Bu yaz başlayan İngiliz komedileri III Behaviour ile Quacks‘ı kısaca tanıyalım:

III Behaviour

Dizinin yapımcısı ve yazarı, Bafta ödüllü Sam Bain (Fresh Meat). 22 Temmuz’da başladı. Sezonu 1’er saatlik 3 bölümden oluşan bir komedi. BBC’nin online platformu IPlayer’da yayınlandı. Daha sonra BBC Two’da yayınlanacak.

Charlie’ye (Tom Riley) kanser teşhisi konmuştur ama prognozu iyi durumdadır. Yani genç ve sağlıklıdır, kanserin teşhisi erken konmuştur ve kemoterapiye iyi cevap verecek bir türdedir. Buna rağmen Charlie’nin ilaçlarla ve modern tıp tedavisiyle ilgili şüpheleri vardır. Kemoterapiyi reddeder ve alternatif Yeni Çağ yönteminde çözüm aramaya karar verir.

Eski arkadaşları Joel (Chris Geere) ve Tess (Jessica Regan), Charlie’nin bu şekilde kendi intihar mektubunu yazdığını düşünüp korkarlar. Bu yüzden onu rehin almaya karar verirler, dengesiz ve alkolik onkolog Nadia’dan (Lizzy Caplan) yardım alarak kemoterapiyi kendi başlarına uygulayacaklardır.

Oyuncular: Chris Geere (You’re The Worst), Tom Riley (The Collection, Da Vinci’s Demons), Lizzy Caplan (Masters Of Sex), Jessica Regan (Call The Midwife), Christina Chong (24: Live Another Day, Line Of Duty) ve John Gordon Sinclair (World War Z, Gregory’s Girl)

Fragman Youtube’da yok. Bölge sorunu yaşamayanlar şuradan izleyebilir.


Quacks

30’ar dakikalık 6 bölümden oluşuyor. 16 Ağustos’ta BBC Two’da başladı. Victoria tıp döneminin olağanüstü, cesur ve vahşi günlerine ışık tutan bir komedi. Dört genç tıp öncüsünün geleceğe kendi imzasını atma rekabeti ve hayat kurtarma mücadelesi…

Hikaye 1840’larda, tıp bilimi henüz başlangıç aşamasındayken; doktorların hastalarını tedavi ederken aynı zamanda kolaylıkla öldürebildikleri, birbirleri üzerinde deneyler yaptıkları dönemde geçiyor. Dizi, cerrahinin bir tiyatro gibi sergilendiği bu çağı keşfediyor. İnsanların devrimsel prosedürlerin uygulanışını veya cerrahların daha hızlı uzuv kesme yarışlarını izlemek için geldikleri değişik ve şovmenlerle dolu bir tiyatro…

Oyuncular: Mathew Baynton (The Wrong Mans), Rory Kinnear (Skyfall), Tom Basden (Plebs, The Wrong Mans) ve Lydia Leonard (Life In Squares).