p048smks

Doctor Who’yu bilirsiniz. Yıllara meydan okuyan bir dizi. Haliyle bu kadar uzun süreli bir dizi olunca da elde uzantı (spin-off) konusu olacak şeyler çok. Daha önce 2006-2011 yılları arasında yayınlanan Torchwood adlı bir yan dizisi olmuştu. Şimdi de bu sene Class isimli bir yan dizisi çıktı. Doctor Who’da olduğu gibi bu dizinin de tanıtımını ben yazayım dedim. Şu anda 5 bölümü yayınlanan dizinin ilk sezonu 8 bölüm sürecek. Henüz 2. sezon hakkında bir bilgi yok.

Dizinin mutfağında da Doctor Who’dan tanıdık isimler var: Patrick Ness, Steven Moffat ve Brian Minchin

ÖNEMLİ BAĞLANTILAR

FacebookTwitterInstagramResmi SiteWikipediaIMDb

2

KONU

Doctor Who evreninde 1963’te Doktor’un öğretmenlerini kaçırdığı, 1990’larda Samantha Jones’un mezun olduğu, 2013-2014 yılında Clara Oswald ve Danny Pink’in öğretmenlik yaptığı bir okul olan Coal Hill School‘da hikayemiz başlıyor. Coal Hill defalarca zaman yolcuğu yapılmasına tanık olduğu için duvarları zaman/mekan açısından çatlamıştır. Bu çatlak uzaylıların dünyaya kolaylıkla girmesine sebep oluyor ve bu uzaylılar dünyaya zarar verecek tehlikede yaratıklar. Başta gölgelerde yaşayan çok güçlü ve acımasız bir yaratık Corakinus’un dünyaya gelmesine sebep oluyor. Bu tehlikenin farkında ve dünyayı savunacak olan grubumuz bir grup öğrenci ve bir öğretmen…

class-7

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

p04d33dc

 

 

April MacLean (Sophie Hopkins)

Güvenilir ve sadık birisi olmasına karşın okulda fazla arkadaş edinememiştir. Müzik ile uğraşmayı seviyor. Ailevi bazı sorunlar yüzünden çok sıkıntılı günler geçirmiştir. 1. bölüm ispiyonu!! Corakinus ile karşılaştıkları sırada birden kalpleri birbirlerine bağlanıyor ve biri ölürse diğeri de ölmüş oluyor. Bu şekilde olayların merkezine yerleşiyor. 

Genç ve güzel oyuncunun ilk ciddi dizi projesi.

 

 

 

class-series-1-portraits-16-205927

 

 

 

 

 

 

Charlie Smith (Greg Austin)

Rhoadia gezegeninin prensi. Yıllar önce gezegeni Corakinus tarafından yok edilmiştir. Kendisi ve yakın düşmanı gezegenden bir yardımla kaçıp dünyaya yerleşmişlerdir. Uzaylı formları olmasına karşın insan şekline girip burada gizleniyorlardır. Şimdi ise en büyük düşmanı Corakinus ile yeniden karşılaşmasının zamanıdır.  Ayrıca Matteusz ile ilişkileri vardır.

Oyuncuyu Mr Selfridge dizisinden tanıyabilirsiniz.

class-series-1-portraits-13-205926

 

 

 

Ram Singh (Fady Elsayed)

Okulun popüler çocuğu. Aynı zamanda futbol oyuncusu. Tanya ile yakın arkadaş. Daha sonradan April ile de yakın arkadaş oluyorlar. 1. bölüm ispiyonu!! Corakinus tarafından bir bacağı kesilen Ram’i Doktor iyileştiriyor fakat bacağı eskisi gibi olmadığı için futbolunu kötü etkiliyor.

Oyuncu birkaç dizide konuk oyuncu olarak yer almış. İlk ciddi dizi projesi.

p04d32c0

 

 

 

 

 

 

 

Miss Quill (Katherine Kelly)

Coal Hill’de öğretmenlik yapıyor. Zeki ve güçlü birisi. Charlie ile birlikte Rhoadia’dan kurtulan bir diğer uzaylı. 1. bölümden ispiyon!! Fakat o, Rhoadia’da isyan eden asilerin başını çekiyordu. Yakalandıktan sonra ceza olarak Charlie’nin korumalığını yapmaya başlamış. Şimdi de görevine dünyada devam etmek zorunda. Cezası gereği herhangi bir ateşleyici alet (silah gibi) kullanamaz.

Oyuncuyu Him, The Night Manager, Happy Valley ve Mr Selfridge dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

class-series-1-portraits-8-205925

 

 

 

 

 

 

 

Tanya Adeola (Vivian Oparah)

Grubun diğer üyeleri ve sınıf arkadaşlarından yaşça küçük olmasına rağmen zekasıyla okulda sınıf atlamıştır. Yaşıtlarıyla okumamanın zorluğunu çekse de uyum sağlamaya çalışır. Ram ile iyi arkadaştır. Annesi tarafından baskı görüyordur. Babasını kaybetmiştir.

Oyuncunun ilk işi.

class-series-1-portraits-20-205928

 

 

 

 

 

 

 

 

Matteusz Andrzejewski (Jordan Renzo)

Charlie’nin sevgilisi. Ailesinin bağnaz olması yüzünden Charlie ile olan ilişkisini açık açık yaşayamıyor.

Genç oyuncunun ilk ciddi işi.

class-series-1-portraits-22-205923

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Corakinus (Paul Marc Davis)

Dizimizin ana kötüsü. Gölgelerin içinde yaşar. İnsanların gölgelerinin içerisinde gizlenerek saklanıp sonra onları öldürürler. Dünyayı karanlığa boyamak istiyordur. Rhoadia’yı yok ettikten sonra Charlie’yi de öldürmek için onun peşinden dünyaya gelir.

p04c0fry

SON SÖZ

Bir Doctor Who sever olarak Class’ı da merakla bekliyordum. İlk 5 bölüm itibarıyla konuşmak gerekirse beklediğimi aldığımı söyleyebilirim. Biraz genç oyuncuları barındırdığı için gençlik dizisi kıvamında da izlenebilir. Tipler de -başta Ms. Quill olmak üzere- güzel ve sempatik. Akış olarak da ana konusu + bölümlük konularıyla gidiyor şimdilik. Doctor Who izleyenlerin rahatlıkla izleyebileceği onun dışında izlemeyenlerin de en azından bir şans verebileceği bir dizi olmuş diyebilirim. Buraya Class’ı da ekleyebiliriz hatta.

İzleyecek olanlara iyi seyirler =)

TANITIM FRAGMANI

14355505_1016477275116975_2407657832289763701_n