Y’lan Noel (Insecure), FX’in deneme bölümüne onay verdiği, Lee Daniels’ın yönetici yapımcılığını üstlendiği, Sam Greenlee’nin 1969’da yayınlanan casus romanı The Spook Who Sat By The Door’un uyarlamasında, kurgusal Dan Freeman karakterini canlandıracak.

Romanda Freeman, bir halkla ilişkiler hareketi olarak teşkilat tarafından 1960’ların sonlarında işe alınan, yüksek düzey dövüş ve casusluk eğitimi almış ilk siyah CIA görevlisidir. O, “bir vatansever, bir Vietnam gazisi ve gizli bir Kara Devrimci” olarak tanımlanıyor. Freeman, teşkilatta öğrendiklerini Chicago’da bir gerilla savaşını planlamak için kullanarak uzun vadeli bir oyun oynuyor.

Deneme bölümü Leigh Dana Jackson tarafından yazılacak ve Gerard McMurray tarafından yönetilecek.

20th Television, dizinin yapımcısı. Lee Daniels, Marc Velez, Leigh Jackson ve Gerard McMurray dizinin yönetici yapımcıları. Jackson, aynı zamanda dizinin yürütücü yapımcısı.

Proje, 2018’de yayınlanan The Purge filminin başrol oyuncusu Y’lan Noel ve filmin yönetmeni Gerard McMurray’i yeniden bir araya getiriyor.

Greenlee’nin kitabı ilk kez 1969’da yayınlandı. Aslında kısmen gerilim, kısmen hiciv ve kısmen sosyal eleştiri romanıydı ama eski bir ABD Dış İlişkiler Servisi çalışanı olan Greenlee, onu kurumsal ırkçılığın ifşası olarak kullandı.

Roman, 1973’te Lawrence Cook’un Dan Freeman’ı canlandırdığı filmle beyaz perdeye uyarlandı.

Kaynak