Netflix’in yeni aile komedisi Country Comfort, 19 Mart 2021 tarihinde izleyici karşısına çıktı. Bu da fragmanı:

GİRİZGAH

Country Comfort, kahkaha efektli bir komedi dizisi. 10 bölümden oluşan dizinin bölüm süreleri 20-27 dakika aralığında değişmekte.

Caryn Lucas (Miss Congeniality film serisi, The Nanny, What I Like About You), dizinin yaratıcısı konumunda. Ona yazar masasında Julia Fowler, yapımcı koltuğunda Peter Marc Jacobson eşlik etmiş. Kelly Park, bölümlerin yarısından fazlasını yöneten isim konumunda.

KONU

Fırtınalı bir akşamda Haywood ailesinin kapısında Bailey isimli güzel bir kadın belirir. Evin çocukları onun yeni dadıları olduğunu varsayarlar ama durum öyle değildir. Bailey, kalbi çok kısa bir süre önce kırılmış bir country şarkıcısıdır. Grubuyla başarılı bir performans sergiledikleri bir akşamın sonrasında evlilik teklifi alıp çifte mutluluk yaşayacağını sandığı bir anda hem gruptan kovulur hem de grubun lideri konumundaki erkek arkadaşı tarafından terk edilir. İşte böyle bir olayın sonrasında bir telefon etmek maksadıyla kapısını çaldığı evdeki çocuklara kanı kaynayınca gidecek bir evi ve yapacak başka bir işi de olmadığı için dadı olarak orada kalmaya karar verir Bailey ve sonrasında da olaylar gelişir.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

*Çekici, arkadaş canlısı ve tatlı bir kadın olan, hiç dadılık tecrübesi bulunmasa da çocuklarla arasında iyi bir kimya oluşan Bailey karakterine Scorpion ve Smash dizilerinden tanıdığımız Katharine McPhee hayat veriyor.

*Haywood ailesinin babası Beau rolünde Invasion, Third Watch ve Take Two gibi dizilerden aşina olduğumuz Eddie Cibrian‘ı izleme fırsatı yakalıyoruz. Beau, eşi 2 sene önce vefat etmiş olan karizmatik bir dul.

*Beau’nun birçoğu müzikal açıdan yetenekli 5 çocuğundan en büyüğü Tuck karakterini Ricardo Hurtado canlandırıyor. Tuck için öz güveni yüksek, çapkın ve süslü bir genç diyebiliriz.

*Tuck’ın bir küçüğü Brody rolünde Jamie Martin Mann karşımıza çıkıyor. Brody, Tuck’a oranla daha içe dönük bir çocuk.

*Griffin McIntyre, ortanca çocuk konumundaki Dylan karakterini canlandırıyor. Girişimci bir ruha sahip olan Dylan’ın odak noktası ise para. Bailey’nin hikayesini dinledikten sonra kendisini onun menajeri ilan ediyor.

*Shiloh Verrico, Dylan’ın bir küçüğü olan Cassidy karakterine hayat veriyor. Cassidy, ailenin en huysuzu ve annesini en çok özleyeni.

*Pyper Braun‘u ise ailenin en küçük çocuğu olan Chloe karakteriyle izliyoruz. Chloe, 5-6 yaşlarında, zeki ve şirin bir kız çocuğu.

You’re the Worst, Stan Against Evil ve Burning Love dizilerinden hatırlanabilecek Janet Varney, Beau’nun kız arkadaşı Summer karakterine hayat veriyor. Bailey’nin çekiciliğini ve evdeki varlığını kendisi için tehdit olarak algılayan Summer’ın öyle gözükmek istemese de çocukları pek sevmediğini söylemek mümkün.

Haven, Valemont, Sex, Love & Secrets ve Charmed gibi dizilerden anımsanabilecek Eric Balfour, Bailey’nin son 9 yılını birlikte geçirdiği ve hala aşık olduğu eski sevgilisi Boone karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Dizinin konuk oyuncu havuzunda LeAnn Rimes, Steve Talley, Brooke Sorenson, Stephanie Styles, Brett Rice ve Larry Poindexter gibi isimler yer alıyor.

YAZARIN NOTU

İlk 3 bölümünü izledim. İyi bir dizi diyemem kesinlikle Country Comfort için. Oyunculuklar çocuk işi seviyesinde bir abartıya sahip; hikayeler de vasat. Lakin ekibe ısındım diyebilirim. Bu sebepten ötürü de sezonu tamamlayacağım.

Yaşlandıkça daha karizmatik hale gelen Eddie Cibrian’ın, You’re the Worst’te en çok izlemeyi sevdiğim oyuncuların başında gelen Janet Varney’nin ve Katharine McPhee’nin varlıkları bir artı dizi için çocuk oyuncular pek fazla potansiyel vaat etmeseler de.

Julia Fowler’ın Janet Varney’nin karakteri Summer’ı yaratırken The Nanny’deki C.C. karakterinden esinlendiği hissediliyor. Dizinin ilk sahnesi de The Nanny’nin ilk sahnesiyle büyük paralellik gösteriyor ayrıca. Bakalım ilerleyen bölümlerde başka paralellikler de hissedilecek mi bu dizi ile The Nanny arasında?

Oyunculara sempatiniz varsa çok düşük bir beklentiyle başına oturulması gereken bir dizi olmuş kısacası Country Comfort. İzlemeye niyeti olan varsa iyi seyirler dilerim.