ABC, ünlü dizisi Castle‘ın yaratıcıları Terri Edda Miller ve Andrew W. Marlowe’ın elinden çıkan komedi soslu polisiye dizisi Take Two’yu bu sıcak yaz aylarında bizlerle buluşturdu.

Şimdiye kadar iki bölümü yayınlanan dizimizin ilk sezonu 13 bölüm sürecek. İlk bölümüyle 0.5, ikinci bölümüyle de 0.4 reyting yaptı.

KONU

Sam Swift, popüler bir polis dizisinin eski yıldızıdır. Şimdilerde rehabilitasyondan çıkmış, taze bir çıkış yapmaya hazırlanmaktadır. Kendisine gelen ilk iş teklifini alabilmesi için belli bir süreliğine özel bir dedektifin yanında araştırmacı olarak çalışması gerekmektedir. Bunun üzerine avukatının sayesinde özel dedektif Eddie’nin yanında işe girer. Rol yapma yeteneği ve polisiye bir dizide oynaması sayesinde işe kolay bir şekilde adapte olur ve kendisini ilk davasında kanıtlar. Sam’in ünü her tarafa yayılınca Eddie artık telefon açan müşterilerinden Sam ile bir ikili olması şartıyla iş teklifi almaya başlar. Böylelikle Sam gerçek hayatında da özel dedektif olarak çalışmaya başlar.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Sam Swift (Rachel Bilson)

200 bölüm boyunca polisiye bir dizide rol almış bir oyuncudur. Popüler ve herkes tarafından sevilen birisidir. Ancak bir anda dizisi iptal olmuş ve nişanlısı onu terk etmiştir; bunun üzerine bunalıma girip rehabilitasyona gitmiştir. Şimdi ise hayatında yeni bir sayfa açmaya hazırdır. Yaşadığı kötü olaylara rağmen eğlenceli, güler yüzlü ve pozitif düşünen bir insandır. Oynadığı polisiye dizisindeki tecrübesini kullanarak davalara farklı bakış açıları getirmektedir.

Eddie Valetik (Eddie Cibrian)

Başarılı bir polistir ancak yaşadığı bazı olaylar sonucunda mesleğini bırakmıştır. Kendisine dedektiflik bürosu açmıştır ve küçük çaplı davalara bakmaktadır. Sam’i istemeyerek kabul etmek zorunda kalır ancak zamanla iyi bir ikili olurlar. Sam, onun beklemediği kadar yetenekli çıkar.

Christine Rollins (Aliyah O’Brien)

LAPD (Los Angeles Polis Merkezi) dedektifidir. Eddie ve Sam’in baktığı olayların polis kanadını yürütmektedir.

Roberto Vasquez (Xavier de Guzman)

Eddie’nin teknik konularda işini gören yardımcısıdır.

Monica (Alice Lee)

Sam’in asistanıdır.

* Ayrıca Sam’in hayranı olan adli tıp görevlisi Mick English’i Jordan Gavaris canlandırıyor.

SON SÖZ

Yaz ayları geldiği zaman bir tane de olsa şöyle kafa dağıtmalık, güzel vakit geçirten eğlenceli bir dizi ararım. Bu sene bu dizinin haberi gelince ve başrolünde Rachel Bilson olunca bir denemek istedim. Çok yüksek bir beklentim yoktu ama ilk iki bölümüyle benim beklentimi fazlasıyla karşıladı. Diziyi beklemediğim kadar çok sevdim. Derinine inersek belki mantık hataları vardır ama çok fazla takıldığımı söyleyemem. Ayrıca polisiyesinin de ulusal kanal polisiyelerine kıyasla iyi olduğunu düşünüyorum. Dizinin havasını ve ekibini de sevdim. Castle izlemedim ama yaratıcılarının elinden çıkmış olmasıyla ve o dizinin de polisiye dizi olmasıyla onun sevenlerinin bu diziyi de sevebileceğini düşündüm. Tabii başrollere sempatiniz yoksa hiç bulaşmayın; varsa hiç düşünmeden hemen açın ilk iki bölümü izleyin, pişman olmazsınız.

TANITIM FRAGMANI