel, Mustafa Yildiran, Mustafa Avkıran, Duygu Sarışın, Selen Öztürk, Tugay Mercan, Başak Daşman, Çetin Sarıkartal, Orhan Kılıç, Cenk Kangöz, Serkan Altıntaş

Konu:

Güçlü bir mafya ailesi olan Alpanlar tarafından ailesi dağıtılmış, hayatı paramparça olmuş bir kız çocuğu; Melek. Şimdiki adıyla Azize. Hayattaki tek varlığı kardeşini koruyabilmek için ayakları üzerinde durmayı başarmış, bütün geçmişini geride bırakıp kendine yeni bir hayat kurmuş güçlü bir kadın artık o. Fakat yıllar önce annesini ve babasını elinden alan Alpanlar bu kez Azize’nin hayattaki tek varlığı olan Yiğit’e de zarar verecek.

İşte o gün yemin edecek Azize; Ona bunu yaşatanlardan hesap soracak. Artık tek bir amacı var hayatta, ailesinin intikamını almak. Amacı uğruna mücadelesini sürdürürken ummadığı bir engelle karşılaşacak fakat… Aşk…  Azize’nin hayattaki en büyük düşmanı olan Alpanlardan biri, ailenin en zeki, en mert, en yürekli adamı Kartal, Azize’ye aşık olacak. Kartal’ın ailesine benzemediğini gördükçe Azize de düşecek bu aşka… Sonunda kim kazanacak… Aşk mı? Yoksa İntikam mı?

 • Doğduğun En Kaderindir (Eski adıyla Evim):

Kanal: TV8

Yapımcı: OGM Pictures

Başrol: Demet Özdemir, İbrahim Çelikkol

Yönetmen: Çağrı Bayrak

Konu:

İstanbullu Gelin’in eser sahibi Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanında yer alan gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek hazırlanıyor. İbrahim Çelikkol’un Mehdi, Demet Özdemir’in ise Zeynep karakterine hayat vereceği dizide, hayatın baştan kötü davrandığı bu iki yaralı ruh aidiyet hissini birbirinde bulacak ve zorlu bir aşkın efsanesini yazacak. İkilinin bu yolculuğunu artık yalnızca sözlüklerde bulunan aşka dair tüm kelimeleri izleyicisine yeniden anlatacaktır.

 • Ferhat ile Şirin:

Yayın Tarihi: 22 Kasım Cuma, FOX Türkiye

Yapım: O3 Medya, Artistanbul Medya

Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin

Senaryo: Savaş Korkmaz

Kadro: Cansu Dere, Tolga Sarıtaş, Leyla Tanlar, Yıldıray Şahinler, Ushan Çakır, Işıl Yücesoy, Şehsuvar Aktaş, Emel Çölgeçen, Alican Barlas, Nihan Gür

Konu:

Ferhat, Şirin ve Banu… Aşkın mucizesini de felaketini de yaşayacakları bir girdaba sürüklendiklerinden habersizdir. Onlarınki imkânsız bir aşkın hikayesi. Ferhat ile Şirin’in büyülü, masalsı aşkının imkansızlığı Banu’nun tutkulu aşkıyla sağlanacak. Banu, Şirin ve Ferhat arasındaki bağın gücü, Ferhat-Şirin aşkının önündeki en büyük engel olacak.

 • Güvercin:

Kanal: Star TV

Yapımcı: Pastel Film

Kadro: Mehmet Ali Nuroğlu, Almila Ada, Menderes Samancılar, Nursel Köse, Devrim Saltoğlu, Toprak Sağlam, Osman Albayrak, Gülen Kahraman Yıldır, Eslem Akar, Genco Özak, Işıl Dayıoğlu

Konu:

Zülüf, kuş uçmaz kervan geçmez, dağların doruklarında kör bir kuyuda ölümü beklemektedir. Bir çingene kızı gibi yerin yedi kat dibindedir. Zülüf, atıldığı bu kuyudan genç bir adam tarafından kurtarılır. Bir mucize gibi karşısına çıkan Kenan’ın kim olduğunu öğrendiğinde ise hayatının şokunu yaşar. Kuyunun başında beklemekte olan Kenan, akşam güneşinin kızıllığı altında, güzelliğiyle dillere destan Zülüf’ü görür kuyudan çıkarken. Kenan’ın dizlerinin bağı çözülür, yer ve gök alt – üst olur.

On beş yıl önce işlenen cinayet yüzünden etrafa saçılan kan, o günden sonra her iki aileye de bulaşacaktır. Ta ki bir gün aşk gelip, her şeyi temizleyene dek…

 • Hekimoğlu:

Kanal: Kanal D

Kadro: Timuçin Esen, Okan Yalabık, Ebru Özkan, Kaan Yıldırım, Aytaç Şaşmaz, Damla Colbay

Senaryo: Banu Kiremitçi Bozkurt

Yönetmen: Hülya Gezer

Yapımcı: Karga Seven Pictures

Konu:

House MD dizisinin resmi uyarlaması.

Ateş Hekimoğlu enfeksiyon hastalıkları ve nefroloji konusunda nam salmış başarılı bir doktordur. Asosyal, huysuz, ukala ama aynı zamanda zekâsıyla hayranlık uyandıran bir doktor olan Hekimoğlu, hem otorite karşıtı hem de sorun giderici ve kurtarıcıdır.

