Tüm dünya şuanda koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadele ederken bir çoğumuz evlerimizde oturuyoruz. Evde vakit geçirirken en büyük yardımcılarımızdan birisi de tabii ki diziler. Hazır boş zaman bulduğumuz bu dönemlerde izleyip eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir dizi ile tanıştırmak istedim sizleri. Son olarak #EVDEKALTÜRKİYE diyerek tanıtımımıza geçiyoruz.

The Big Bang Theory, Two and a Half Men ve Mom gibi dizileri CBS ve bizlere kazandıran Chuck Lorre, bu sonbahar döneminde yeni dizisi ile tanıştırdı bizleri; Bob Hearts Abishola. Yayımlanmaya başladığı dönemde tam sezon onayı alan dizimizin şuana kadar 18 bölümü yayımlandı ve henüz ikinci sezondan bir haber yok.

Dizinin mutfağında Chuck Lorre ile birlikte Eddie Gorodetsky, Alan J. Higgins ve Gina Yashere bulunuyor. Yönetmenlik koltuğunda ise Beth McCarthy-Miller oturuyor.

Detroit’te annesi ve iki kardeşi ile birlikte yaşayan Bob Wheeler, MaxDot isimli çorap fabrikasının sahibidir. Ancak ailesinin baskısı ve iş hayatında yaşadığı stresin sonunda kalp krizi geçirir. Gözlerini Woodward Memorial Hastanesi’nde açtığında karşısında Abishola isimli hemşireyi görür. O anda ona aşık olur ve kendisini etkileyip kalbini kazanmanın yollarını arar.

KARAKTERLER:

Bob – Abishola – Kemi

 • Bob Wheeler (Billy Gardell): MaxDot isimli çorap fabrikasının sahibi. İş yerinin stresi, yaşadığı boşanma ve ailesinin baskıları sonucunda kalp krizi geçiriyor. Bu kalp krizi adeta hayatında bir dönüm noktası oluyor ve Abishola ile tanışıyor.
 • Abishola Adebambo (Folake Olowofoyeku): Nijerya’dan göçmen olarak geldiği Detroit’te Woodward Memorial Hastanesi’nde hemşire olarak çalışmakta. Bir oğlu, teyzesi ve eniştesiyle ufak bir dairede oturuyor. Hiç beklemediği bir anda kendisini Bob’un ilgisi ile karşı karşıya kalıyor.
 • Kemi (Gina Yashere): Abishola’nın en yakın arkadaşı. Hastanede yiyecek servisinde çalışıyor. Özellikle son zamanlarda diziye olan katkısı oldukça arttı.

Dottie – Christina – Douglas

 • Dottie Wheeler (Christine Ebersole): Bob’un annesi. Fabrika Bob’un üzerine olsa da kendisinin söz hakkı daha fazla. Özellikle iş yerinde dediğim dedik bir patronluk sergiliyor.
 • Christina Wheeler (Maribeth  Monroe): Bob’un kardeşi, Douglas’ın ikiz kardeşi. Fabrikanın satış departmanının sorumlusu. Kendisini genellikle elinde içkiyle bulabilirsiniz.
 • Douglas Wheeler (Matt Jones): Christina’nın ikiz kardeşi. Fabrikanın İnsan Kaynakları sorumlusu. Ama pek sorumlu biri olduğunu söyleyemeyiz. Kafası hep güzel geziyor.

Olu – Tunde – Dele

 • Olu Olatunji (Shola Adewusi): Abishola’nın teyzesi. Aile içerisinde dominant bir karakter. Her şey onun istediği gibi olmak zorunda.
 • Tunde Olatunji (Barry Shabaka Henley): Olu’nun eşi. Dizinin en sevilesi karakteri diyebilirim. Çok temiz kalpli ve komik bir karakter.
 • Dele Adebambo (Travis Wolfe Jr.): Abishola’nın oğlu. Çalışkan bir öğrenci. Annesi onun doktor olmasını istiyor. O da pek gönüllü olmasa da bunu yerine getirmek için çalışıyor.

Gloria – Kofo – Goodwin

 • Gloria Tyler (Vernee Watson): Abishola’nın çalıştığı hastanede çalışan bir hemşire. Genelde Gloria, Abishola ve Kemi birlikte takılıyorlar.
 • Kofo ve Goodwin (Anthony OkungbowaBayo Akinfemi): Dizinin en favori ikilisi. Kendileri MaxDot’ta çalışıyorlar ve Nijeryalılar. Bu sebeple Bob kendileriyle arkadaşlık kuruyor. Dizinin başından beri çizgilerini hiç kaybetmediler, aksine daha da komik oluyorlar her bölümde.

SON SÖZ:

Diziyi başladığından beri takip ediyorum. Açıkçası sonbahar döneminde başlamış iki komediden The Unicorn’dan beklentim daha yüksek olsa da Bob Hearts Abishola benim için çok büyük sürpriz oldu. İlk birkaç bölüm tempo biraz düşük ilerledi ancak sonrasında her bölüm seviyesini arttıra arttıra ilerledi. Özellikle şu anda tüm karakterler performanslarının zirvesindeler.

Şu karantina günlerinde eğer biraz gülüp eğlenmek istiyorsanız Bob Hearts Abishola’yı kesinlikle tavsiye ederim. Henüz ikinci sezon ile ilgili bir haber gelmedi. Ancak en azından 1-2 sezon daha devam etmesini isterim dizinin. Bob Hearts Abishola bu tarz bir dizi işte. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Fragman: