The CW, 1993-2001 yılları arasında Chuck Norris’in başrolünde olduğu Walker, Texas Ranger’ın tekrardan yapımı olan Walker dizisine onay verdi.  Anna Fricke, dizinin yazarı ve yürütücü yapımcısıdır. Aynı zamanda Jared Padalecki, Dan Lin ve Dan Spilo, dizinin diğer yürütücü yapımcıları olarak yer almaktadır. Dizimiz 21 Ocak tarihinde yayın hayatına başladı. İlk sezonu 18 bölüm sürecek, ayrıca ikinci sezon onayını da aldı. Son olarak 7. bölümü yayınlandı.

Cordell Walker (Jared Padalecki), Texas’ta bekçi olarak görev yapmaktadır. Talihsiz bir şekilde eşini kaybettikten sonra hayatı baştan aşağıya değişir. Bu olaydan sonra bir gizli görev aracılığıyla ailesini arkasında bırakarak kendisini şehir dışına atar. Belli bir süre sonra geri döndüğünde ise artık hayatına devam etmek zorunda olduğunu hisseder. Bir yandan çocuklarıyla arasını düzeltmeye çalışır diğer yandan kendini işine vererek suçluların peşinde koşmaktadır.

Micki Ramirez (Lindsey Morgan): Walker’ın yeni ortağı. Kendini işine adayan birisi ve Walker’a da bir çeki düzen vermeye çalışıyor.

Liam Walker (Keegan Allen): Cordell’in kardeşi. O yokken çocuklarına göz kulak olmuş.

Stella ve August Walker (Violet Brinson ve Kale Culley): Cordell’in çocukları.

Bonham ve Abeline Walker (Mitch Pileggi ve Molly Hagan): Cordell’in anne ve babası.

Emily Walker (Genevieve Padalecki): Cordell’in eşi.

Geri Broussard (Odette Annable): Cordell’in eski bir arkadaşı. Barmen.

Jared Padalecki’yi çok severim. Supernatural sonrası bu diziyi de o yüzden izlemek istedim. Dizinin yedi bölümünü de izledim. Ancak çok fazla beğendiğimi söyleyemem. Polisiye kısmı yeterli değil, senaryo kısıtlı, işin drama kısmı da bana kalırsa Jared’in odunsu oyunculuğundan ötürü hiç geçmiyor. (Evet, zaten Supernatural’de de işin drama kısmını Dean çekiyordu.) Bu sebeplerden ötürü ortalama altı bir dizi olduğunu düşünüyorum. Denemek isteyenlere bir iki bölüm deneyin sarmıyorsa devam etmeyin derim. Ben de ne kadar devam ederim bilmiyorum.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.

Not: Daha önce dizi için burada yorum yapılıyordu.