 • Kuruluş Osman (The Ottoman):

Yayın Tarihi: 20 Kasım Çarşamba, ATV

Yapımcı: Mehmet Bozdağ (Diriliş Ertuğrul)

Yönetmen: Metin Günay

Başrol: Burak Özçivit

Konu:

Küçük bir çadırdan çıkıp dev bir imparatorluğa dönüşen Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş hikayesini anlatıyor.

 • Ramo:

Yapımcı: BKM

Kanal: Show TV

Senaryo: Yılmaz Şahin

Yönetmen: Mustafa Şevki Doğan

Kadro: Murat Yıldırım, Esra Bilgiç, İlker Aksum, Yiğit Özşener, Görkem Sevindik, İdil Fırat, Cemre Baysel, İlhan Şen, Sacide Taşaner, Macit Koper

Konu:

İki aile arasındaki çatışma ve bu mücadelenin arasında yeşerecek büyük bir aşkı konu alıyor.

 • Sefirin Kızı:

Kanal: Star TV

Başrol: Engin Akyürek, Neslihan Atagül Doğulu, Uraz Kaygılaroğlu, Doğukan Polat, Erdal Küçükkömürcü, Gonca Cilasun, Tülin Yazkan, Erhan Alpay, Esra Kızıldoğan

Yapım: O3 Medya, NGM

Yönetmen: Emre Kabakuşak

Senaryo: Ayşe Ferda Eryılmaz, Sedef Nehir Erdem

Konu:

Ege’de geçen destansı bir aşk hikayesini konu alıyor. • Alef:

BluTV’de ekrana gelecek mistik polisiye türündeki drama dizisi. 2020’de başlayacak.

Kadro: Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan, Melisa Sözen

Yönetmen: Emin Alper

Konu:

İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini konu alıyor.

Dizide genç ve hırslı dedektif Kemal ile tecrübeli ortağı Settar, İstanbul’da işlenen gizemli bir seri cinayet vakasının peşine düşecek. Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar da katılacak. Ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralayacak.

 • Atiye (The Gift):

Netflix Türkiye’de yayınlanacak, Aralık’ta ekrana gelmesi bekleniyor. Gizem-drama türündeki dizini ilk sezonu 8 bölüm sürecek, ikinci sezon da gelecek. Hatta onun da çekimleri tamamlandı.

Kadro: Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova, Tim Seyfi

Yapımcı: OG Medya

Senaryo: Jason George, Nuran Evren Sit

Yönetmen: Ozan Açıktan, Gönenç Uyanık

Konu:

Şengül Boybaş’ın yazdığı  “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, genç ve güzel ressam Atiye’nin sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor. Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar.

Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.

 • Love 101 (Aşk 101):

Netflix Türkiye’nin yayınlanayacağı gençlik dizisi. Gelecek yıl ekrana gelecek, çekimleri tamamlandı.

Senaryo: Meriç Acemi (Kiralık Aşk, Ufak Tefek Cinayetler)

Kadro: Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz, Selahattin Paşalı, İpek Filiz Yazıcı, Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu

Yönetmen: Ahmet Katıksız, Deniz Yorulmazer

Konu:

Okula devam edebilmek için en sevdikleri öğretmenlerini okulda tutma konusunda plan yapan 17 yaşında bir grup asi genci odağına alan hikaye gençlerin aşkı keşfetme süreçlerini odağına alıyor. Gençler, öğretmenlerini okula yeni gelen basketbol koçuna aşık etmek üzere işe koyulduklarında asıl kendileri aşkı keşfetmeye başlarlar ve bu yolculukta beraberken güçlü olduklarını, sevginin ise zorla var edilemeyeceğini fark ederler.

>> Babil (The Choice): 

İlk olarak ismi lazım olmayan bir online yayın platformunda ekrana geleceği duyurulmuştu. Ancak sonrasında anlaşma iptal oldu ve dizi, Star TV‘ye transfer oldu. “Daha öncesinde” ilk sezonu 13 bölümden oluşacak diye duyuruldu. Star TV’ye olan transferiyle birlikte bölüm sayısının ve sürelerinin nasıl değişeceği şimdilik bilinmiyor.

Yapımcı: Ay Yapım

Yönetmen: Uluç Bayraktar

Senaryo: Nüket Bıçakçı, Özlem Yücel

Kadro: Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu, Mesut Akusta

Konu:

İrfan (Ergenç), prestijli bir üniversitede Ekonomi alanında ders veren idealist bir profesördür. Günün birinde işinden olur ve dahası oğlu pahalı bir tedavi gerektiren ölümcül bir hastalığa yakalanır. Akademide kara listeye alınan, vasıf gerektirmeyen işler dahi bulamayan İrfan çaresiz durumda kalır.

İrfan ve arkadaşı Egemen (Güven), para toplamak için emlak sektöründe bir sahtekarlığa girişirler. Kısa sürede başarılı olurlar ama kazık attıkları mafya nedeniyle her şeyi kaybederler. Öncekinden daha kötü bir duruma düşen iki arkadaş bu sefer Türkiye’nin en büyük saadet zincirini organize ederler. Yüz yılın sahtekarlığı İrfan, eşi (Fettahoğlu), yakın arkadaşı ve eski nişanlısı arasında uzun süredir gömülü sırların ortaya çıkmasına sebep olur.


Kaynak: 22 Dakika & RaniniTV & Medyatava haberleri