İlginç Bazı Olaylar, Exxen’in 16 Nisan-11 Haziran 2021 tarihleri arasında yayınladığı bir komedi dizisi. İlk sezonu 10 bölümden oluşan dizinin 2. sezonunun olup olmayacağı bilinmiyor. Bölüm süreleri ise 31-43 dakika arasında değişiyor.

İlginç Bazı Olaylar için yarı oto-biyografik bir dizi diyebiliriz. Çok Güzel Hareketler Bunlar, Yol Arkadaşım film serisi ve 3 Adam gibi projelerden tanıdığımız İbrahim Büyükak, dizinin yaratıcısı, yönetmeni ve başrol oyuncusu konumunda.

Dizideki merkez karakterimizin ismi de İbrahim Büyükak. O da Bursalı. Onun da yazarlık konusunda bir yeteneği mevcut. Ünlü şarkıcı Oğuzhan Koç ile eski arkadaş ayrıca karakterimiz. Bir nevi “İbrahim Büyükak, Bursa’dan İstanbul’a doğru yol almasaydı nasıl bir hayatı olurdu?” hikayesi sunuyor bizlere dizi anlayacağınız.

İbo, 37 yaşında bir adam ve hala ailesiyle birlikte yaşıyor. Çok sevdiği ninesiyle bir ranzada altlı üstlü uyuyor. Babasının yatak mağazasını ona devredip emekli olmayı hayal ettiği uysal sayılabilecek ama bir o kadar da dengesiz bir adam İbo. Babasının sözünden çok fazla çıkmaması, yazarlık hayalinin peşinden yeterli güdülenmeyle koşmaması gibi sebeplerle nişanlısı tarafından terk edilmiş bir süre önce. Kızı da hala kalbinden çıkarabilmiş değil. İşte böyle bir ortamda İbo’nun aşk, iş, arkadaşlık ve aile hayatı üzerine bir hikaye sunuyor bizlere dizi.

*Hayatımın Aşkı, Muhteşem İkili ve Kurtlar Vadisi: Pusu‘nun yanı sıra Cem Yılmaz imzalı birçok filmle yakinen tanıdığımız Zafer Algöz, İbo’nun babası Osman karakterine hayat veriyor.

* Yalan Dünya ve Sıdıka dizileri başta olmak üzere birçok dizi ve filmden tanıdığımız Füsun Demirel, İbo’nun annesi Zehra karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Gülbeyaz ve Bizimkiler dizilerinden hatırlanabilecek Meral Çetinkaya, İbo’nun babaannesi Narin karakterini canlandırıyor.

*Cemre Ebuzziya ve Özgür Emre Yıldırım‘ı İbo’nun yakın arkadaşları Buket ve Halil karakterleriyle izliyoruz. Buket, belden aşağısı engelli, sivri dilli bir genç kadın. İboların yatak mağazasında çalışan Halil ise reelde mi yoksa dilde mi çapkın olduğu kestirilemeyen, çabuk gaza gelen serseri bir adam.

*Aşkın Tarifi ve Çilek Kokusu gibi dizilerden hatırlanabilecek İdil Sivritepe ise İbo’nun eski nişanlısı Nazlı karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Dizinin konuk oyuncu havuzunda ise Oğuzhan Koç, Mert Fırat ve Onur Buldu gibi tanıdık isimler bulunuyor.

Vasat bir diziydi İlginç Bazı Olaylar ama izletti kendini. İlk ve son bölümleri nispeten en zayıf bölümler oldu galiba. İbrahim Büyükak’ı seven kitlenin izleyebileceği ama herkese hitap etmeyecek bir iş olmuş diyebilirim dizi için.

Ben 2. sezon onayı almasını isterim şahsen. Ola ki 2. sezon onayı alırsa Mert Fırat’ı kendisine çok yakıştığını düşündüğüm bu rolde kadrolu olarak izlemek fena olmaz diye düşünüyorum. Yeni takviyeler ve daha zengin bir konuk oyuncu havuzuyla İstanbul’da geçecek bir yeni sezon hikayesine varım ben.

https://www.youtube.com/watch?v=_RuXX-BmLNM&ab_channel=Exxen