İngiliz kanalı Channel 4, Emma Appleton (Clique) ve Luke Treadaway‘in (Fortitude) başrolde yer alacağı Jerusalem (Sonradan güncellenen adıyla: Traitors) isimli dramaya onay verdi.

Dizinin senaryosunu Bathsheba Doran kaleme alacak. Casusluk temalı dönem draması, 6 bölümden oluşacak. Hikaye, 2. Dünya Savaşı’nın hemen sonrasında geçecek. Britanya’nın kendisini yeni dünya düzeni içerisinde yerini tanımlamak için mücadele ettiği bir dönem.

Hikaye, Feef Symonds (Appleton) isimli 20’li yaşlarında genç ve gözü pek bir kadını merkezine alacak. Feef, 1945 yılında Sivil Hizmet hareketine katılıyor. Hayatı için bir şeyler yapma arzusu ailesi tarafından onaylanmıyor. Amerikalı bir sevgilisi var. Feef, kendi hükümetine karşı Amerikalılar için casusluk yapmayı kabul ediyor. Amerikalılar, İşçi Partisi’nin Winston Churchill’ı mağlup edip beklenmedik bir zafer kazandığı o yıllarda İngiltere’de tomurcuklanan sosyalist tutkuların Sovyetlerin elinde oyuncak olmamasını sağlamak gibi gizli bir gündeme sahipler. Feef, bir yandan neyi temsil ettiğini ve ne yapabileceğini çözmeye çalışırken bir yandan da kendisi için ne istediğine karar vermek ve kendi kuralları ile oynamak zorundadır. Çünkü bilgi bir güç haline geldiğinde hiç kimse ve hiçbir şey göründüğü gibi değildir.

Kaynak