Netflix’in yeni dizisi Never Have I Ever‘ın tanıtımıyla karşınızdayız bugün.

Never Have I Ever, komedisi ağır basmakta olan komedi drama türünde bir gençlik dizisi. 27 Nisan 2020 tarihinde izleyiciyle buluşan ilk sezonu 10 bölümden oluşmakta. Bölüm süreleri ise 22-30 dakika aralığında değişmekte.

Dizinin yaratıcıları Lang Fisher ve Mindy Kaling. Hikaye, Mindy Kaling’in kendi çocukluğundan esinlenerek senaryolaştırılmış. Söz konusu ikiliye yapımcı koltuğunda Tristram Shapeero, Howard Klein ve David Miner gibi isimler eşlik etmiş.

Dizi, Hint asıllı bir Amerikalı genç kız olan Devi‘nin yetişkinliğe geçiş dönemi hikayesini anlatıyor. Son 1 yıl içerisinde babası vefat etmiş ve birkaç ay boyunca yürüyemediği bir dönem geçirmiş. Yaşadığı bu travmatik yılın ardından lisenin 2. yılına iyi başlamak, dışlanmışlıktan popülerliğe geçiş yapmak istiyor. Kendisine yapıştırılan eski etiketlerden kurtulmak ve daha havalı biri olmak niyetinde ama her şey hemen olsun ve bitsin istiyor. Üzerine çok düşünmüyor, dürtüleriyle hareket ediyor, aceleci davranıyor ve daha önce yapmadığı şeyleri yapmaya başlıyor. Haliyle de bir çok hata yapıp kendisini utanç verici ama bir o kadar da komik durumların içerisine sokuyor.

*Devi karakterine bu diziyle ilk ciddi oyunculuk deneyimini yaşayan Maitreyi Ramakrishnan hayat veriyor.

Devi, ABD’de doğup büyümüş Hint asıllı bir genç kız. Amerikan kültürünü benimsemiş durumda ve diksiyonunda da bir Hint aksanı etkisi görülmüyor. Annesi de ortalıkta olmasa tam bir Amerikalı anlayacağınız.

Okulun zeki ve başarılı öğrencilerinin başında gelen Devi’nin geçirmiş olduğu travmatik senenin izlerini örtmeye niyetli olduğu yeni dönemdeki ilk hedefi son 2 senedir uzaktan uzağa hoşlandığı Paxton Hall-Yoshida ile yakınlaşmak.

Kolayca yalan söyleyebilen, heyecanlı, olaylara bodoslama dalmayı seven, neşeli ve eğlenceli bir genç kız diyebiliriz Devi için.


*Devi’nin en yakın arkadaşları Fabiola ve Eleanor karakterlerini Lee Rodriguez ile Ramona Young (Legends of Tomorrow, Santa Clarita Diet, Z Nation) canlandırıyor.

Eleanor da Fabiola da biraz garip tipler. Fabiola, robot bilimi ile ilgileniyor. (2. Bölüm İspiyonu) Cinsel yönelimi konusunda henüz çevresindekilere açılmamış olan tecrübesiz bir lezbiyen adayı aynı zamanda Fabiola.


*Devi’nin hoşlandığı çocuk olan Paxton karakterinde Darren Barnet‘ı izliyoruz.

Paxton, okulun popüler çocuklarından biri. Sporcu, fit, havalı, yüzeysel ilişkilerin adamı.


*Devi’nin annesi Nalini karakterine The Night Of, Gypsy ve Messiah gibi dizilerden anımsanabilecek Poorna Jagannathan hayat veriyor.

Nalini, kocasıyla birlikte 2001 yılında taşınmış ABD’ye. Taşındığı döneme oranla daha modern bir kadın elbette şu anda ama kafasının çoğu zaman geleneksel bir düşünce tarzıyla çalıştığını söylemek mümkün.


*Devi’nin rahmetli babası Mohan rolünde Heroes, Beauty and the Beast ve Reverie gibi dizilerden tanıdığımız Sendhil Ramamurthy karşımıza çıkıyor.


*Devi’nin güzel kuzeni Kamala rolünde Richa Moorjani‘yi izliyoruz.

Kamala, Mohan’ın vefatından sonra ABD’ye, Devilerin evine taşınmış şehirdeki üniversitede doktora yapmak maksadıyla.


*Devi’nin okulda daimi rekabet halinde olduğu kişi ve bir numaralı düşmanı konumundaki Ben karakterine ise Jaren Lewison hayat veriyor.

Kadroda ayrıca Christina Kartchner, Adam Shapiro, Benjamin Norris, Martin Martinez, Cocoa Brown ve Angela Kinsey gibi isimler yer alıyor.


Dizinin henüz ilk 3 bölümünü izlemiş bulunuyorum. Klasik ve klişelerle dolu bir iş var ortada ama izletiyor kendini bir şekilde elbette. Başroldeki kızın hallerini izlemesi keyifli özellikle. Beklentiyi düşük tutmak kaydıyla bir şans verebilirsiniz diziye türü seviyorsanız.

Bu da dizinin fragmanı: