17 Mayıs 2020 tarihinde başlayan HBO Brasil dizisi Hard‘ın tanıtımıyla karşınızdayız.

Dizi, Brezilya yayınından 1 gün sonra HBO Go aracılığıyla dünya genelinde izleyici karşısına çıkmış. (Dizinin 2. sezonu ise 21 Şubat 2021 tarihinde başlamış.) Dizinin her 2 sezonu da 6’şar bölüm uzunluğunda. Bölüm süreleri ise 30-35 dakika civarında değişmekte.

Komedi drama türündeki dizi, 2008-2015 yılları arasında 3 sezon yayınlanmış olan aynı isimli Fransız dizisinden uyarlanmış. Senaryoyu Juliana Soares kaleme almış. Ona yazar masasında Danilo Gullane, Patricia Leme, Juliana Rosenthal K., Laura Villar ve Mariana Zatz gibi isimler eşlik etmişler. Dizinin yönetmenliğini Rodrigo Meirelles, Luiza Campos ve Júlia Pacheco Jordão yapmış. André Montenegro ve Flávia Lopes ise yapımcılık görevini üstlenmişler.

16 yıllık kocası salakça bir kaza sonucu ölen ve sonrasında hayatı bir anda değişen Sofia isimli bir kadını merkezine alıyor dizi. Evlendikten sonra hiç çalışmayan, 39 yaşında, 2 çocuk annesi bir kadın Sofia. Rahmetli kocasının cenaze töreni sırasında kocasının bunca yıldır ondan gizlediği büyük bir sırrı öğreniyor Sofia.

Bunca yıldır bir teknoloji firması sahibi olduğunu sandığı kocasının aslında porno endüstrisinde hizmet veren bir yapım şirketi sahibi olduğunu öğreniyor ve büyük bir şok yaşıyor. Adını ondan alan Sofix isimli bu şirket kendisine miras kalmıştır. Bu tarz bir işte çalışmak istemeyen Sofia, ilk etapta şirketi elden çıkarma düşüncesine girse de ekonomik olarak çok parlak bir durumda olmadığını öğrenince sahibi olduğu şirketi kurtarma zorunluluğuyla yüzleşmeye başlıyor.

Sofia karakterine Natália Lage hayat veriyor.

Sofia’nın kızı Violeta rolünde Nathália Falcão, oğlu Júlio rolünde ise Pedro Konop karşımıza çıkıyor.

Sofia’nın kayınvalidesi Margot karakterini Denise Del Vecchio canlandırıyor. Margot, uzun yıllardır şirkette oğlu ile birlikte çalışıyormuş. Oğlunun vefatının ardından ise Sofia’nın şirketi özümsemesine yardımcı olmaya çalışıyor.

Julio Machado‘yu şirketin yıldız aktörü Marcello Mastroduro rolüyle izliyoruz. Fernando Alves Pinto, Pierre isimli bir şirket yöneticisi rolüyle karşımıza çıkıyor. Kadroda ayrıca Martha Nowill, Brunna Martins ve Natalia Dal Molin gibi isimler yer alıyor.

Dizinin ilk bölümünü izledim ve başarılı buldum. Komedisi de draması da yeterliydi diyebilirim. Başrol oyuncuyu izlemesi de keyifliydi. Eğlenceli bir dizi olacağa benziyor.

Bu da dizinin fragmanı: