Gün geçtikçe Amerikan dizilerinin akıbetleriyle ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Daha önce şu yazı ile kablolu kanallara ait bazı onay haberlerinden bahsetmiştim. Şimdi de son zamanlarda yine kablolu kanallardan bu yönde gelen yeni haberleri, 22 Dakika başlıklarındaki yorumlarda dile getirilse de gözden kaçıran veya yorumlara bakmayanlar için bir kez daha toparlayayım dedim.

* 6 Aralık 2011’de 4. sezonunu kapatan FX dizisi Sons Of Anarchy için daha önce 5. sezon onayı verilmişti. Ancak yayıncı kanal bununla yetinmedi ve reyting bakımından en değerli dizisinin 6. sezon onayını da verdi. Ayrıca dizinin yaratıcısı Kurt Sutter, onay üzerine dizinin 7. ve muhtemelen son sezonu için de istekli olduğunu belirtti. Dizinin yeni sezonu, bir aksilik olmazsa diğerleri gibi Eylül ayı içerisinde kanalda olacak.

* 17 Ocak’ta 3. sezonuyla ekranlara dönen Justified, kanalı FX’ten 4. sezon için onay alan bir başka dizi. Muhtemelen 2013 yılının ilk aylarında yeni sezonuyla geri dönecek olan dizi için kanalı, 13 bölüm sipariş etti. Bunun dışında, halen ekranlarda olan Justified, 3. sezonunu 10 Nisan’da kapatacak.

* Aynı isimli İngiliz dizisinden uyarlanan ve aynı evde yaşayan bir vampir, bir kurtadam ve bir hayaletin başından geçenlerin anlatıldığı Syfy dizisi, Being Human da 3. sezonu için kanaldan onayını aldı. 16 Ocak’ta 2. sezonunu açan dizi, 13. bölümüyle 9 Nisan’da sezonunu kapatacak.

* ABC Family, yakın zaman içinde Jane By Design dizisi için 8 bölüm uzatma kararı verdi. Kanalın bu sezonki yeni dizilerinden olan ve 6 Mart’ta 10. bölümüyle araya giren dizi, kanalın diğer dizilerinde de olduğu gibi yazın devam edecek. Jane by Design, yazın yayınlanacak bölümlerle sezonunu bitirmeyi garantilemiş bir dizi konumunda.

* Dizi dünyasından bizlere hep iyi haberler gelmiyor malesef. Daha önce şu bildiride de ele alınmış olan bir iptal haberi de geçtiğimiz günlerde medyaya yansıdı: Blue Mountain State. Dizinin yayıncı kanalı Spike TV, BMS’nin 2. sezona oranla 3. sezonda meydana gelen reyting düşüklüğünden hoşnut olmadığından ve reality programlara daha fazla ağırlık vermek istediğinden dizi için yeni sezon isteğinde bulunmadı.