Amazon Studios, Skydance TV ve Paramount TV Studios, Jack Reacher’ını buldu. Alan Ritchson (Titans), Lee Child’ın uluslararası çok satan kitap serisindeki karaktere dayanan drama dizisi Reacher’ın başrol oyuncusu oldu.

Nick Santora’nın (Prison Break, Scorpion, The Fugitive, Most Dangerous Game) yazdığı, yönetici ve yürütücü yapımcısı olduğu dizinin ilk sezonu, Georgia’da geçen, Jack Reacher’ın ilk romanı The Killing Floor’a dayanacak.

Child’ın kitaplarında tasarladığı Jack Reacher’ın 1.95 m boyunda, 95-110 kilo ağırlığındaki heybetli karakteri, kendisini sık sık tehlikeye atan, şüpheli faaliyetleri araştıran bir Amerikan ordusu veteranıdır.

Tom Cruise, 2012 yılında Jack Reacher ve 2016 yılında Jack Reacher: Never Go Back ile karakteri sinema filmlerinde canlandırmıştı.

Child’ın şu ana kadar 24 kitap (25. kitap seneye geliyor) ve bir kısa öykü koleksiyonundan oluşan Jack Reacher kitap serisi, 49 dilde, 101 bölgede yayınlanan ve 100 milyondan fazla kopya satan milyar dolarlık bir markadır. 2 filmden sonra 2018’in Kasım ayında televizyona uyarlanacağı ile ilgili haberi almıştık. 2019’un Haziran ayında Amazon için geliştirildiği ile ilgili haber gelmişti. 2020’nin Ocak ayında ise Amazon’un diziye resmi onay verdiğinin haberini almıştık.

2018 yılında kitap serisinin diziye dönüştürülme haberi çıktığı vakitlerde yazar Lee Child, “Cruise iyi bir oyuncu. Ama sonuçta okuyucular haklı. Fiziksel özellikleri bu karaktere uymuyor. Cüsse, bu karakterin ana unsuru. Normalde Reacher içeri girince bir dakika falan bir şaşkınlık yaşamanız gerekiyor. Bu nedenle, artık Tom Cuise ile film yapmayacağız. Yeni bir aktörle, Netflix ya da benzeri bir platform için dizi yapacağız. Tom Cuise’la ilgili düş kırıklığı yaşayan okuyucularımdan başrol için mükemmel adamı bulma konusunda yardım istiyorum” demişti. 1 sene sonra ise, “Belki bu “tepeden bakma” gibi algılanabilir ama Cruise artık bu filmler için çok yaşlı. Tom 57 yaşında. Artık bir karakter oyuncusuna dönüşmesi gerekir” diye demeç vermişti.

Nick Santora dışında, Lee Child, Don Granger, Scott Sullivan, Christopher McQuarrie, David Ellison ve Dana Goldberg, dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek.

3. sezon onayını alan Titans’ta Hawk/Hank Hall karakterini canlandıran Alan Ritchson’ın, Titans dizisindeki karakterini canlandırmaya devam edeceği söyleniyor.

Lee Child’ın 1.70 m’lik Tom Cruise’un yerine gelen 1.88’lik Alan Ritchson hakkındaki görüşlerini merakla bekliyoruz.