Dark 7 White, Hindistan yapımı bir dizi. 24 Kasım 2020 tarihinde ZEE5 ve ALT Balaji isimli iki dijital platformda yayınlanmış. 10 bölümden oluşan dizinin senaryosu Mohinder Pratap Singh tarafından kaleme alınmış. Preya Hirji ve Sattwik Mohanty, dizinin yönetmenliğini üstlenmişler. Srivastava Prachi ve Ekta Kapoor ise dizinin yapımcıları konumundalar.

Dizinin bölüm süreleri brüt 18-24, net 16-21 dakika aralığında değişiyor.

Yudhveer ‘Yudi’ Singh Rathore (Sumeet Vyas), isimli genç bir adamı merkezine alıyor dizimizin hikayesi. Yudi, Rajasthan eyaletinin başbakanı olmaya ve aynı zamanda ülkenin en genç başbakanı ilan edilmeye hazırlanan genç ve geleceği parlak bir siyasetçi. Gelelim can alıcı noktaya! Bir suikaste kurban gitmek üzere karakterimiz. Yudi’nin aynı zamanda dizinin anlatıcısı olduğunu da belirtelim.

Gizem ve gerilim yüklü bir suç draması olan Dark 7 White’ın hikayesi çift zamanlı olarak akmakta. Bunlardan biri suikastin gerçekleştiği 2019 senesi; diğeri ise Yudi’nin üniversite dönemine konuk olduğumuz 2009 senesi.

Yudi, kraliyet ailesine mensup bir adam ve bunun avantajlarını sömürmeyi de seviyor. 2009 yılında saçı sakalı salmış, uyuşturucunun dibine vurmuş bir parti adamı olarak karşımıza çıkıyor Yudi. Kraliyet ailesine mensup olmanın tek bir cümleyle ya da bir miktar parayla çözemediği bir durumla karşılaşınca da üniversite siyasetine atılmaya karar veriyor arkadaş çevresiyle birlikte. Aradan geçen 10 yılın ardından söz konusu arkadaş çevresinin hala Yudi’nin etrafını sarmaladığını öğreniyoruz. Gazeteci, avukat, politik danışman, güvenlik şefi vb. sıfatlarla etrafında bulunuyorlar Yudi’nin söz konusu arkadaşları.

Yudi’nin umursamaz bir parti adamından hitap gücü çok kuvvetli genç bir siyasetçiye dönüşümü nasıl oldu? Yudi’yi kim öldürdü? Etrafında güvenmemesi gereken kişiler mi vardı? Bölümler ilerleyecek, sırlar çözülecek. Bize de izlemek düşecek.

Dizinin kadrosunda Nidhi Singh, Monika Choudhary, Taniya Kalra, Kunj Anand, Madhurima Roy, Sanjay Batra, Raynu Verma, Sanjay Swaraj, Satyajeet Rajput, Shekhar Choudhary ve Jatin Sarna gibi isimler yer alıyor.

Dizi, ilk bölümde fena olmayan bir giriş yaptı. Bölüm sürelerinin kısa olması bir avantaj. Çift zamanlı akan bir hikayeye sahip olması da ilgi çekici bir unsur elbette. Bu ayarda devam etmişse yeterli olacaktır benim açımdan.

Bunlar da diziye ait fragmanlar: