Da Vinci’s Demons, Ill Behavior ve The Collection gibi dizilerde izlediğimiz Tom Riley, yeni bir diziyle geliyor. ITV’nin yeni suç draması Dark Heart, 6 bölüm sürecek.

Aslında tam olarak yeni sayılmaz çünkü Dark Heart AKA Wagstaffe isimli 2016 yapımı TV filminin devamı olacak. Polis dedektifi Will Wagstaffe yeni maceralarıyla ekrana dönecek.

Tom Riley, 16 yaşındayken ailesini öldüren adama takıntılı Dedektif Will Wagstaffe’ı canlandırıyor.

Staffe lakaplı Will Wagstaffe, kendini işe adamıştır ama bir yandan içindeki şeytanlarla mücadele etmektedir. Ailesinin hala çözülemeyen cinayetine hala takıntılı olması, hem kişisel hem de profesyonel hayatını etkilemektedir. Bir dargın bir barışık olduğu kız arkadaşı Sylvie (Miranda Raison), kızkardeşi Juliette (Charlotte Riley) ve yeğeni Harry, özel hayatındaki bir avuç insandır ve Juliette, erkek arkadaşıyla bazı sorunlar yaşamaktadır.

Ailesi ve belli bir partneri olmayan Will için Juliette ve yeğeni Harry, onun için her şey demektir. Kararlı ve inatçı Wagstaffe, bir polis için kabul edilebilecek sınırları bazen zorlamasına rağmen iyi bir polistir.

Dizi bu karakteri merkez alan, Adam Creed’in yazdığı roman dizisinden uyarlanıyor. Çekimler 2018 baharında başlayacak. Arkasındaki isim Unforgotten ile bilinen Chris Lang.

Kaynak