Netflix’ten 20 bölümlük onay alan ve Netflix Animation tarafından şirket içinde üretilen ilk yetişkin animasyon dizisi olan Inside Job’ın 10 bölümlük ilk sezonu 22 Ekim’de ekranlarda olacak.

Shion Takeuchi‘nin (Gravity Falls, Regular Show) yaratıcısı olduğu dizinin seslendirme kadrosunda Lizzy Caplan, Christian Slater, Clark Duke, Tisha Campbell, Andrew Daly, Chris Diamantopoulos, John DiMaggio, Bobby Lee ve Brett Gelman bulunmakta.

Kertenkele insanlar gerçekten var! Aya iniş ise koca bir yalan! Inside Job, internette rastladığınız en çılgın komplo teorileri hakkındaki gerçeği saklamaktan sorumlu bir departman olan Cognito Inc.’in ekibini takip edecek. Bu, garip yaratıkları kontrol etmek, basını yanlış yönlendirmek ve halkın dünyayı kimin kontrol ettiğine dair gerçeği asla öğrenmemesini sağlamak anlamına gelir. Karmaşık örtbaslardan gizli topluluklara, maskeli seks görgü kurallarına kadar, Cognito Inc.’de ofis kültüründe gezinmek, özellikle anti-sosyal teknoloji dehası Reagan Ridley (Lizzy Caplan) için zor olabilir.

İş zaten zorlu değilmiş gibi, Cognito Inc. ekibinin işleri için pek uygun olmadığı ortada. Umursayan tek kişi Reagan. Sürüngen şekil değiştiriciler ve psişik mantarlarla dolu bir işyerinde bile, dünyanın daha iyi bir yer olabileceğine inandığı için garip biri olarak görülüyor. Reagan, çılgın, manifesto yazan babasını ve sorumsuz iş arkadaşlarıyla baş edip, sonunda hayalini kurduğu terfiyi almayı başarabilirse, bir fark yaratabileceğini düşünüyor. Bütün sıkıntıları yetmez gibi “Deep State”, Reagan’ın liderlik etmeye uygun olmadığı için çalışmalarını denetlemesi için ücretsiz stajyer Brett Hand’i gönderir.

Brett, Washington, D.C.’den gelen bir dalkavuk olsa da, aslında herkes tarafından sevilmek isteyen sevecen ve tatlı bir adam.

Rand Ridley (Christian Slate), Cognito’nun eski müdürü, kovulan Reagan’ın babası. İşsiz kalırken intikam planları yapıyor. Kendisi Richard Dawkins ile öfkeli tartışmalara girer ve kızıyla birlikte yaşamaktadır.

J.R. Scheimpough (Andrew Daly), Cognito’nun CEO’su.

Dr. Andre (Bobby Lee). özgür bir ruha sahip bir biyokimyacı.

Glenn Dolphman (John DiMaggio), yarı insan, yarı yunus, o bir savaş kahramanı ve muhafazakar.

Gigi (Tisha Campbell), Cognito’nun hızlı konuşan Medya Manipülasyonu ve Bilinçaltı Mesajlar Başkanı ve ofis dedikodularının kraliçesi.

Magic Myc (Brett Gelman), ofiste bir serseri olan mantar benzeri bir yaratık.

Gravity Falls animasyonun yaratıcısı Alex Hirsch, dizinin yönetici yapımcısı ve yazarı. Takeuchi’nin 2018’de Netflix’e özel yeni diziler ve diğer projeler geliştirmek için yaptığı anlaşmanın bir parçası olarak, Hirsch ile birlikte The X-Files gibi 1990’ların şovlarından ilham alarak ürettiğini söylediği ilk dizi.

Kaynak 12