Norveç Kanalı NRK’da yayınlanan Exit, 27 Eylül 2019’da yayın hayatına başladı.

Dizinin yaratıcısı Øystein Karlsen.

Başrollerini Simon J. Berger, Agnes Kittelsen, Pål Sverre Hagen, Tobias Santelmann, Jon Øigarden paylaşmaktadır.

Dizinin ilk sezonu 8 bölüm sürmekte ve bölüm süreleri 30 civarı dakikalardan oluşmaktadır. Dizinin ikinci sezonu onayı IMDB’ye göre mevcut. Ülkemizde Blutv’de izlemek mümkündür.

Exit, Norveç’in finansal yapısına dayanan karanlık bir drama dizisidir. Oslo’nun batı tarafındaki multi milyoner olmuş dört yatırımcı ile yapılan görüşmeler yoluyla elde edilen gerçek hikayelere dayanmaktadır.
Her bölüm dört adamın sorumluluklarından kaçmaya çalışmalarını ve birbirleriyle her şeyi paylaştıklarını ve konuştuklarını, uyuşturucu ve eskort kızları ile yatıp kalkmalarını, kumar maceralarını ve dört adamın kendi değer yargılarını değerlendirmesini izliyoruz.

Adam Veile (Simon J. Berger)

39 yaşındaki Adam, Hermine ile evli ve çocukları yok. 25 yaşından beri üç ayrı şirket kurup satmış. Şimdi ise serbest yatırım fonları ile uğraşıyor. Şu anda kurduğu şirkette kâr oranları hayli bir yüksek. Ekonomi mezunu olan Adam insanları ikna etmekte kabiliyetli ve iyi bir satıcı. Her şeyi satabileceğini düşünen bir iş adamı. Hermine ile bir müzik festivalinde tanışıp evlenmişler. Hermine’nin çocuk isteğine karşı koymak istemeyen seks ve kokain düşkünü iş adamımız, üç borsacı arkadaşından saklamadığı ama karısından sakladığı bir sır ile çocuk yapmaya uğraşıyor.

Hermine Veile (Agnes Kittelsen)

11 yaşında annesi ve babası boşanınca Oslo’ya taşınmışlar. Babası daha sonra vefat etmiş. Annesi ile yaşamış ve yalnızlık çekmiştir. Annesi zor bir kadındır. Çocukluğunu tam anlamıyla yaşayamayan Hermine kendini hiçbir zaman bir yere ait hissetmemiş ve boşlukta hissetmiştir. Adam ile evli olan Hermine çocukları olursa içindeki boşluğu doldurabileceğini, iyi bir anne olabileceğini ve Adam’ın ise iyi bir baba olacağını düşünmektedir.

William Bergvik (Pål Sverre Hagen)

35 yaşındaki William, Celine ile evli ve iki tane çocukları var. Aslında bakarsanız üç çocuğu var. 19 yaşında iken tek gecelik bir ilişkiden bir kız çocuğu olmuş ve şu anda 15 yaşlarında. Masraflarını ödemesi dışında kızını görmüyor. William iş hayatına emlak işiyle başlamış. Şimdilerde ise üç tane şirketi var. Para ile her şeyi çözebileceğine inanır. Çünkü para onun gözünde hayatı etkileyen her şey ve her şeyin kaynağıdır.

Henrik (Tobias Santelmann)

Adam ile İngiltere’de üniversitede tanışmışlar. Henrik’in bir eşi ve dört çocuğu var. Ailesi ile geçirdiği zamanı aşırı derecede sıkıcı bulmakta. Onlarla geçireceği zaman yerine kokain veya bir alkol içmeyi tercih etmekte. Hayattaki tek amacı hayatta kalmayı başarabilmek.

Jeppe Schøitt (Jon Øigarden)

Hakkında fazla bir bilgi yok. Zamanında kick boks yapmış. Eşi ve çocuğu var. Kasasında yüksek bir miktar da ot ve kokain zulası var.

Öyle etraf da dolanırken Blutv’de karşıma çıkan bir dizi oldu Exit. Konusunu da okuduktan sonra dikkatimi çekti ve oturdum başına. Diziyi aşırı beğendiğimi şimdilik söyleyemem ama yer yer de hoşuma gittiğini söyleyebilirim.

İlk sezonu bitirdim bu arada. Dizinin oyuncuları hepsi olmasa da başta Simon J. Berger ve Tobias Santelmann’ın iyi iş çıkarttıklarını söyleyebilirim. Diğer oyuncularda elinden geldikleri kadar oynamışlar işte. Dizinin en çok hoşuma giden noktaları kendi aralarındaki gizli saklı bir şey olmadan konuşmaları ve tabii hiç bir şeyi umursamayan tavırları ile ara ara güldürmeleri diyebilirim. Zaten dizinin tanıtımını yaptıran da daha çok bu özelliği oldu bana. Eğer fırsatınız olursa bir şans verebilirsiniz. Yine de beklentinizi ilk sezon için çok yüksekte tutmayın. İkinci sezon ne getirir bilinmez.