Star Media yapım şirketine ait Rusya yapımı 3 mini diziyi tanıtacağım bu yazıda.

Wind in the Face, 45-47 dakika aralığındaki 4 bölümden oluşuyor. Nikolay Mikhaylov, drama türündeki dizinin yönetmeni konumunda. Natalia Afinogenova, Yevgeniy Grigorenko ve Nikolay Mikhaylov, dizinin senaristliğini üstlenmişler. Vladislav Ryashin ve Larisa Zhuravskaya ise 2014 yılı yapımı dizinin yapımcıları konumundalar.

Dizi, Dina Chaikina isimli genç ve güzel bir kadını merkezine alıyor. 20-21 yaşlarındaki Dina, bir moda tasarımı öğrencisi ve dedesiyle birlikte yaşıyor. Dina’nın çocukluk aşkı Victor’un askerden dönüp çiftin kavuştuğu gün ile açıyoruz hikayeyi. Sonrasında da iyi niyetliliği ve aptallığı aynı bünyede toplayan Dina’nın zorluklarla dolu hikayesini izlemeye başlıyoruz.

Dina karakterine Alina Lanina hayat veriyor. Ekaterina Volkova, bir giyim mağazasında satış elemanı olarak işe başlayan Dina’nın patronu Alla karakterini canlandırıyor. Ekaterina Kabak, Dina’yı mağazada işe aldıran kıskanç bir arkadaş rolüyle karşımıza çıkıyor dizide. Evgeniy Pronin‘i Dina’nın Victor’u karşılamaya gittiği gün tanıştığı bir polis memuru olan Maxim karakteriyle izliyoruz. Kadroda ayrıca Nataliya Vasko ve Konstantin Strelnikov gibi isimler bulunuyor.


Return to Yourself, gizem ve gerilim unsurları da içeren bir drama dizisi. 43-48 dakika aralığındaki 4 bölümden oluşuyor. Eva Strelnikova, 2018 yılı yapımı dizinin yönetmeni ve senaristlerinden biri konumunda. Vladislav Ryashin ise dizinin yapımcılığını üstlenmiş.

Dizi, Yelena Sanina isimli genç bir kadını merkezine alıyor. Bir kasabada yaşayan ve kuaförlükle ilgilenen Yelena’nın hayatı kasabanın güzellik kraliçesi seçilmesinin ardından değişecektir. Ona modellik mesleğinin kapısını aralayan bu güzel olay aynı zamanda talihsiz bir vakayı da beraberinde getirecektir.

Kasaba meydanında düzenlenen bir kutlama partisinin ardından evine gitmek üzere yola çıkan Yelena, beyaz minibüslü ve maskeli bir adam tarafından kaçırılır ve tecavüze uğrar. Bu olay onda büyük bir travmaya sebep olur ve devamında da hayatında köklü değişiklikler yaşanır. Aradan 3 sene geçer ve tecavüz vakasının Yelena’nın hayatının yeniden merkezine oturmasına neden olacak bir takım olaylar gelişir.

Başrolde Tetyana Lyalina‘yı izliyoruz. Ona Dmitriy Sova ve Oleg Maslennikov gibi isimler eşlik ediyor.


From Love to Hate, 45-47 dakika uzunluğundaki 4 bölümden oluşuyor. Olga Zhabina, 2019 yılında yayınlanan drama türündeki dizinin senaristi. Roman Barabash, dizinin yönetmenliğini üstlenmiş. Dmitriy Minzyanov ise yapımcı koltuğunda oturan isim.

Dizi, Katya isimli bir kadını merkezine alıyor. Küçük bir yerleşim yerinde yaşayan Katya, küçük çocuklar için bale eğitmenliği yapıyor ve ebeveynleriyle birlikte yaşıyor. Moskova’dan gelen genç ve girişimci bir iş adamı olan Dima ile tanışan Katya çok geçmeden ona aşık oluyor. Aşık olduğu adam tarafından büyük bir ihanete uğrayan karakterimiz yaşadığı yeri terk etmek zorunda kalıyor. Moskova’ya taşınıp garsonluk yapmaya başlıyor, kendine küçük ve huzurlu bir hayat kuruyor. Aradan geçen 7 yılın ardından ise geçmiş bir şekilde arkasından gelmeyi başarıyor.

Katya karakterine Dana Abyzova hayat veriyor. Dima/Dmitry rolünde Aleksandr Davydov‘u izliyoruz. Nikolay Boklan ise Katya’ya gönlünü kaptıran emniyet görevlimiz Aleksey Ivanovich karakteriyle karşımıza çıkıyor 2. bölümden itibaren.


Ondan sekip ötekine, ötekinden sekip diğerine derken 3 diziyi de bitirmiş bir halde buldum kendimi.

Return to Yourself, merak unsuru uyandıran yapısı ve daha eli yüzü düzgün hikayesiyle bu üçlü arasında en iyisiydi diyebilirim.

From Love to Hate’te ise 3. sınıf bir Türk filmi esintisi hakimdi adeta. Aşırı basit kaçan ve merak uyandırmaktan çok uzak olan bir diziydi aslında ama yine de sonunu gördüm bir şekilde.

Wind in the Face ise vasat bir işti. Yine de From Love to Hate’e kıyasla daha izlenir durumdaydı elbette.