Yakın gelecekte yayınlanacak bazı Türk dizilerini şu ilk haberde topladıktan sonra ikincisiyle devam ediyorum.

1) Aile Şirketi

Yayıncı: Be-in Con-nect

Yapımcı: 25 Film

Kadro: Emrah Kaman, Özlem Öçalmaz, Eslem Akar, Can Sipahi, Cihan Durmaz, Müfit Kayacan

Senarist: Murat Kaman

Yönetmen: Koray Şahin

Konu: Bölüm süreleri 20 dakikadan daha kısa olacak şekilde kurgulanan dizi zıt karakterlere sahip iki kardeşin aynı ofiste çalışmak zorunda kalmasıyla gelişen eğlenceli olayları ekrana taşıyor. Birbirinden farklı özelliklere sahip ofis çalışanları da kardeşlere eşlik ediyor.

2) Kırmızı Oda

Kanal: TV8

Yapımcı: OGM Pictures

Başrol: Binnur Kaya

Senarist: Banu Kiremitçi Bozkurt

Yönetmen: Cem Karcı

Konu: Hayatta yaşanan gerçek hikayelerden esinlenerek hazırlanan dizide bir psikiyatri kliniğindeki doktorların ve onlara başvuran hastaların hayatları hikayeleştirilecek. Her hayat hikayesinin altında yatan acılar, sevinçler, mutluluk ve hüzünler izleyicinin de ruhunun kapalı kapılarını aralanacak.

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun hikayesinden esinlenildi.

3) Maria ile Mustafa

Kanal: ATV

Yapımcı: Mehmet Yiğit Alp / NTC Medya

Kadro: Hilmi Cem İntepe, Jessica May, Tamer Levent, Ezgi Çelik, Haki Biçici, Haldun Boysan, Hülya Gülşen

Senarist: Birol Elginöz

Yönetmen: Faruk Teber

Konu: Kolombiya’dan Türkiye’ye gelen Maria ile Ürgüp’ün tanınmış ailesinin veliahtı Mustafa’nın aşk hikayesini konu alan dizi, bu aşk içinde üst seviyede bir gerilimi, imkansızlığı ve yaşadıkları büyük zorlukları ekranlara taşıyacak.

4) Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi

Yayıncı: BluTV

Yapımcı: Inter Medya

Kadro: Nejat İşler, Boran Kuzum, Miray Daner, Rojda Demirer, Eren Demirbaş, Itır Esen, Erkan Can, Tansu Biçer

Senarist: Ercan Mehmet Erdem

Yönetmen: Ali Taner Baltacı

Konu: Behzat Ç’nin uzantısı olan dizide toplumdaki yozlaşmanın çözümünü kendi adaletini sağlayarak arayan Ercüment Çözer’in yolu, onunla aynı amaç doğrultusunda hareket ettiğine inandığı iki genç ile kesişecek.

5) Yeni Hayat

Kanal: Kanal D

Yapımcı: Karga Seven Pictures

Kadro: Serkan Çayoğlu, Melisa Aslı Pamuk, Tayanç Ayaydın, Nilperi Şahinkaya, İpek Filiz Yazıcı, Nisa Sofya Aksongur

Senarist: Elif Usman

Yönetmen: Başak Soysal, Cem Özüduru

Konu: Adem Şahin, eşi Nevin ve kızı Ece’den oluşan çekirdek ailesini geçindirmek için iş bulmak zorundadır. Ancak eski bir bordo bereli için bu o kadar da kolay değildir. Zengin iş adamı Timur Karatan için ise en önemli şey sevdiklerini onlardan gizlediği karanlık dünyasından korumaktır. Eski eşinden yadigar biricik kızı Gökçe Karatan ve şimdiki eşi Yasemin Karatan için yapmayacağı şey yoktur. Adem, Yasemin’in koruması olarak işe girince o ve ailesi, yabancısı oldukları bambaşka bir dünyanın içine adım atarlar.

Bambaşka dünyaların insanları olan ve taban tabana zıt amaçları çatışan Adem ve Yasemin’in arasındaki nefretin büyük, tutkulu bir aşka dönüşmesi ise asıl kötü sürpriz olur ikisi için. Ama aşk imkansızlıklarla beslenen bir duygudur. Adem ile Yasemin’in sınavı aşkken, Nevin ile Timur’un sınavı ihanet olur.

Dipnot: Pandemi öncesinde çekimlere başlamıştı, hatta fragmanı da çıktı ama çekimler mecburen durdu ve yeni sezona kaldı. Ayrıca “Yerli Bodyguard” olduğu dile gelse de uyarlama ya da esinlenme olmadığı açıklandı.

Kaynak: Raninimanini/RaniniTV & Birsen Altuntaş/TV100 & Resmi Bültenler