Gossip Girl, The Vampire Diaries, Pretty Little Liars ve The Lying Game gibi devam eden dizilerin yanında bu sezon da 666 Park Avenue‘yu hazırlayan Alloy Entertainment şirketi, 2012 içerisinde bizleri yeni bir web dizisiyle buluşturdu. Şimdilerde 2. sezonu yayınlanmaya başlayan Dating Rules from My Future Self nasıl bir şey derseniz buyurun yazının devamına.

Dating Rules from My Future Self, adını yazması uzun olsa da bölümleri 7-9 dakika arasında değişen, yayınlanmış ilk sezonu 9 bölümden oluşan bir web dizisi. Dizi, konu olarak bir kızın kendisinin gelecekteki haliyle mesajlaşması ve ondan ilişkisi ve hayatıyla ilgili tavsiyeler alması üzerine kurulu. Giriş kısmını çok uzatmayıp konu kısmına geçersek:

Kelcy-Lucy-Amanda

Kelcy-Lucy-Amanda

En yakın iki kız arkadaşıyla (Amanda ve Kelcy) aynı evde yaşayan Lucy, erkek arkadaşı Brendan’dan kısa zaman önce evlilik teklifi almıştır. 4 yıldır bir ilişki yaşamasına rağmen başlarda biraz tereddüde düşen Lucy, buna rağmen tatil dönüşü aldığı bu teklifi kabul eder. Ama işte, tam da o noktada işler karışır. Lucy’e bilinmeyen birinden telefon mesajları gelmeye başlar. Bu kişi Lucy’e neleri yapıp yapmamasıyla ilgili tavsiye vermenin yanında yakın zamanda başına neler geleceğini de bilen/bildiren mesajlar atmaktadır.

Brendan

Başlarda pek önemsemeyen ve mesajlara takılmayan Lucy, işler ilerledikçe mesajları ciddiye almaya, hatta bazı yerlerde onlara uygun hareket etmeye başlar. Dizinin ilk bölümünde öğreniriz ki, Lucy aslında kendisinin 10 yıl sonraki haliyle mesajlaşmaktadır. Üstelik kendisinin projesi olan ve bunu mümkün kılan bir uygulama sayesinde… İşin içine Brendan’ın ev arkadaşı Dave’in girmesi ve mesajların da desteğiyle Lucy’nin hayatı karışmış, yani dizideki asıl olaylar da başlamış olur.Konunun ardından kadroyla devam edersek:

Dizide gelen mesajlar üzerine mesajkoliğe dönen Lucy, Life Unexpected‘tan bildiğimiz Shiri Appleby‘a emanet. Lucy’nin Brendan’la evliliğine pek sıcak bakmasalar da bu durumu dillendirmeyi beceremeyen kız arkadaşlarından Amanda’yı Episodes‘taki Morning olarak bilinen Mircea Monroe, Kelcy’i ise pek çok TV yapımının içine girmişliği bulunan Allison Becker canlandırıyor.

Dave

Dave

Dizinin erkek ana kadrosundan Lucy’nin erkek arkadaşı, aynı zamanda aynı iş yerinde çalıştığı Brendan’ı, Alloy’un dizilerinden Pretty Little Liars‘ta Dedektif Wilden olarak bilinen Bryce Johnson canlandırıyor. Son olarak, Brendan’ın ev arkadaşı ve kafe işletmeciliği yapan Dave’i de Alloy’un bir diğer dizisi The Vampire Diaries’te yer almışlığı olan, bu sezon da Chicago Fire‘da karşımıza çıkacak Taylor Kinney canlandırıyor.

Dating Rules from My Future Self, hikayesini 9 bölümün sonunda ayakları yere basan bir şekilde bitiren bir dizi. 2 Ağustos itibarıyla başlayan 2. sezonda Chloe Cunningham adlı başka bir kızın hikayesi bizlere sunulmakta. Ancak, bu sefer öncekinin aksine gelecekteki halle görüntülü konuşma yapılıyor. Chloe’yi, The Vampire Diaries’te Caroline karakteriyle karşımıza çıkan Candice Accola canlandırıyor. Dizinin 2. sezonu 6 bölümden oluşacak.Ufak not: Dizinin bölümleri Alloy Entertainment tarafından şirketin Youtube kanalında yayınlanıyor. Ama, videolar yalnızca Amerika sınırları içerisinde izlenebilir durumda. Dizinin ilk sezonunun altyazıları Divxplanet’te mevcut ve online dizi yayınlayan sitelerde de bulunabilir durumda.

Dating Rules from My Future Self, 68 dakika süren ilk sezonu boyunca insanı eğlendiren bir dizi. Dizinin karakterleri, bu karakterlerin oyunculukları ve sahip olduğu senaryo, insanı kendisine çeken ve izleten türden. Eğer 3 bölüm komedi dizisi kadar süren, 2 bölüm drama kadar bile sürmeyen böylesi bir yapım, konusuyla ilginizi çektiyse kesinlike tavsiye edilebilir bir web yapımı. Son olarak, diziyle ilgili tanıtıcı bir şeyler izlemek isterseniz buraya bakabilirsiniz. İyi seyirler…