Netflix’in Hindistan yapımı yeni dizisi Yeh Kaali Kaali Ankhein (İngilizce adıyla: These Black Black Eyes), 14 Ocak 2022 tarihinde izleyiciyle buluştu.

Siddharth Sengupta, dizinin yaratıcısı ve yönetmeni konumunda. Vishal Bajaj ve Jyoti Sagar ise yapımcılığını üstlenmişler.

Suç draması, gerilim ve romantizm ögelerini harmanlayan dizi, 8 bölümden oluşmakta. Bölüm süreleri ise 30-52 dakika arasında değişmekte.

Hikayemizin merkezinde Vikrant (Tahir Raj Bhasin) isimli genç bir adam var. Mühendislik fakültesinden mezun olan Vikrant’ın doğup büyüdüğü, toksik bulduğu şehirden uzakta başka bir yerde; küçük bir iş, küçük bir ev, küçük bir köpek ve üniversitede tanışıp aşık olduğu kız arkadaşı Shikha‘yı (Shweta Tripathi) içeren yeni bir hayata başlamak gibi mütevazı bir hayali vardır. Elbette hayaller ve hayatlar bu hikayede de örtüşmez.

Şehirdeki bahsi geçen toksikliğin sebebi Akheraj (Saurabh Shukla) isimli bir siyasetçidir. Çok uzun yıllardır şehrin üzerine çöken Akheraj, sadece şehirde değil, ülkede de sözü geçen çok güçlü bir adamdır. Karşısına çıkan herkesi öldürmekten çekinmeyen gaddar biridir.

Akheraj’ın Purva (Anchal Singh) isimli güzel ve çekici bir kızı vardır. Babası sayesinde her istediğini elde etmeye alışmış olan gaddar ve şımarık bir prenses. Purva’nın vakti zamanında elde edemediği bir şey vardır. O şey de Vikrant’tan başkası değildir.

İkili küçük birer çocukken aynı okula gitmişlerdir. Purva o vakitlerde Vikrant ile arkadaş olmaya çabalasa da Vikrant kendisine kötü şans getirdiğine inandığı Purva’dan hep kaçmıştır. O vakitlerde Purva şehirden taşınınca Vikrant şansının tekrar döndüğüne inanmıştır. Yıllar sonra Purva yeniden şehirde, babasının yanındadır. Vikrant ile karşılaşır ve geçmişte elde edemediği şeyi bu defa daha şiddetli, daha kararlı ve daha arzulu bir şekilde istemeye başlar ve onun istekleri babası için adeta bir emirdir.

Vikrant’ın savaşmadan teslim olmak gibi bir niyeti yoktur. Fakat bu çırpınışlarının hayatının her tarafını saran bu karanlık yolda fayda getirip getirmeyeceği de meçhuldür.

*Surya Sharma, Akheraj’ın manevi oğlu ve pis işlerini beraber yürüttüğü sağ kolu Dharmesh karakterine hayat veriyor.

*Brijendra Kala‘yı Vikrant’ın Akheraj’ın emrinde uzun yıllardır muhasebeci olarak çalışan ve ona taparcasına bağlı olan babası rolüyle izliyoruz.

*Anant Joshi ise Vikrant’ın en yakın arkadaşı rolüyle karşımıza çıkıyor.

*Kadroda ayrıca Sunita Rajwar, Hetal Gada ve Arunoday Singh gibi isimler bulunuyor.

Son derece sürükleyici bulduğum diziyi bir oturuşta izleyip bitirdim. Başlarken bu derece ilgimi çekebileceğini bile düşünmemiştim aslında ama hem duygulara yoğun bir şekilde hitap eden hikayesiyle hem de karakterleriyle beni kendine bağlamayı başardı. Bir şansı hak ettiğini, ön yargısız bir şekilde başına oturulduğu takdirde keyifle takip edilebilecek bir dizi olduğunu düşünüyorum.

Dizinin ucu açık bitti bu arada. Hem diziyi bu kadar sevmişken hem de ucu açık bitmişken 2. sezon onayı alamaz ise ciddi bir hayal kırıklığı yaratacaktır benim için. Umarım Netflix ahalisi tarafından yeterince izlenir ve onayı tez vakitte kapar.