Koronavirüsün sektöre olan etkileri nedeniyle pek çok dizi çekimlerini durdurmuş, sezonlarını tamamlama fırsatı bulamamıştı. Bu nedenle yayın takvimleri mecburen değişti ve bazısı erkenden bitirmeye başladı bile.

** Supernatural’ın 20 bölümlük final sezonunun 18’i çekildi, ancak sadece 13 bölümü tamamlanabildi. Çünkü çekimlerin yanı sıra post-prodüksiyon da durdu ve ses/efektler yetişmedi. Dolayısıyla geçtiğimiz Pazartesi yayınlanan bölüm bir süre için sondu.

Dizi, hayat normale döndükten sonra kalan bölümleri çekecek ve eksikleri tamamlayacak.

** The Walking Dead, sezonu 15’te kapatacak. Çünkü onun da sezon finalinin post-prodüksiyonu tamamlanamadı. 16. bölüm uygun bir vakitte özel bölüm olarak yayınlanacak. Daha önce de uzantı dizi The Walking Dead: World Beyond, Nisan ayından çekilerek (muhtemelen benzer sebepten) yıl sonuna atıldı.

** CBS’in polisiye draması FBI, sezonu 19’da kapatıyor. Son üç bölümü çekilememişti, dolayısıyla 22 bölümlük plan iptal oldu. Sezon finali 31 Mart’ta.

** FOX’un medikal draması The Resident’in 23 bölümlük planı 20’ye indi. Son üç bölümü çekilemeyen dizi, FBI’la benzer kaderi yaşıyor. Gelecek haftayı tekrarla geçirecek olan dizinin sezon finali 7 Nisan’da.

** New Amsterdam ise virüsten daha farklı etkilendi.

> Daniel Dae Kim, dizinin ekibine dahil oldu ve ilk olarak 7 Nisan’da ekrana gelecek bölümde ekranda olacaktı. Hatta bölüm New York’ta ortaya çıkan bulaşıcı hastalık konuluydu. Kim, birkaç gün önce koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

> NBC, içinde bulunduğumuz durumdan dolayı bölümün yayınını iptal etti. Daha sonra ve uygun bir zamanda ekrana gelecek. Bölümün isminin ilk olarak ‘Pandemic’ konmuş olması, sonrasında ‘Our Doors Are Always Open’ olarak değiştirilmesi de bonus.

> New Amsterdam da bunlar ışığında sezonunu 14 Nisan’da yayınlanacak 18. bölümle kapatıyor. 19/22 çekilebilse de hazırda olan bölümün birisi gidince geriye tek bölüm kaldı.

** The CW kanalı da kendince takvim düzenlenmesine gitti.

> Supernatural durunca yerine komedi şovu Whose Line is it Anyway’i koydu.

> Arada olan The Flash 7 Nisan’da, Riverdale 8 Nisan’da yeni bölümleriyle yayına dönüyordu. O hafta da dönmüyorlar. DC beşlisinin bu sezonki ortak bölümlerinin tekrarını 7-8-9’a yayarak yayınlama kararı aldı.

Dolayısıyla o hafta ekrana gelecek The Flash, Legends of Tomorrow, Riverdale, Katy Keene, Legacies boş geçiyor. Legends of Tomorrow’un bu haftaki yayını da son dakika kararıyla iptal edildi. Legends of Tomorrow ve Katy Keene virüsten etkilenmezken bahsi geçen diğer diziler sezonu bitiremeden durdular.

Kaynak: SPNTWDFBITRNACW