undateableNBC‘nin hali hazırda 2 sezonu deviren ve 9 Ekim’de 3. sezonu başlayacak olan dizisi Undateable, yaz ve ilkbahar döneminde yayınlanan geçtiğimiz 2 sezonunun aksine bu sezon sonbahar döneminde ekrana gelecek. Ayrıca 2. sezon finali çift bölümle canlı yayınlanan dizinin 3. sezonunun tamamı canlı olarak izleyici ile buluşacak. Devrim niteliğindeki bu kararın ardından bu sezon nasıl reyting alacağı merak edilen Undateable dizisini yakından tanıyın istedim.

KÜNYE

Tür: Komedi

Mutfaktakiler: Adam Sztykiel , Craig Doyle , Bill Lawrence

Sezon – Bölüm Sayısı: 2 sezon, 23 Bölüm

Durumu: 3. sezon 9 Ekim 2015’de başlayacak.

Süre: 22 dk.

Kanal: NBC

nbc-undateable1-888x456KONU

Dizi, genel olarak Justin’in işlettiği barda ve Justin ile Danny’nin beraber yaşadığı evde geçiyor. Kendine güveni tam, dış görünüşü iyi, ağzı iyi laf yapan ve dolayısıyla kadınlarla arası iyi olan Danny, kafasına estiği gibi yaşamayı seven, herhangi bir sebeple kendini kasmaktan haz etmeyen, hayata dair planları olmayan ve aşağı yukarı her zaman mutlu bir adamdır.

Bir gün ev arkadaşı evlenmeye karar verince yeni bir ev arkadaşına ihtiyaç duyar; bir arkadaşının önerisi ile yeni ev arkadaşı Justin ile tanışır ve hikaye başlar. Bar sahibi Justin, barmen Brett, 2 aylak Burski ve Shelly’den oluşan özgüven problemleri olan dörtlü arkadaş grubuna, Danny ve kız kardeşi Leslie’nin de katılmasıyla eğlenceli bir altılı oluşmuş olur. Genel olarak olan ve olmayan ilişkiler üzerinden muhabbetin aktığı arkadaş grubumuzda herkesin birbirinden öğreneceği şeyler vardır!

undateable-headerKARAKTERLER VE OYUNCULAR

DannyDanny (Chris D’Elia):

Kendine güveni tam, dış görünüşü iyi, ağzı iyi laf yapan dolayısıyla kadınlarla arası iyi; ama duygusal bağ kurma açısından sıkıntılı biri. Adeta kendine aşık olan Danny, ilginin üstünde olmasına bayılıyor. Taklit yapmayı seviyor. Ev arkadaşı Justin ile tam bir zıtlık emsali olan Dann, ilgisiz biri gibi görünse de aslında etrafındaki insanlara değer veren biri. 
Karakteri, Whitney dizisinden hatırlayabileceğiniz Chris D’Elia canlandırıyor.

 

Justin
Justin (Brent Morin):

Klasik bir giyim tarzına sahip, sıradan görünümlü, pek kabul etmese ve ilk fırsatta hemen şımarsa da kadınlarla arası pek de iyi olmayan biri. İlgi göstermeyi seviyor, şarkı söylemeye bayılıyor. Etrafındaki insanlara yardım etmeyi seven Justin, pek kabul etmese de kendi de bolca yardıma ihtiyaç duyan biri.

 

LeslieLeslie (Bianca Kajlich):
Ekipteki favori karakterim. Eşinden yeni boşanmış olan Leslie, Danny’nin kardeşi. İlişkilerinde bile bile hep yanlış seçimler yaptığına inanıyor. Danny kadar olmasa da özgüveni yüksek biri. Grupta arkadaşlarına en fazla değer veren ve yardımlarına koşan kişi o. İçinde ne yaşarsa yaşasın her zaman son derece neşeli ve sevimli.
Karakteri, Rules of Engagement dizisinden hatırlanabilecek Bianca Kajlich canlandırıyor.

 

Shelly

 

Shelly (Ron Funches):

Ekibin her zaman kafası iyi çocuğu. Ot aşığı olan Shelly, her zaman mutlu. Etrafındakilere de neşe saçtığı aşikar. Konuşmanın içinde değil gibi durduğu zamanlarda bile bir anda araya girip espriyi patlatan kişi. Sarılmalarıyla ünlü.

 

Brett

 

 

Brett (David Fynn):
Ekibin eşcinseli. Eşcinsel olduğunu daha yeni açıklamış bir İngiliz. Tek artısı aksanı. Justin’in barında barmenlik yapıyor.

 

Burski

 

 

Burski (Rick Glassman):

Ekibin en garibi. Sapık da denebilir hani. Kısa bir süre konuşması bile kadınları kendinden kaçırmaya yetiyor. Ama o denemekten bıkmıyor. Leslie’ye fena halde aşık.

 

Candace

 

Candace (Bridgit Mendler):

Ekibe 2. sezonda katılıyor. Justin’in aşık olduğu güzel garson Nicki (Briga Heelan) işten ayrılınca onun yerine Justin’in barında garson olarak işe başlıyor. Ekibin en genci, dolayısıyla da en toyu. Masum, saf, biraz aptal ve sevimli.
Karakteri, aile komedisi Good Luck Charlie‘den Bridgit Mendler canlandırıyor.

 

YAZARIN NOTU

Geçen yıl final yapan Two And A Half Men’in ardından benim en çok güldüğüm komedi dizisi olan Undateable neden izlenmeli diye sıralayacak olursak:

* Espri açısından zayıf diğer sitkomların aksine gerçekten güzel espriler var dizide. Bazı anlar geliyor ki bırakın gülümsetmeyi kahkaha bile attırıyor.

* Sezonların bölüm sayısı diğer sitkomların aksine daha az. Dolayısıyla bölümler daha doyurucu.

* Canlı yayınlanacak olması ki bu da dizinin çok başarılı oyuncular barındırdığının ve kanalın bu oyunculara ne kadar güvendiğinin kanıtı.

* Leslie faktörü: Bu yaşa kadar nasıl patlama yapamadığına bir türlü anlam veremediğim, mimiklerini çok iyi kullanan, 38 yaşındaki güzel, seksi ve de sevimli mi sevimli Bianca Kajlichi izlemek gerçekten büyük keyif.

* Danny faktörü: Genelde kendini beğenmiş ve ukala karakterlerden hiç haz etmem. Ama Danny farklı. Chris D’Elia o kadar iyi bir iş çıkarıyor ki onu sevmemek mümkün değil gerçekten.

* Shelly faktörü: Sevimli siyahi karakterler hep sempati toplamıştır ülkemizde. Konuşma tarzı, espri anlayışı tam bizlik! Chris TuckerMartin LawrenceKevin Hart‘ı da bu yüzden çok sevmiyor muyuz zaten! :)

Özellikle Two And A Half Men seven, How I Met Your Mother sevmeyen bünyelere önerdiğim Undateable‘ın 3. sezonu başlamadan önce acele edin ve 23 bölümlük ilk 2 sezonunu hemen izleyin derim!

Altyazılı Fragman

Kamera Arkası

 

Undateable-cast