İngiliz Sky 1 kanalının 2017 yılı ilkbaharında izleyicileri ile buluşturduğu Carters Get Rich dizisinin tanıtımına hoş geldiniz.

Carters Get Rich, ilk sezonu 6 bölümden oluşan bir komedi dizisi. 31 Mart 2017 tarihinde başladı ve 5 Mayıs 2017 tarihinde ilk sezonunu tamamladı. 2. sezon onayı almadı. Lakin hakkında iptal haberi de gelmedi.

Carters Get Rich‘in yönetmenliğini Chris Cottam üstlenmiş. Yazar masasında Claire DownesStuart LaneIan Jarvis ve Paul Doolan gibi isimler mevcut. Yapımcı kadrosunda ise Downes, Lane ve Jarvis dışında Cuckoo’nun yapımcılarından Ash Atalla ve Jon Mountague de var.

Dizinin bölüm süreleri 20-23 dakika arasında değişiyor.

KONU

Carter ailesi 4 kişilik çekirdek bir familya. Milton Keynes kentinde yaşayan, sıradan bir hayatları olan, ekonomik olarak kendi yağında kavrulan bir aile Carterlar. Bu durum, ailenin 11 yaşındaki küçük çocuğu Harry’nin ‘Honc’ isimli çocukların kullanımı için tasarlanmış bir sosyal medya uygulaması icat etmesi sonrası değişiyor. Okulda pek de popüler bir çocuk olmayan ve kızların da dikkatini çekemeyen Harry bu uygulamayı kızlarla internet üzerinden daha rahat bir şekilde konuşabilmek için icat ediyor. Uygulama bir anda popülerleşmeye başlayınca Amerikalı bir milyarder gelip 10 milyon pound karşılığında uygulamayı satın alıyor. Akabinde ‘Görmemişin çok parası olmuş …’ temalı komedimiz başlıyor.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

=Harry=

Konu bölümünde kendisinden epeyce bahsettiğimiz zeki çocuğumuz. Aniden zengin olma olayına en soğukkanlılıkla yaklaşan aile ferdi o. Zenginliğin yan getirilerinden olan popülerlik konusunda da soğukkanlılıkla davranmaya çalışsa da içi kıpır kıpır bu konuda. An itibarıyla öncelikli hayali kör kütük aşık olduğu okulun en güzel kızı Natasha’nın (Lois Ellington) da kendisinden hoşlanmaya başlaması.

Karakteri Rio Chambers canlandırıyor.

=Tony=

Harry’nin babası. Zengin olmayı ve getirdiği bazı şeyleri kendi de içten içe sevse de ailesinin bu rüzgara fazla kapılmasını istemiyor. Aile fertlerinin düşüncesiz harcamalarını kontrol altında tutmak ve aile değerlerini korumak için elinden gelen mücadeleyi veriyor. Lider ruhlu bir karaktere sahip olmasa da otoriter davranmaya çalışan, kısıtlı bir zekaya ve kültür düzeyine sahip, şoförlük yaparak ailesinin geçimini idame ettiren, para geldikten sonra aile reisliğinin yavaş yavaş elinden kayıp gitmesinden rahatsız olan iyi niyetli bir adam.

Karaktere Strike Back ve Agatha Raisin dizilerinden anımsanabilecek Rhashan Stone hayat veriyor.

=Liz=

Harry’nin annesi. Zenginliğe ve zenginliğin getirdiklerine aşık bir kadın. Para henüz eline geçmeden harcamaya başlayan tiplerden. Hesap kitap nedir bilmeyen, hiç düşünmeden hareket eden, oldukça sığ, görgüsüzlükte son nokta bir kadın. Eğer bir gün bir anda zengin olursanız yanınızda istemeyeceğiniz türden biri.

Karakteri Derek dizisinden hatırlanabilecek Kerry Godliman canlandırıyor.

=Ellie=

Harry’nin ablası. 15-16 yaşlarında. Tıpkı annesi gibi o da zenginliğe ve zenginliğin getirdiklerine aşık, popülarite meraklısı biri. Zeki kardeşinin aksine pek zeka belirtisi göstermiyor Ellie. Zor anlayan ya da hiç anlamayan biri. Gülümsemesi suratından pek eksik olmayan, mutlu, heyecanlı bir genç kız Ellie.

Karaktere Rhianna Merralls hayat veriyor.

=Oliver=

Uygulamayı satın alan Amerikalı milyarder iş adamının aileyle ilgilenmesi ve kendisiyle iletişimlerini sağlaması için görevlendirdiği kişi. Kibar, hafiften ezik ve korkak bir İngiliz beyefendisi. Tam bir emir kulu.

Oliver rolünde Miranda dizisinden anımsanabilecek John Finnemore‘u izliyoruz.

Dawson’s Creek, Friends with Better Lives, CSI: Cyber gibi dizilerden yakinen tanıdığımız James Van Der Beek‘i ise uçuk kaçık bir karaktere sahip Amerikalı milyarder Trent Zebriski rolünde iki bölümde izleme fırsatı yakalıyoruz ayrıca dizide. 

YAZARIN NOTU

Eğlenceli bir hikaye, uyumlu bir oyuncu kadrosu, izlenesi karakterlere sahip Carter Gets Rich’in sonu da yeterli seviyede kapalı bitti. Sürpriz bir 2. sezon onayı almasını çok isterim ama tek sezonda kalsa dahi şans verilmesi gereken bir aile komedisi bence. İzlerken epey eğlendiğim ve başından memnun kalktığım bir dizi oldu. Topu topu 120 dakika uzunluğunda. Bir şans verin bence.

FRAGMAN