Emmy ve Altın Küre ödüllü oyuncu Elisabeth Moss, üzerimize dizi atmaya devam ediyor. Temmuz ayının başlarında Candy isimli dizinin başrol oyuncusu ve yapımcısı olduğu ile ilgili haberi almıştık. Moss, ay bitmeden araya 2 dizi daha sıkıştırmayı başardı.

Elisabeth Moss’un yeni kurduğu prodüksiyon şirketi Love & Squalor Pictures,  Fox 21 Television Studio ve Hulu ile anlaşma imzaladı. Anlaşma kapsamında, tüm platformlar için TV ve film içeriği oluşturmaya odaklanacak olan Love & Squalor, Hulu için Black Match adlı bir antoloji dizi yapacak. Günümüz Los Angeles’ında geçecek bir psikoseksüel neo-noir dizisi olarak tanımlanan proje, Ian McCulloch’ın orijinal senaryosuna dayanacak. Outlander ve The Handmaid’s Tale gibi dizilerde yönetmenlik yapan veteran isim Mike Barker dizinin pilot bölümünü çekecek. Elisabeth Moss, dizinin başrol oyuncusu ve Film ve TV başkanı olarak yeni prodüksiyon şirketine getirdiği Lindsey McManus ile birlikte dizinin yapımcısı olarak görev alacak.


Elisabeth Moss’un diğer dizisi ise Apple TV+’da yayınlanacak olan Shining Girls. Moss’un yapım şirketi Love & Squalor Pictures ve Leonardo DiCaprio’nun yapım şirketi Appian Way, dizinin yapım şirketleri.

Dizi, Güney Afrikalı yazar Lauren Beukes’ın 2013 yılında yayınlanan çok satan ve iyi eleştiriler alan metafizik gerilim kitabı The Shining Girls’ten uyarlanacak. Yapımcı yazar Silka Luisa (Strange Angel), dizinin senaryosunu yazacak, yürütücü ve yönetici yapımcı olarak projede görev alacak.

The Shining Girls, Büyük Buhran zamanlarında, 1930 Şikago’da başlayan bir hikaye. Harper Curtis isimli bir serseri, başka zamanlara seyahat edebileceği bir evin anahtarını bulur. Ama bunun bir bedeli vardır. Hayat dolu kızları öldürmek zorunda. Curtis, kızların farklı dönemlerdeki yaşamlarını bu evden takip edip, en sonunda canlarını alıyor. İzi takip edilemeyen, durdurulamayan, ince hesaplar yapan mükemmel bir seri katil.

Elisabeth Moss, 1989’da acımasızca bir saldırıya uğradıktan sonra hayatta kalan ama tüm hayatı darmadağın olan, saldırganını ararken gerçekliği hızla değişen Şikagolu muhabir Kirby Mazrachi’yi canlandıracak.

Love & Squalor’dan Moss ve Lindsey McManus, Appian Way’den DiCaprio ve Jennifer Davisson, kitabın yazarı Lauren Beukes ve Alan Page Arriaga, dizinin yönetici yapımcıları.