YouTube Red‘in gençlik komedisi Foursome‘ın tanıtımına hoş geldiniz.

GİRİZGAH

Amazon, Hulu, Netflix, Crackle derken orijinal dizi yayınlayan online dijital platformların sayısı hızla arttıkça dünyanın 1 numaralı video izleme platformu YouTube da geri kalmadı ve YouTube Red markası altında yavaş yavaş orijinal dizi sektörüne girmeye başladı. Bu kapsamda yaptığı öncül girişimlerden biri de Foursome oldu.

Foursome‘ın ilk iki bölümü 30 Mart 2016 tarihinde yayınlandı ve ilk sezonu 6 bölüm sürdü. 10 bölümlük 2. sezonu ise 6 Aralık 2016 – 1 Şubat 2017 tarihleri arasında yayınlandı. Yine 10 bölümden oluşacak 3. sezonu da 1 Kasım 2017 tarihinde çift bölümle başlıyor. Bölümler haftalık olarak yayınlanıyor. Bölüm süreleri ise 21-24 dakika arasında değişiyor. 10 milyonu aşkın izlenme sayısına ulaşmış ilk bölümü buradan izleyebilirsiniz.

AwesomenessTV işbirliğindeki Foursome’ın yaratıcıları, dizide lezbiyen çift rolünde oyuncu olarak da izleme fırsatı yakaladığımız Marissa Read ve Selyna Warren ikilisi. Jeff Grimm ve David Jacks, bu ikiliye bölüm yazarlığı konusunda eşlik ediyor. Amy York RubinBennet SilvermanEvan Scott ve Parker Seaman ise yönetmen koltuğunda oturan kişiler. Read ve Warren dışında yapımcı kadrosunda Scott LevineBrin LukensShauna PhelanJoe DavolaSev OhanianBrian RobbinsShelley Zimmerman ve Brett Bouttier gibi isimler yer alıyor.

KONU

Foursome, lisede geçen bir gençlik komedisi. Dizi, ismini ilk başta akla başka şeyler getirse de yukarıda gördüğümüz dörtlü arkadaş grubundan alıyor. Pek benzer özelliklere sahip olmasalar da kenetlenmeyi başarmış 4 arkadaş. Dörtlümüzün en büyük ortak noktası, okulun medya kulübünün 4 üyesi konumunda olmaları. Medya kulübü dersliğini sığınak olarak kullanıyor ve orada bolca zaman geçiriyorlar. Bir şeyler hakkında harekete geçmeden önce orada fikir alış verişinde bulunuyorlar. Bir numaralı daimi gündem maddeleri ise Andie’nin lise bitmeden bir erkek arkadaş sahibi olmasını sağlamak.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

=Andie=

Hikayemizin ana kahramanı. Sevgilisi olmayan 16 yaşındaki genç kızımız. Sadece şu an sevgilisiz değil, daha önce de hiç sevgilisi olmamış. Fakat bu durum ondan kaynaklanmıyor. Yanından erkek sinek geçmesine izin vermeyen baş belası bir ağabeye sahip. Biri onu öpmeye kalksa, hatta konuşmaya kalksa, hatta ve hatta göz ucuyla onu süzmeye kalksa erkek kaçıran erkek kardeşi hemencecik orada bitiveriyor. Tehdit ve kaba kuvvet kullanarak tüm erkekleri onun etrafından savuşturmayı başarıyor. Bakalım psikopat ağabeyi engeline rağmen Andie kendine bir manita yapmayı başarabilecek mi?

Karaktere Jenn McAllister hayat veriyor.

=Alec=

Andie’nin başının belası ağabeyi. Okulun popüler sporcularından. Hareketli, coşkulu bir tip. Çok da zeki sayılmaz. Ayrıca dengesiz, patlamaya hazır ve saldırgan bir yapısı var. Kendisinin kız arkadaşı ile oldukça tutkulu ve hararetli bir ilişkisi varken Andie’nin bir ilişkisi olmasını istememesi de bir ikiyüzlülük durumu ayrıca.

Karakteri Logan Paul canlandırıyor.

=Courtney=

Alec’in uzun süredir birlikte olduğu kız arkadaşı. Ayrıca Andie’nin de yakın arkadaşı. Dörtlü grubun bir üyesi. Aslında liseden önceki yıl mezun olmuş bir üniversite öğrencisi kendisi. Ama hem arkadaş grubunu bırakmak istememesi hem de sevgilisi Alec’i tasmasız bir şekilde okulun kızlarının kucağına bırakmak istememesi dolayısıyla lisede takılmaya devam ediyor.

Meghan Falcone, karaktere hayat veren isim.

=Josh=

Okulun yakışıklı sporcularından. Alec’in en yakın arkadaşı. Andie’nin erkek arkadaşlık konusunda öncelikli hedefi konumunda. Kibar ve sevecen biri.

Karakteri Happyland ve Raising Hope dizilerinden anımsanabilecek Cameron Moulène canlandırıyor.

=Imogen=

Dörtlü grubun bir üyesi. Andie’nin yan kapı komşusu. Özel okulda geçen uzun bir öğrenim hayatından sonra kısa bir süre önce Andie’nin lisesine transfer olmuş. Biraz garip biri.

Karaktere Brooke Markham hayat veriyor.

=Dakota=

Dörtlü grubun bir üyesi. Coşkulu, öz güveni yüksek, gururlu bir eşcinsel.

Karakteri Rickey Thompson canlandırıyor.

Bu altılı dışında; libidosu oldukça yüksek, Josh’a oldukça ilgili bir ponpon kız olan Greer karakterinde Madeline Whitby‘yi, Courtney’nin ona hayranlık duyan gariplikte son nokta oda arkadaşı Mae rolünde Monica Sherer‘ı, medya kulübünden sorumlu öğretmen olan Mr. Shaw rolünde The Guest Book‘tan anımsanabilecek John Milhiser‘i izleme fırsatı yakalıyoruz dizide. Ayrıca ilk sezonun 3 bölümünde Fuller HouseUndateable ve Switched at Birth‘ten aşina olduğumuz Adam Hagenbuch‘ı da izleme fırsatı yakalıyoruz üniversite öğrencisi Eric rolünde.

YAZARIN NOTU

Dizinin yeni bitirdiğim ilk sezonunun başından oldukça memnun kalktığımı söyleyebilirim. YouTube Red’den ve tanınmadık oyunculardan oluşan bir ekipten beğeneceğim bir iş çıkmasına pek ihtimal vermemiştim başına otururken ama beni yanıltmayı başardı Foursome. Derdini güzel güzel anlatan, bolca gülümseten, yer yer güldüren, eğlenceli, atıştırmalık bir gençlik komedisi olmuş Foursome.

Özellikle Jenn McAllister ve Meghan Falcone’yi izlemesi oldukça keyifli dizide. Josh ve Imogen’in de bir izlenirliği var. Alec, rahatsız edici olabilir ama komediye katkısı büyük bir karakter. Dakota, altılı arasında sevmediğim tek karakter konumunda. Greer, Mr. Shaw, Mae falan yan karakterlerden de memnunum bu arada.

Türe ilgi duyanların bir denemesi gerektiğini düşünüyorum. Benim dizi ile ilgili söyleyeceklerim bu kadar. İzleyecek olanlara iyi seyirler.

FRAGMAN