Çetin bir komplo hikayesini ele alan gerilim türündeki dizi, başrolünde John Simm’i bulunduracak. Anthony Wong, Emilia Fox ve Dervla Kirwan diğer oyuncular olacak. Mutfakta ise Liar, The Missing ve Fleabag gibi dizilerle bilinen Harry Williams ve Jack Williams var.

Simm, karısı Megan’ın (Dervla Kirwan) Hong Kong’da çalıştığı sırada ölüm haberini alıp harap olan Profesör Jonah Mulray’i canlandıracak.

Jonah, yas tutmaktadır ama hemen kendine gelmeli ve Hong Kong’a giden bir uçağa binip bedeninden karısının kimliğini teşhis etmelidir. Karısı, Hong Kong manzarasının en iyi görüldüğü Tai Po’nun tepesindeki yolda, bir araba kazasında ölmüştür. Burası çok güzel olmasının yanında kötü şöhretli bir kara noktadır. John, karısının ölümünden saniyeler önce bıraktığı duygu yüklü sesli mesajın ardından ölümüyle ilgili gerçekleri ortaya çıkarması gerektiğini düşünmektedir. İngiliz konsolosluğundan Sally Porter’ın (Emilia Fox) yardımıyla bunu yapacaktır.

Cenazeye gittiğinde onu saran üzüntüyle karısının sonsuza dek gittiği gerçeğiyle tam olarak yüzleşmiştir. Sonrasında Hong Kong’lu dedektiflerle görüştüğünde polis soruşturmasından daha fazlası olduğundan iyice emin olur ve olaylar gelişir.

Dizi 8 bölüm sürecek ve Broadchurch yönetmenlerinden Paul Andrew Williams yönetecek. ITV’den sonra Amazon’da da yayınlanacak ama tam tarih henüz belirsiz.

Kaynak