Son dönemlerde izleyicinin kendini geliştirmesi ile yapımcılar da kaliteyi arttırıyor gibi. Ezel‘le başlayan sonra Behzat Ç., ardından Leyla ile Mecnun ve Muhteşem Yüzyıl gibi yapımlarla devam eden furyaya yeni bir dizi katılıyor; Üsküdar’a Giderken.

İngiltere’ye mühendis olmaya gidip aşçı olarak geri dönen Erdem, kocasından çok çekmiş fedakâr annesi, başından kötü bir evlilik geçmiş ablası ile yeniden aile olmaya çalışırken başından geçen olayların anlatıldığı absürd komedi. Erdem, bu sırada ölmüş ama onu terketmemiş babası, süt kardeşi Oğuz ve yanlarında uzun zamandır çalışan Yavuz ile de baş etmek zorunda.

Dizinin başrollerinde Öner Erkan, Erkan Can, Tülin Özen, Erdal Tosun gibi oyuncular yer alırken, yönetmeni daha önce Leyla ile Mecnun’un yönetmeniyle de beraber çalışmış olan Selçuk Aydemir.Dizinin henüz ilk bölümü yayınlandığı için yorum yapmak doğru olmasa da oyuncularıyla, göndermeleriyle gelecek vaad eden dizilerden.Dizi başlamadan önce çekilen birbirinden eğlenceli ön gösterimlerden (teaser) Ara Güler’li olanı -ve benim en beğendiğimi- yazının sonuna ekliyorum. Diğerleri için sizi şuraya alalım.Unutmadan, dizi perşembeleri 23:15’te Kanal D’de yayınlanıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=2iAbAUjxt5Y