Perry Mattfeld (Shameless), The CW’nun deneme bölümü siparişleri arasında yer alan drama dizisi In The Dark‘ın başrol oyuncusu oldu.

Dizinin senaryosu Corinne Kingsbury tarafından kaleme alınacak. Deneme bölümünün yönetmenliğini Michael Showalter üstlenecek. Ben StillerJackie Cohn ve Nicky Weinstock ise yapımcı koltuğunda Kingsbury’ye eşlik edecek.

Dizi, Murphy isimli çatlak ve saygısız bir kadını merkezine alacak. Murphy, uyuşturucu satıcısı olan arkadaşı Tyson’ın cinayetindeki tek tanıktır ki tam da bu sırada nasıl olduysa kör olmuştur. Polis onun hikayesini kabul etmeyince köpeği Pretzel ile birlikte katili bulmak üzere yola koyulur.

Mattfeld dizide Murphy karakterine hayat verecek. Murphy, aşırı korumacı ebeveynlerinin sahibi olduğu kör insanlar için rehber köpek eğiten Breaking Blind isimli okulda çalışmaktadır ve işinden nefret etmektedir. Hoşnutsuz biridir, fena bir alkoliktir. Ayrıca epey canlı bir flört hayatı vardır. Partner konusunda seçici değildir, önüne gelenle takılır. Ona değer veren herkesi kendinden uzaklaştırır.

Brooke Markham (Foursome), Murphy’nin oda arkadaşı ve aynı zamanda en yakın arkadaşı olan Jess karakterini canlandıracak. Jess, iyi niyetli bir kız. Murphy’ye karşı biraz aşırıya kaçan bir korumacılık duygusuna sahip. Bu da ara sıra Murphy’nin sinirine dokunuyor.

Keston John (Blood and Oil) ise rahmetli Tyler’ın kendisi gibi uyuşturucu satıcısı kuzeni Darnell karakterine hayat verecek.

Kaynak