2017 yılı sonbaharında Audience Network’te yayınlanan Hit the Road isimli komedi dizisinin tanıtımı ile sizlerleyiz bugün.

GİRİZGAH

Hit the Road‘un yaratıcıları Peter TildenJason Alexander ve Dean Craig. Bu üçlüye yazar masasında Maxwell Theodore Vivian da eşlik ediyor. Yönetmen koltuğunda oturan isim Jerry Levine. Yapımcı koltuğunda Tilden, Alexander, Craig ve Levine dörtlüsüne Bart PetersShane ElrodMelissa AouateHenrik BastinMark BurgChris Long ve Bobby Bowman gibi birçok isim eşlik ediyor.

İlk etapta 10 bölüm olarak planlanan komedi türündeki dizinin ilk sezonu 8 bölüm olarak izleyiciye sunulmuş. Dizinin bölüm süreleri 27-31 dakika arasında değişiyor. Dizinin 2. sezonunun olup olmayacağı ile ilgili bir haber çıkmadı. Lakin kanalın iptal haberlerini değil de devam haberlerini duyurmayı tercih eden bir kanal olması, 8 aydır pozitif bir haber gelmemesi, dizinin bölüm sayısının sonradan değiştirilmiş olması ve son bölümünün ucunun yeterince kapalı bitmiş olması gibi sebeplerle 2. sezon onayı çıkmasını beklemiyorum.

KONU

[İlk Bölüm İspiyonu (Spoilerı) İçerir.]

Swallow ailesi, kendilerini ‘Amerikanın En İyi Aile Grubu’ olarak lanse eden tamamı aile üyelerinden oluşan bir müzik grubu olarak turnedeler. Ailenin anne ve babası gençlik yıllarında ikili bir grup olarak konserler vermiş, turnelerde dolaşmışlar kendi çaplarında. Yıllar sonra çocuklar büyüyünce kendileri gibi müziğe yetenekli 4 çocuklarıyla beraber bir aile grubu kurup mazide kalmış hayallerini yeniden filizlendirmeye karar vermişler. Şimdilerde ise bir rock yıldızının turnesinde ön grup olarak sahne alıyorlar. Derken söz konusu rock yıldızı turne sırasında rahmetli olur ve turne iptal edilir haliyle. Ama ailenin babası Ken turne esnasında fevri bir karar alıp geri dönülmez bir yola girmiştir. Ne yapıp edip turnelerini devam ettirme kararı alır ve çocuklarına yalan söyler. Bu yalanın akabinde de tur otobüslerine atlarlar ve Amerika yollarında bu plansız programsız gelişen maceralarla dolu yolculukları başlar.

Soldan Sağa: Maddie Dixon-Poirier – Jason Alexander – Amy Pietz – Tim Johnson Jr. – Natalie Sharp – Nick Marini

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Ken (Jason Alexander):

Ailenin babası. Yalan dolan, ön planda olma çabası, bencillik, kıskançlık onda. İstediği şeyi elde etmek için gözünü yumup sınır tanımaksızın her şeyi yapabilecek bir adam. Haliyle macera mıknatısı gibi bir şey kendisi.

Karaktere SeinfeldListen Up ve The Grinder gibi dizilerden tanıdığımız Jason Alexander hayat veriyor.


Meg (Amy Pietz):

Ailenin annesi. Elinde olmaksızın Ken’in turne yalanına ayak uydurmak zorunda kalıyor. Deli dolu, yeri geldiğinde çılgın, yeri geldiğinde kıskanç, şen şakrak bir kadın.

Karakteri Aliens in America, No Tomorrow, The Nine Lives of Chloe King gibi dizilerden tanıdığımız Amy Pietz canlandırıyor.


Ria (Natalie Sharp):

Ailenin en büyük çocuğu. Seksi, hafiften hoppa, amaca giden her yol mubahtır anlayışına sahip, kendi başına bir kariyer elde etmek istese de ailesiyle sıkışıp kalmış bir genç kız.


Alex (Nick Marini):

Ria’nın bir küçüğü. Genel olarak kafası dumanlı gezmeyi seven, kafaya çok fazla şey takmayı sevmeyen, geleceğine dair hiçbir şey sorgulamayan, disipline hiç gelemeyen bir genç.

Karaktere hayat veren Nick Marini’yi Chicago Med dizisinden anımsamanız mümkün.


Jermaine (Tim Johnson Jr.):

Alex’in bir küçüğü. Aile onu 2 sene kadar önce evlat edinmiş. Kendine has, içine içine bir konuşma tarzı var. Müziğe karşı yetenekli olsa da ve müziği sevse de bu olaya diğerleri kadar bağlı hissetmiyor yine de kendini.


Casey (Maddie Dixon-Poirier):

Ailenin en küçük çocuğu. Hafiften çok bilmiş, fazla olgun bir çocuk diyebiliriz onun için. Bunda filtresiz aile üyeleri ile büyümüş olmasının payı büyük elbette. Grupla ilgili işlerde sosyal mesaj vermeyi seviyor.

Oyuncuyu Hell on Wheels ve Altered Carbon dizilerinden anımsamak mümkün.


Dizinin konuk oyuncuları arasında Siobhan WilliamsSteve Bacic ve Samantha Ferris var.

YAZARIN NOTU

Hit the Road’un sırf bir aileyi merkeze alan bir dizi olduğu için ailecek rahatça oturup izlenebilecek bir dizi olduğu aklınıza gelmesin. Yukarıdaki posterde de bu konuya vurgu yapılmış zaten. Oldukça keskin konulara girip oralardan iyi komediler çıkarıyor dizi. Daha çok oralardan güldürüp eğlendiriyor ve kendini sevdiriyor öne çıkan bölümlerde.

7. bölüm hariç her bölümünü sevdim diyebilirim diziyle ilgili. 2 ve 8 fena değildi. Diğer 5 bölüm ise ciddi seviyede güldürüp eğlendirdi. Temposu oldukça iyi bir dizi. Jason Alexander döktürmüş resmen Ken rolünde. Her daim izlemekten büyük keyif aldığım Amy Pietz’in de ondan aşağı kalır yanı yoktu. Diğer dörtlü de onlara iyi eşlik etti. Oldukça uyumlu bir ekip olmuşlar beraber. Bu uyumlu ekibi izlemeye devam etmeyi çok isterdim gerçekten ama durum pek parlak gözükmüyor dediğim gibi. Ucu yukarıda da belirttiğim üzere yeterince kapalı. Kesinlikle şans verilmesi gereken bir dizi olmuş Hit the Road. Ön yargılarınız varsa silin ve bir şans verin diziye derim ben.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.

FRAGMAN