Ülkemizin dijital platformlarından biri olan BluTV, geçen sene bizleri bir dizi ile buluşturdu: Çıplak.

Geçen sene 11 Haziran tarihinde ilk sezonu yayınlanmaya başlayan dizinin sezonu 8 bölüm sürdü. İkinci sezon hazırlıkları başlayan dizinin bölümleri çeşitli sebeplerden ötürü bir süreliğine platformdan çıksa da bir süre sonra eklendi. Sessiz sedasız çekilen 2. sezonu ise 9 Haziran günü her ne kadar yayınla(n)dığından haberi olmasa da sevgili BluTV sayesinde bizlerle buluştu. Şu ana kadar ikinci sezonun 5 bölümü yayınlandı. Dizinin bölüm süreleri 20-30 dakika aralığında değişmekte. Üçüncü sezon hakkında henüz bir gelişme yok. Olursa da BluTV’nin resmi açıklama yapabileceğini düşünmüyorum.

Dizinin senaristliğini Can Evrenol, Merve Göntem ile birlikte yapmakta. Yönetmen koltuğunda ise yine Can Evrenol oturmaktadır. Yapımını TN Yapım üstlenmekte.

Eylül (Müge Bayramoğlu), bu hayatta istediği şeyleri elde edememiş ve bu yüzden hep bir arayışta olan birisidir. En büyük hedefi çok para biriktirip Galler’e taşınıp orada kendisini kimsenin tanımadığı bir yerde hayat kurmaktır. Bu hayalini gerçekleştirme sırasında geçimini eskortluk yaparak geçirmektedir. Bir gün gittiği bekarlığa veda partisinde Cem‘e (Mert Ramazan Demir) karşı bir şeyler hisseder. Cem ise sosyetik bir güzelle evlenme hazırlığında olan birisidir. Cem ve Eylül her şeye rağmen birlikte olmayı denemeye çalışacaklardır.

Yiğit (Bora Cengiz): Cem’in arkadaşı ve Eylül’ü parti için getiren kişidir. Değişik fantezileri olan birisidir.

Bulut (Taro Emir): Eylül ile bir partide tanışırlar. (2. sezon ispiyonu!!) Ona kendisiyle Bodrum’a gitme teklifini yapar.

Kartal (Umut Kurt): (2. sezon ispiyonu!!) Eylül’ün Tekirdağ’daki geçmişinden gelen belalı sevgilisidir. Muhtemelen onu ilk sezon finalinde öldüren kişidir. 

Hande (İpek Erdem): (2. sezon ispiyonu!!) Bulut’un Eylül’ü Bodrum’da evine götürdüğü kişidir. Zihinsel ve bedensel arınma üzerine uzman birisidir. İnsanlar hakkında öngörüleri tutmaktadır. 

Çıplak, ilk sezonuyla beni çok fazla etkileyen ve hatta BluTV’nin bütçe ve çekim şartlarına göre en iyi dizileri arasına koyduğum bir diziydi. İlk sezonunu hiç beklemediğim kadar vurucu ve cesur bulmuştum. Üzerine, başına gelen talihsizlikleri de ekleyince hak ettiği değeri göremediğini düşünüyorum.

Şimdi de ikinci sezonu başladı ve tamamen oyuncu, mutfak ekibinin çabalarıyla tanıtımı yapılarak duyuruldu bu durum. Genel olarak zaten dizi çok fazla göz önünde bulunmadığı ve aslında izlenmesi gereken bir yapım olduğu için bu tanıtımı hazırlayıp daha çok insana duyurmak istedim. Oyunculuk olarak başrol kızı çok başarılı buluyorum ve dizinin de aslında dışarıdan göründüğü kadar basit olmadığını düşünüyorum. İkinci sezonuyla bana ilk sezondaki tadı vermedi ama yine de keyifle izliyorum. Umarım bu kafayı daha fazla izleme şansına sahip oluruz. Ayrıca ikinci sezona İpek Erdem ve Umut Kurt gibi iyi isimlerin de güzel renk kattığını söylemeliyim.

İzlemek isteyenlere iyi seyirler.

Not: Daha önce dizi hakkında burada yorum yapılıyordu.

TANITIM FRAGMANI