Watson & Oliver, Şubat sonunda televizyon ekranlarıyla buluşan yepyeni bir İngiliz skeç komedisi. BBC HD ve BBC 2’de gösterilen ve içinde birbirinden komik tiplemeleri barındıran dizimizi merak edenleri, yazının devamına alalım.

Dizimizi, uzun süredir birlikte çalışan iki komedyen kızımız, Lorna Watson ve Ingrid Oliver hazırlıyor. Senaryosunu yazdıkları gibi, her skeçteki ana karakterleri de kendileri canlandırıyorlar. Hazırlanan skeçler, seyirci eşliğinde peşpeşe gösteriliyor ve bölüm finalleri olarak da seyirci karşısında yeni bir gösteriyle bitişi yapıyorlar.

Ayrıca, her bölümde mutlaka ünlü bir ismin kılığına bürünülüp taklidi yapılıyor ki bu konuda da gayet başarılılar.İlk sezonu 6 bölüm olarak planlanan dizimizin, 4 bölümü bizlerle buluştu bile. İkinci sezonla ilgili ise hala bir haber yok. Dizinin geleceği ne olacak diye düşünüp içimizi karartacağımıza, gelin tiplemelerden küçük küçük bahsedelim.

Jenkins

Jenkins

Yaşlı bir kadın olan Jenkins, olur olmadık işlerde çalışıyor. Ama kendisinin her daim, en önemli anlarda işi terketmek gibi bir alışkanlığı var.

Will & Kate

Will & Kate

Will ve Kate bir süredir evli bir çift. Ama anlaşılan o ki düğün günlerini hala unutamamışlar.

Dullin' Cafe

Dullin’ Cafe

Dullin’ Cafe’de işler bayağı bir hızlı ilerliyor. Ama dikkat, her cümlenizin sonuna “darling” (canım) kelimesini yerleştirmezseniz, buradan biraz zor alışveriş yaparsınız.

Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

İki azgın eski İngiliz kadınının hikayesi… Tabii ki isimden de anlaşılabileceği gibi, şu filmin tiye alınışı.

Hapishane

Pat ve Jean

Biri mahkum diğeri gardiyan olmak üzere, iki hapishane kuşunun komik skeci.

Playboy Kızları

Playboy Kızları

100 küsür yaşındaki sevgilileriyle aynı evde yaşayan, sarı saçlara sahip ve pembeyi hiçbir yerden eksik etmeyen Playboy kızları…

Resepsiyonisler

Resepsiyonisler

Eğer bu ikilinin bulunduğu resepsiyona işiniz düşerse, istediğinizi biraz zor elde edersiniz. Zaten size yardım etmek isteseler de o tırnaklarla biraz zor yaparlar.

Liseli kızlarımız

Liseli kızlarımız

Bu 2 liseli kızımız bir şeyler yapma ya da alma işlevine girişirlerse, karar vermeleri bir ömür sürebilir.

John Barrowman ve kızlarımız

John Barrowman ve kızlarımız

Dizinin ilk bölümünde de doyurucu bir konuk çıkıyor karşımıza. Bu isim, Torchwood‘un başrol oyuncusu John Barrowman. Bizi, güzel sesinden de mahrum bırakmadığını söyleyebilirim.

Yukarıdaki skeçlerin haricinde, başka tiplemelerin oluşturduğu skeçlerimiz de mevcut; ama, ben sadece bir kısmından bahsettim. Her bölümde karşımıza çıkan tiplemeler olduğu gibi, iki bölümde bir rastladiğimız tiplemeler de oluyor. Ama ben en çok, seyirci karşısında, bölüm finallerinde yaptıkları gösterileri seviyorum.

Reklamsız, 30 dakikaya yakın süren komedimiz Watson & Oliver, çoğu zaman benim gülmekten karımı ağrıttı diyebilirim. Espriler çok zekice ve oyunculuklar gerçekten çok iyi. Hatta benim şimdiye kadar gördüğüm en başarılı komedyen oyunculukları diyebilirim. Yalnız küçük bir not düşeyim, esprileri anlamak için İngiliz ve Amerikan kültürüyle biraz da olsa ilgili olmak gerekiyor. Yoksa, çoğu şey sizin için bir şey ifade etmeyebilir.Seyredecek olanlara şimdiden iyi seyirler!Tanıtım filmini bulamadığım için skeçlerden biri: