American Horror Story 2. Sezon

FX kanalının sevilen dizilerinden American Horror Story‘nin Asylum (Akıl Hastanesi) isimli 2. sezonu yaklaştıkça, hakkındaki haberlerin de ardı arkası kesilmiyor. Hatta daha önce, şu başlıkta o döneme kadar gelenler bildirileştirilmişti. Haberin altındaki yorumlarda da yeni sezonla ilgili gelen kısa videolar da yorum olarak paylaşıldı. İşte, yakın zaman içinde yeni sezonda oynayacağı belli olan oyuncuların karakterleriyle ilgili bazı bilgiler de açığa çıkınca ben de onları ayrı bir bildiride toplayayım dedim. Ey, “American Horror Story 2. sezon karakterleri kimler?” diye merak edenler !

Eğer siz de hangi oyuncu nasıl bir karakteri canlandıracakmış diyorsanız, buyurun yazının devamına. Yalnız, yazıda, oyuncuların karakterlerini ispiyon tuşu ile gizledim. Dilerseniz, oyuncusuna göre de öğrenerek kendinize dozunda ispiyon da yedirtebilirsiniz.

Dizinin 2. sezonunda da yer alacak ilk sezon oyuncuları.
Onlara yakın zamanda Frances Conroy da dahil oldu.

Bunların hepsinden önce, daha önce dizinin 2. sezondaki hikayesinin bir akıl hastanesinde geçeceğinin açıklandığını hatırlatmakta var. Sonrasında yapılan açıklamalara göre, akıl hastanesindeki olayların çoğunlukla 1964 yılında geçeceği, Katolik Kilisesi tarafından yöneltildiği ve Massachusetts sınırlarındaki hastanenin adının “Briarcliff” olduğu da belli oldu.

1) Jessica Lange

Rahibe Jude, tesisin sadist rahibesi ve yöneticisi. “Yaptıklarından” zevk alan karakter yapımcı Murphy’nin demesine göre, Lange’in ilk sezondaki karakteri Constance’ın zıttı biri. Ayrıca Murphy “Bu sezon bir Jessica Lange şov olacak.” diye de eklemiş.

2) Zachary Quinto

Doktor Thredson tesisin psikiyatristi. İş ahlakı ve yönetim biçimi bakımından Rahibe Jude’unkinin tam tersi görüşlere sahip. Ayrıca, Jude’unkilerin aksine ezber bozan tedavi yöntemlerine de var.

3) James Cromwell

Karakterin adı Doktor Arden. Muhtemel bir Nazi olan Arden, dışarıdan bakıldığında zararsız görünse de aslında sezonun yeni korku örneğinin mimarı: The Raspers. Yani, Briarcliff’in hemen dışında bir yerlerde hastalar üzerinde yaptığı insanlık dışı deneyler sonucu ortaya çıkan, değişime uğramış varlıkların…

4) Lily Rabe

Rahibe Eunice, Rahibe Jude’tan sonra emir-komuta olarak 2. gelen kişi. Eunice biraz kalın kafalı görünse de aslında fazlasına sahip biri.

5) Joseph Fiennes

Monsenyör Timothy O’Hara, Judge’ın patronu ve belki de tesis sınırları içinde sevdiği tek insan. Aslında aşık olduğu kişi. O’Hara kendisini böylesi bir etkinin altında bulsa bile çok da masum biri değilmiş. O da dindarlığı ve nezaketi altında kötü niyetler barındıran biri…

6) Adam Levine

Oyunculuğa girişini bu rolle yapan Maroon 5 solisti Adam Levine‘in karakterinin adı Leo. Leo’nun diğer karakterlerden en önemli farkı Briarcliff’i günümüzde ziyaret ediyor olması. Ama “balayı” için. Çünkü o, “Aşıklar” olarak adlandırılmış bir çiftin üyesi. Karakterle ilgili, “Eğer geçen sezon lastikten yapılma siyah kostüm giymiş adamı zorlu bir rakip/düşman olarak görüyorsanız, dikkati Leo’nun üzerinde olan Büyük Kötü’yü bekleyin.” denmiş. Yani, romantik balayı olayı biraz tehlikedeymiş…

7) Jenna Dewan Tatum

Tatum’un karakteri Teresa da Levine’in oynadığı karakterin eşi. “Aşıklar” olarak adlandırılan ve balayına gelmiş çiftin öteki üyesi…

8) Evan Peters

Resimde alıkonulmuş olarak görünen Kit, karısını öldürmekten dolayı tesisi boylamış, en yeni hasta. Karısının “insan olmayan” canlılar tarafından öldürüldüğünü savunan Kit de Rahibe Jude’un acımazsız yöntemlerinden nasibini alan biri. Ama, Murphy kendisi için “bu yılki şovun kahramanı olacak.” ifadesini de kullanmış. Britne Oldford da kaç bölüm olduğu belli olmamakla birlikte Kit’in eşi Alma’yı canlandıracak.

9) Sarah Paulson

Lezbiyen bir gazeteci hasta. Sezgileri kuvvetli biri olan Lana, Briarcliff’te aslında neler olduğunu ortaya çıkartmaya az kala kız arkadaşı tarafından akıl hastanesine yatırılmış.

10) Chloë Sevigny

Akıl hastanesinin erkek delisi müdavimi. Seksi çok seven ve kocası tarafından hastaneye tıkılan Shelley, hakkında az şey bilinen, deliliğin ve eğlencenin bir arada olduğu biri.

11) Lizzie Brocheré

Acımasız, sert, oldukça seksi, tehlikeli, yabani bir seks bombası karakter olan Grace, Jessica Lange’in karakterinin rakibi olarak karşımıza çıkacakmış.

12) Frances Conroy

Frances Conroy da ilk sezonun bir başka döneni. Karakterinin nasıl bir özelliği olduğu halen belli değil, zira kendisi şu zamana kadar açıklananların en yenisi. Yine kesin olmamakla birlikte, kalıcı olarak değil konuk olarak diziye katılacakmış. Murphy, karakterlerin iyiler ve kötüler olarak ayrıldığı sezonda, kendisinin “melek gibi” bir karakteri canlandıracağını açıklamış.

13) Mark Consuelos dizide Spivey adlı bir hastayı, Blake Sheldon “uzunlar, inceler, bir de psikopatlar” denilebilecek ikizleri, Clea DuVall ve Franka Potente de kim ve kaç bölümlük olduğu belli olmayan rollere sahipler.