Gün geçtikçe Amerikan dizilerinin akıbetleriyle ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Daha önce şu yazı ile 5 ana kanala (ABC, CBS, FOX, NBC ve The CW) ait iptal ve devam haberleri genel ve dinamik bir bildiri olarak hazırlanmıştı.Ben de son zamanlarda kablolu kanallardan gelen bazı yeni haberleri, 22 Dakika başlıklarındaki yorumlarda dile getirilse de gözden kaçıran veya yorumlara bakmayanlar için bir toparlayayım dedim.


Sevilen kanallardan Showtime, geçtiğimiz günlerde yeni haberlerle izleyicilerinin karşısına çıkarak bazı dizileri için “devam” dedi:

* 8 Ocak 2012’de 2. sezonu ile ekranlara geri dönen Shameless, sezon başlayalı fazla zaman geçmemesine rağmen, kanaldan 3. sezon için onayını aldı. Dizi, 25 Mart’ta yayınlanacak 12. bölümü ile 2. sezonunu kapatmış olacak.

* Showtime’ın bu sezonki yeni dizilerinden olan, başrollerinde Kristen Bell ve Don Cheadle gibi isimleri bulunduran House Of Lies da yeni sezon için onay alan diziler arasına girdi. Şu ana kadar 4 bölümü yayınlanmış olan dizi, 25 Mart’ta yayınlanacak olan 12. bölümü ile 1. sezonunu kapatacak.

* Shameless gibi 8 Ocak 2012’de ekranlara dönen ve 5. sezonu ile karşımızda olan Californication dizisi de yayıncı kanaldan 6. sezon için onayını aldı.

* Yakın zamanda sitede tanıtımı da yapılan, ABC Family kanalına ait The Secret Life Of American Teenager dizisi de kanalından yeni sezon için onayını aldı. Bu sayede, dizi 5. sezonuyla da bizimle olmayı garantilemiş oldu.

Son olarak, daha önce şu başlıkta da yer almış olan onay haberinden bahsedersek:* HBO‘nun bu sezonki yeni dizilerinden Luck da 2. sezonu için onay alan dizilerden. Başrolünde Dustin Hoffman ve Nick Nolte‘nin oynadığı dizinin şu zamana kadar sadece ilk bölümü (29 Ocak) televizyondan yayınlandı.