foreverForever, 22 Eylül 2014’te yayın hayatına başlayan, klasik bölümlük polisiye yapısında bir ABC dizisi. İzlediğinizde hemen alışıp sevebileceğiniz karakterleriyle dikkat çeken dizi, tam sezon onayını da almış durumda. Dilerseniz lafı çok da uzatmadan yazımızın devamına alalım sizleri.

137073_0015_pre-550x366

KONU

Henry Morgan, New York Polisi’nin adli tıp bölümünde çalışan başarılı bir doktordur. Ancak onu diğer insanlardan ayıran ufak bir sorunu bulunmaktadır: Henry ölümsüzdür. İlk kez 200 yıl önce ölen Henry, her ölümünden sonra kendisini kıyafetsiz bir şekilde denizin ortasında dirilmiş bir halde bulur. Birtakım olaylar sonucunda yolu Dedektif Jo Martinez ile kesişen Henry, Jo ile beraber cinayet davaları üzerinde çalışmaya başlar. Ancak bir süre sonra kimliği belirsiz ve oldukça tehlikeli olduğunu göstermekten çekinmeyen birinden gizemli telefonlar almaya başlar. Henry, bir yandan New York’ta işlenen cinayetleri çözerken, diğer yandan da gizemli takipçisiyle baş etmek zorunda kalacaktır.

Forever-TV-Show-ABC-Cast-Photo

KARAKTERLER/OYUNCULAR

IoanGruffudd-feature
Henry Morgan
Konu kısmında da bahsi geçtiği üzere kendisi ölümsüz bir adli tıp uzmanı. Bir türlü ölemediği gibi hiç yaşlanmıyor da. Ölülerle çalışmasının kendi ölümsüzlüğünün sırrını çözmek için yararlı olabileceğini düşünüyor. Uzun yıllar hayatta kalmış olmasının da etkisiyle gelişmiş, Sherlock-vari bir gözlem yeteneği var. Bu yeteneği de cinayetleri çözmesinde ona büyük yardım sağlıyor.

Karakteri Ioan Gruffudd canlandırıyor. Oyuncuyu Fantastik Dörtlü filmlerinin yanı sıra, Ringer dizisinden ve oynadığı pek çok yapımdan tanımanız mümkün.


875320

Jo Martinez

New York Polis Departmanında görev alan bir dedektif. Henry ile tanıştıktan sonra birlikte cinayetleri çözmeye başlıyorlar. Henry’nin nispeten tuhaf davranışlarını ilk başlarda yadırgasa da ona uyum sağlaması ve güvenmesi çok da uzun sürmüyor. Her insan gibi onun da hayatında bazı sorunları olduğunu söyleyelim.

Karakteri Alana de la Garza canlandırıyor. Kendisini kısa ömürlü Do No Harm‘ın yanı sıra Law & Order, CSI: Miami gibi dizilerde izlemiştik.


Lucas_forever_001

Lucas Wahl

Henry’nin adli tıp ofisindeki yardımcısı. Geveze, zaman zaman patavatsız ama eğlenceli bir karakter. Henry’i takdir ediyor ve cesetlerin incelenmesinde onunla birlikte çalışıyor.

Karakteri Joel David Moore canlandırıyor. Oyuncuyu en iyi 2009 yapımı Avatar filminden tanıyabilirsiniz. Bunun yanı sıra kendisi bir çok dizi ve filmde karşımıza çıkmış bir oyuncu.


Abe_smiling_in_Forever_red_sweater

Abraham (Abe)

Henry’nin geçmişten güçlü bir bağının olduğu dostu ve ev arkadaşı. (Bu kısım 1. bölümden ispiyon içerir.)  Malum sebeplerden dolayı eski dost ve ev arkadaşı gibi davransalar da aslında Abe, Henry’nin evlatlık aldığı oğlu. Kendisine ait bir antika dükkanı var. Zaman zaman cinayet davalarını çözmesinde Henry’e yardımcı oluyor.

Karakteri Judd Hirsch canlandırıyor. Oyuncuyu Numb3rs, Damages gibi dizilerden tanıyoruz.


Joanna Reece

Ekibin amiri. Tatlı-sert bir karakter. Yeri geldiğinde Henry’i ve tuhaflıklarını mümkün olduğunca göz ardı etmeye çalışıyor.

Karakteri Lorraine Toussaint canlandırıyor. Oyuncuyu en son Orange is the New Black‘de izlemiştik. Bunun yanında kendisi pek çok yapımda karşımıza çıkmış bir oyuncu.


Mike Hanson

Dedektif Mike Hanson, Jo’nun ortağı. Diğer kahramanlarımızla birlikte her bölümün konusu olan cinayetlerin çözülmesinde görev alıyor.

Karakteri Donnie Keshawarz canlandırıyor. Kendisi 24, The Sopranos, Damages gibi pek çok yapımda irili ufaklı roller almış biri.
Skinny_Dipper

SON SÖZ

Dizinin proje tasarımı daha önce Chuck ve 666 Park Avenue gibi dizilerde de görev almış olan Matt Miller‘a ait. Forever’ın aldığı reytingler çok parlak olmasa da şimdiden kendine pek çok hayran edinmiş durumda. Dizi, ilgi çekici bölümlük polisiye konularının yanı sıra, alttan alta işlenen bir ana konuya da sahip. Ayrıca, her bölümde kahramanlarımız cinayetleri çözerken bizler de geri dönüşler (flashback) yardımıyla Henry’nin geçmişinde yolculuğa çıkıyoruz. Ana karakterin mütemadiyen ölüp dirilmesi de diziyi ilgi çekici kılan noktalardan biri elbette. Eğlenceli yapısıyla bölümlük polisiyelerle arası iyi olmayanların dahi bir iki bölüm şans vermesi gereken, kendine hemen bağlayan bir dizi Forever.

wpid-photo-20141024014615

Ufak bir hatırlatma: Dizi, ülkemizde CNBC-e tarafından Pazartesi akşamları saat 21:00’da yayınlanıyor.

135382_2381_pre-550x366

TANITIM VİDEOLARI

 

tvpreview-forever__span