Netflix’in yeni komedisi Bonding‘in tanıtımıyla sizlerleyiz bugün. Netflix’in 24 Nisan 2019 tarihinde izleyiciyle buluşturduğu Bonding, aslında bir Blackpills dizisi. 2018 yılı içerisinde yayınlanmış ve çeşitli festivallerde izleyiciyle buluşmuş. Netflix de dünya geneli yayın haklarını alarak daha geniş bir izleyici havuzu önüne çıkarmış diziyi.

Bonding‘in senaristliğini ve yönetmenliğini Rightor Doyle üstlenmiş. Yapımcı koltuğunda Doyle’a Dara Gordon, Jacob Perlin, David Sigurani ve Nina Soriano gibi isimler eşlik etmiş.

Bir kara komedi olan Bonding, 7 bölümden oluşuyor. Bölüm süreleri ise net 12-16 dakika arasında değişmekte.

Dizinin merkezinde lise yıllarında en yakın iki arkadaş olan, aralarında bir süre kopukluk oluşmuş olsa da 13 yıldır birbirlerini tanıyan Tiff ve Pete isimli iki genç var. Tiff, üniversitede okuyan bir Psikoloji öğrencisi. Hayatını idame ettirdiği mesleği ise dominatrikslik. Aşağılanmaktan ve emir almaktan haz duyan müşterilerinin isteği üzerine gücü eline alan ve onların en garip fantezilerini yerine getirerek para kazanan Tiff, bir gün Pete’den kendisine korumalık/asistanlık yapmasını ister ve eğlenceli hikayemiz başlar.

Dışarıdan bakıldığında çok güçlü bir yapısı olan ama içerisinde yaralı ve hassas bir kız olan Tiff, uzun yıllardır bir duygusal duvar örerek kendini diğer insanlara karşı duygusal olarak kapamıştır. Bakalım dışarıdaki Tiff içerideki Tiff’e ne kadar daha baskı kurabilecek?

Tiff karakterine Red Band Society dizisinden tanıdığımız Zoe Levin hayat veriyor.

Pete, eşcinsel kimliğini çok geç açıklamış bir genç adam. Şu sıralar bir sevgilisi yok. Garsonluk yaparak geçimini sağlıyor ama hayalindeki iş bir stand-up komedyeni olmak. Tabii bir gün o sahneye çıkabilecek cesareti bulabilirse.

Pete karakterinde Heathers dizisinden hatırlanabilecek Brendan Scannell‘ı izliyoruz.

Yardımcı rollerde yer alan oyunculara da kısa kısa değinecek olursak;

*Tiff’in üniversiteden sınıf arkadaşı olan ve ondan epey bir hoşlanan Doug rolünde Micah Stock‘u izliyoruz.

*Pete’in garson olarak çalıştığı mekanda tanıştığı ve randevuya çıkacağı hafiften fırlama bir adam olan Josh rolünde Theo Stockman karşımıza çıkıyor.

*Pete’in şu sıralar tek hayali kız arkadaşı tarafından parmaklanmak olan ev arkadaşı Frank rolünde Alex Hurt‘ü izliyoruz.

*Tiff’i kocasının garip fantezisini yerine getirmesi için tutan bir kadın olan Daphne rolünde ise The Good Place ve Barry izilerinden tanıdığımız D’Arcy Carden‘ı izleme fırsatı yakalıyoruz.

*Tiff’in sıkıntılı üniversite profesörü Charles rolünde Kevin Kane‘i, Tiff’in üniversiteden sınıf arkadaşı olan ve sınıfın çalışkan öğrencisi konumundaki Kate rolünde Stephanie Styles‘ı, Tiff’in düzenli müşterilerinden Fred rolünde Charles Gould‘u, Frank’in kız arkadaşı Portia rolünde Gabrielle Ryan‘ı da yine tekrar eden rollerle izliyoruz dizide. Jade Elysan, Alysha Umphress, Matthew Wilkas, Stephen Reich, Gianmarco Soresi, Eric Berryman da kadrodaki diğer isimler.

Diziyi izlemeye başlamadan bunu söyleyeceğim aklıma gelmezdi ama çok tatlı bir dizi olmuş Bonding. Tiff ve Pete arasındaki uyum harikaydı. Diğer yan karakterler de fena değildi. Zor sayılabilecek bir konuda oldukça eğlenceli bir iş çıkmış ortaya. Akıcı, sürükleyici ve bayıla bayıla izlenesi bir dizi. Bölüm sayısı ve bölüm sürelerinin bu derece az oluşu üzücü, çünkü cidden yetmedi bu kadarı bana. Devamı olsun isterim kesinlikle.

Ön yargısız bir şekilde başına oturun, rahatsız edici olabilecek sahnelerin ayrıntıya girilmeden otosansür kullanılarak yüzeysel bir şekilde geçildiğini de bilin ve tadını çıkarın bu güzel dizinin derim ben. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Bu da dizinin fragmanı: