About a Girl, 2007 yılı yapımı bir gençlik/arkadaşlık komedisi. 5 Ekim 2007-29 Şubat 2008 tarihleri arasında yayınlanan dizi, 13 bölüm uzunluğundaki tek sezondan oluşmakta.

Adam Tobin, dizinin yaratıcısı konumunda. Yapımcılığını Brian K. Roberts, Shawn Williamson, Cynthia Chapman, Tim O’Donnell ve Stephen Hegyes üstlenmişler.

About a Girl, Kanada kanalı Global ile ABD kanalı The N‘in ortak yapım dizisi konumundaymış.

KONU

Sorumluluk sahibi bir genç kız olan Amy Ryan, evinden ayrılıp üniversiteye başlamak üzere yola çıkıyor. ‘Crazy Lady’ olarak tanımladığı annesinden biraz uzaklaşıp yeni yetişkin hayatına başlamanın hayalini kuruyor. Kampüse vardığı ilk andan itibaren ise şanssızlıklar peşini bırakmıyor Amy’nin. Önce arabası bozuluyor, sonrasında ise öğrenci yurdunda onun için müsait bir oda kalmadığını öğreniyor. Devamında aradığı kiralık ev ilanları ise sonuç vermiyor. Elinde valizleri ile sokakta kalan Amy, sonunda ev arkadaşı arayan Jason isimli yakışıklı bir gence denk geliyor. Bir erkekle ev arkadaşı olacağını varsayarken karşısında 4 adet erkek ev arkadaşı buluyor. Düzensiz, pasaklı, gürültücü 4 erkek ev arkadaşı. Önünde başka çıkar bir yol bulunmayan Amy, istemeye istemeye de olsa gidip o eve yerleşiyor ve böylece hikayemiz başlıyor.

Plan, program, düzen ve temizlik gibi şeylere önem veren ama kendisini kabus gibi bir ev ortamı içerisinde bulan Amy karakterine Chiara Zanni hayat vermiş. Amy’yi ayrılan ev arkadaşlarının yerine evin 5. üyesi olarak davet eden yakışıklı gencimiz Jason karakterini Cedar Cove ve True Justice dizilerinden anımsanabilecek Jesse Hutch canlandırmış. Diğer ev arkadaşları konumundaki Benny, McRitchie ve Dude rollerinde Marshall Porter, Braden Williams ve Sandy Robson‘ı izliyoruz. Kristie Marsden ise Amy’nin yakın arkadaşı Erin karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Tin Star ve Republic of Doyle dizilerinden hatırlanabilecek Lynda Boyd, Amy’nin annesi Mrs. Ryan karakteriyle tekrar eden bir rolle boy gösteriyor dizide. Harper’s Island dizisinden anımsanabilecek Amber Borycki, Jason’ın kız arkadaşı Felicia karakteriyle karşımıza çıkıyor yine tekrar eden bir rolle.

Kyle XY dizisinden tanıdığımız Chelan Simmons ile Tin Star ve Hellcats dizilerinden tanıdığımız Ryan Kennedy ise tekrar eden rollerle izlediğimiz diğer isimler konumunda. Alan Thicke ve Dustin Milligan konuk oyuncu olarak yer almışlar ayrıca dizide.

Henüz ilk 2 bölümünü izlediğim dizinin ilk bölümünde epey eğlendiğimi söyleyebilirim. Başarılı bir giriş bölümü olmuş ayrıca. 2. bölüm ise vasatı aşamadı. Amy ve Jason’a kanım kaynadı çabucak. Diğer 3 ev arkadaşı ise yetersiz kalmış bence. İlerleyen bölümler ne gösterir bilemiyorum elbette.