CBS’in yeni komedisi Broke‘un tanıtımıyla karşınızdayız bugün.

2 Nisan 2020 tarihinde başlayan dizi, perşembe akşamları yayınlanmaya devam edecek. Dizi, 0.90 reyting oranı ve 7.069.000 izleyici sayısı elde ederek başladı ekran macerasına bu arada.

Çoklu kamera yöntemiyle çekilen, kahkaha efektli bir aile komedisi olan Broke‘un yaratıcısı Alex Herschlag. Yönetmenliğini Victor Gonzalez üstleniyor. Yapımcı koltuğunda Herschlag’a Jennie Snyder UrmanJaime CamilGuillermo Restrepo, Howard T. Owens, Joanna Klein, Maria Lucia Hernandez Frieri, Gonzalo Cilley ve Ben Silverman gibi isimler eşlik ediyor.

Pobres Rico isimli Kolombiya dizisinden esinlenilerek kaleme alınan Broke ile ilgili bir de tırıvırı bilgi verelim isterseniz. Jaime Camil, 1951-1957 yılları arasında yayınlanan I Love Lucy isimli komedi dizisinin başrollerinden biri olan Desi Arnaz‘ın ardından son 63 yıllık süreçte bir CBS komedisinde ‘başrol oyuncu’ unvanı almış olan ilk Latin oyuncu olmayı başarmış bu dizideki rolüyle birlikte.

Dizimizin hikayesi Jackie isimli yalnız bir annenin kapısında 5 yıldır görüşmediği kız kardeşi ve onun eşinin belirmesiyle başlıyor. Jackie, zar zor geçinen bir kadın. Davetsiz misafirleri ise aşırı zengin bir hayattan kopup gelmiş olan bir çift.

Javier, çok varlıklı bir ailenin oğlu konumunda. Bugüne kadar ailesinin sağladığı güven fonundan gelen parayla geçimini sağlamış. Ne istediyse almış, eline geçen parayı hiç düşünmeden harcamış karısıyla birlikte yıllar boyunca. Derken durumdan bıkan babası para musluğunu kapatmış bir anda ve birer mesleği de olmayan çiftimiz çulsuz kalmışlar tamamıyla. Akabinde de soluğu Jackie’nin yanında almışlar Javier’in babası onları affedip de para musluğunu tekrar açana dek Jackie’nin babadan kalma evinde misafir olmak umuduyla.

*Küçük bir bar işleterek kendisinin ve oğlunun geçimini sağlamaya çalışan bekar bir anne olan, şu aralar maddi durumu hiç iyi olmayan ve kız kardeşini kapısında görünce borç para isteyebileceğini düşünüp umutlanan Jackie karakterine NCIS dizisinden tanıdığımız Pauley Perrette hayat veriyor.

*5 yıldır görüşmediği ve arasının çok da iyi olmadığı kız kardeşinin yanına, büyüdüğü eve misafir gelen, üzerine giydiği zengin ruhu hala atamamış olan ve durumun ciddiyetinin henüz farkında olmayan Elizabeth karakterini Another PeriodDiceBurning Love ve Are You There, Chelsea? gibi dizilerden anımsanabilecek Natasha Leggero canlandırıyor.

*Elizabeth’in konu bölümünde kendisinden epeyce bahsettiğimiz kocası Javier karakterinde Jane the Virgin dizisinden tanıdığımız Jaime Camil‘i izleme fırsatı yakalıyoruz. Javier, olayların içerisindeki en pozitif şeyleri görmeyi başarabilen, son derece rahat, biraz kasıntı ama sevimli bir adam.

*Javier’in ‘Asistanım, şoförüm ve her şeyden önemlisi arkadaşım’ şeklinde lanse ettiği bir adam olan, Javier nereye giderse o da oraya giden, bu durumu Javier’in beş parasız kalmasından sonra da devam eden, Javier’i çok seven ve ona son derece sadık olan ve maaşını Javier’in babasından almaya devam eden Luis rolünde Snowfall ve Telenovela dizilerinden anımsanabilecek Izzy Diaz‘ı izliyoruz.

*Jackie’nin oğlu Sammy rolünde ise Brooklyn Nine-Nine dizisinden anımsanabilecek Antonio Raul Corbo karşımıza çıkıyor. Sammy’nin babası yıllar önce onları terk etmiş. Sammy, teyzesi ve eniştesinin evlerine gelmesiyle evin yeniden bir aile ortamına kavuştuğunu düşünüyor ve bu durumdan mutluluk duyuyor.

Dizinin ilk bölümüyle vasatı aşamadığını düşünsem de kadrosu ve konusu gereği bir potansiyel barındırdığını ve ilerleyen bölümlerde daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Umarım yanılmam.