Pandemi sonrası başlayan normalleşme süreci kapsamında yaz dizileri çekimlere başladılar ve yayına çıktılar bile. Ayrıca yakın gelecekte ekrana gelmesi planlanan dizilerin hazırlıkları da son sürat devam ediyor.

Aklıma gelmişken en azından bir kısmını da olsa parça parça bir araya getireyim dedim.

1) Arıza

Kanal: Show TV

Yapımcı: O3 Medya

Başroller: Tolga Sarıtaş, Ayça Ayşin Turan

Senarist: Ozan Aksungur

Yönetmen: Recai Karagöz

Konu: Mütevazi ve dürüst bir hayat süren Ali Rıza ile babası karanlık dünyanın sözü geçen patronlarından olan Halide’nin kesişen ve o andan itibaren değişen hayatlarını konu alıyor.

2) İyi Günde Kötü Günde

Kanal: Star TV

Yapımcı: O3 Medya

Başroller: Elçin Sangu, Ozan Dolunay, Yasemin Allen, Şenay Gürler, Derya Alabora, Nergis Kumbasar, Hakan Salınmış, Sinan Albayrak, Ali Yağcı, Deniz Işın, Tugay Erdoğan

Senarist: Pelin Karamehmetoğlu, Aksel Bonfil

Yönetmen: Barış Erçetin

Konu: Nikah masasında terk edildiği adamın düğününü organize etmek zorunda kalan Leyla’nın hikayesini renkli bir anlatımla ekrana taşıyacak.

3) Menajerimi Ara 

Kanal: Star TV

Yapımcı: Ay Yapım

Kadro: Barış Falay (Kıraç), Canan Ergüder (Feris), Fatih Artman (Çınar), Ahsen Eroğlu (Dicle), Ayşenil Şamlıoğlu (Peride), Deniz Can Aktaş, Pınar Ünsal

>  Diziye her bölüm ünlü isimler kendi kimlikleriyle konuk olacak. Açıklananların arasında Tuba Büyüküstün, Çağatay Ulusoy, Çağan Irmak da yer alıyor.

Senarist: Yelda Eroğlu, Yeşim Çıtak

Yönetmen: Ali Bilgin

Konu: Bu yıl içinde 4. sezonuyla sona erecek Fransız yapımı Call My Agent’ın yerli uyarlaması. Orijinal dizi, Paris’te ünlü isimlerin menajerliğini yapan bir ekibin kişisel ve mesleki yaşamlarını anlatıyor.

4) Tövbeler Olsun

Kanal: TRT 1

Yapımcı: Mustafa Fener

Kadro: Güven Kıraç, İpek Tuzcuoğlu, Erkan Can, Çiçek Dilligil, Ünal Silver, Seda Türkmen, Sercan Badur, Mert Carim, Merve Erdoğan, Mert Denizmen, Semiha Bezek,  Naz Çağla Irmak, Batuhan Aydar, Kerem Muslugil,Tolga Canbeyli, Cansu Kurgun, Ozan Güçlü, Duru Baykal

Senarist: Haluk Özenç, Oktay Berber, Cankut Okutur, Hüseyin Kaçan

Proje tasarımı: Hasan Kaçan

Konu: Başarılı ama “pinti” bir mücevher imalatçısı olan Horanta Holding’in patronu Namzet Horanta’nın, pintilikten cömertliğe giden büyük değişimi; bu değişimin “hatme çiçeğim” diye sevdiği ve seslendiği karısı Latife, kızı Nazmiye, oğulları Sinan ve Buğra’yı nasıl etkilediği; bu değişim sayesinde, eski ortağı ve en büyük düşmanı olan Osman ile hayat çizgilerinin kesişmesine dair kimi düşündüren, daha çok da güldüren birbirinden ilginç olaylar zinciri yaşanacak.

5) Yarım Kalan Aşklar

Yayıncı: BluTV

Yapımcı: TIMS&B Productions

Başroller: Burak Deniz, Dilan Çiçek Deniz, Ezel Akay, Cem Davran

Senarist: Ethem Özışık, Hakan Bonomo, Ercan Uğur

Yönetmen: Umur Turagay

Konu: Türkiye’nin ilk büyülü gerçekçi dizisi olarak tanıtılan Yarım Kalan Aşklar, geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybedip sürpriz birinin bedeninde dünyaya geri dönen Ozan’ın hikayesini anlatıyor.

İdealist gazeteci Ozan, kendisi gibi gazeteci olan Elif ile evlenmek üzeredir. Gözü kara gazeteciliği ile tanınan Ozan gizemli ve zor bir haberin peşindedir. Birbirlerini delicesine seven ikilinin hayatındaki mutlu tablo korkunç bir olayla son bulacaktır: Ozan, trafik kazası geçirerek hayatını kaybeder. Ancak Ozan, kaybettiği hayatını yeni bir bedende tekrar bulacaktır. Hayata başka bir beden ile geri dönen Ozan’ın önünde iki zorlu görev vardır: Onu kimin öldürdüğünü bulmak ve Elif’e tüm gerçekleri anlatmak.

Kaynak: Raninimanini/RaniniTV & Birsen Altuntaş/TV100 & Resmi Bültenler