Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru yayın hayatına başlayan Apple TV+, Nisan ayında bizi iddialı yeni dizisiyle buluşturdu: Defending Jacob.

Mini dizi olarak planlanan Defending Jacob ilk üç bölümüyle 24 Nisan’da yayın hayatına başladı. İlk sezonu 8 bölüm sürecek olan dizinin bölüm süreleri 45-50 dakika arası değişiyor. Dizi, William Landay’in aynı adlı çok satan romanından uyarlandı. Senaryosunu Mark Bomback yazdı ve Oscar adaylığı bulunan Morten Tyldum yönetmenliğini yaptı. Ayrıca başrollerden Chris Evans dizinin yapımcılarından biri olarak yer alıyor.

14 yaşında bir çocuğun cesedi bulunuyor. Çok fazla suçun işlenmediği bu bölgede böyle bir olayın yaşanması herkesi derinden etkilemiştir. Polisin yaptığı araştırmalar sonucu Bölge Savcı Yardımcısı’nın oğlu Jacob Barber, cinayetin bir numaralı suçlusu konumuna gelir ve gözaltına alınır. Bu olaydan sonra çocuğunu kurtarmak isteyen Andy ve Laurie Barber, oğlunun adını temize çıkarmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Andy Barber (Chris Evans)

Bölge Savcı Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Yaşanılan olaydan sonra görevini ve itibarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Ancak her şeye rağmen adaletin doğruluğuna inanmakta ve suçsuz olduğu düşündüğü oğlunun isminin temize çıkacağını düşünmektedir. Bunun için her şeyi yapacaktır.

Marvel filmlerinden aşina olduğumuz ünlü oyuncu 20 yıl sonra ilk defa bir dizide rol alıyor.

Laurie Barber (Michelle Dockery)

Bir okulda eğitimci olarak görev yapmaktadır. Oğlunu her şeyden üstte tutmakta ve onun üzerine titremektedir. Yaşanılan olaylardan en çok etkilenenlerden birisidir. Ancak oğlu için güçlü durmak zorundadır.

Oyuncuyu Good Behaviour, Godless ve Downton Abbey dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Jacob Barber (Jaeden Martell)

Barber ailesinin tek çocuğu. Çok fazla ailesiyle içli dışlı olmayan içine kapanık bir çocuktur. Birden suçlu konuma gelmiştir ve bu durumun şaşkınlığı içerisindedir. Suçsuz olduğunu savunur.

Oyuncuyu Masters of Sex, It serisi ve Knives Out filminden hatırlayabilirsiniz.

Ayrıca Jacob’ın avukatı Joanna Klein rolünde Cherry Jones’u izliyoruz.

Dizinin çıkan üç bölümünü izledim. Üç bölümü değerlendirirsem beklediğimden daha çok sevdiğimi söyleyebilirim. Hatta izlediğim Apple dizileri arasında en iyisi olmuş diyebilirim. Tabii başrol oyuncularının sevmemde büyük katkısının olduğunu söyleyebilirim.

Michelle Dockey ve Chris Evans’ı çok seviyorum. Üç oyuncunun da oyunculukları gayet güzel. Dizi, şimdilik bu üç başrolün etrafında dönüyor, bundan memnunum. Devamı da bu ayarda giderse başından memnun kalkıp rahatlıkla önerebileceğim bir dizi olacaktır. Sonradan izlemek isteyenlere peş peşe izleseler daha iyi olacağını söyleyebilirim. Özellikle bu tarz davaların olduğu dizilerin peş peşe izlenmesi daha verimli oluyor diye düşünüyorum. Yine de “Ben bu ay yeni dizi izlemek istiyorum,” diyenlere rahatlıkla önerebilirim. İzleyecek olanlara iyi seyirler.